Go to content

Końcówka lata – czy to już czas na zmiany stylizacji?

Końcówka lata – czy to już czas na zmiany stylizacji?

Choć lato powoli dobiega końca, nie oznacza to, że duch beztroskich miesięcy też od razu musi nas opuszczać. Jak przedłużyć sobie te chwile i poczuć się prawie jak na wakacjach? Jak zatrzymać przy sobie ostatnie promienie słońca na dłużej? Wystarczy trochę letnich ubrań i odpowiednia biżuteria, ale nie tylko. Na co postawić w takich stylizacjach? Poznaj kilka prostych wskazówek.

Szczegóły, które mają wpływ

Nie każdy tęskni za pochmurną pogodą jesieni i znacznie niższymi temperaturami, które towarzyszą nam wtedy na co dzień. A zatem, jeśli nie chcemy jeszcze rezygnować z zalet ulubionej pory roku, spróbujmy zatrzymać ducha wakacji na dłużej. Takie wspomnienia pozwolą zachować nam m.in. zawieszki, które dołączmy do ulubionej bransoletki lub łańcuszka. Mogą one nie tylko nawiązywać do lata swoim wyglądem, ale także ściśle wiązać się z konkretnymi wydarzeniami. Zanim przyjdzie czas
na cięższą, klasyczną biżuterię, na przykład popularne kolczyki koła, po które kobiety sięgają w wielu sytuacjach (różne propozycje sprawdzimy na stronie: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/kolczyki/kolczyki-kola.html), możemy postawić na naszyjniki i pierścionki nawiązujące na przykład do motywu typowo morskiego. Perły, muszelki, ciekawe kształty i kolory – tego nie powinno zabraknąć podczas tworzenia wakacyjnej stylizacji, dlatego i teraz warto się na nie zdecydować. Podobny efekt nada wzorzysta chustka, którą włączymy do naszego looku w prosty sposób.

Nie rezygnuj z kolorów

Marki modowe już zaczęły prezentować w swoich kampaniach ubrania typowo jesienne. Jednak nie oznacza to, że musimy po nie sięgać. Oczywiście śmiało możemy odświeżyć swoją szafę nową odzieżą i powoli rozpoczynać przygotowania do chłodniejszych dni, natomiast nie rezygnujmy od razu z ulubionych stylizacji letnich (dopóki pozwala nam na to pogoda). Nie trzeba odchodzić od ciekawych połączeń kolorystycznych na rzecz stonowanych barw typowych dla jesiennych looków.
Ulubione zwiewne sukienki możemy przecież dopasować do cieplejszego swetra lub narzucić na siebie skórzaną kurtkę – całość dopełnią bransoletki z koralików i mokasyny. Podobnie wkomponujemy inne elementy garderoby, po które sięgałyśmy w trakcie wakacyjnych wycieczek czy festiwali, a ich żywe kolory dodadzą nam nieco energii. Wystarczy postawić na wciąż modne stylizacje warstwowe, dzięki czemu wykorzystamy letnie ubrania i stworzymy przy tym oryginalne połączenia.

Przywrócenie wspomnień – ostatni punkt uzupełniający look

Ten punkt warto traktować jako dopełnienie swojej próby zatrzymania lata. W końcu nie zapomnimy tak szybko o wakacyjnych przygodach nie tylko z pomocą kolekcji zdjęć, którą udało nam uchwycić najlepsze momenty, ale także dzięki zapachom przypominającym nam gorące dni. Wiele osób zmienia perfumy w zależności od pory roku czy okazji. Z tego powodu konkretne zapachy mogą kojarzyć się nam ze wspomnieniami, które rozgrzeją nas, nawet jeśli za oknem będą już szaleć
jesienne ulewy. W ten sposób zatrzymamy przy sobie przyjemne promienie słońca jeszcze chwilę dłużej. Co więcej, pomogą nam w tym również wyjątkowe balsamy używane podczas wakacyjnych miesięcy. Do zapachów, które najczęściej kojarzą się z latem, należą nuty kokosowe, jaśminowe, piwonii, bergamotki czy orzeźwiających cytrusów i mięty.

Artykuł sponsorowany