Go to content

Kluczem do sukcesu jest motywacja. Jak ją w sobie znaleźć? Akcja „7 dni dla siebie”, wyzwanie #7

Fot. iStock/jacoblund

Kończymy naszą akcję „7 dni dla siebie”. To było tylko siedem dni, co to jest w perspektywie całego roku? Chciałyśmy wam pokazać różne aspekty dotyczące zmian, dbania o siebie. Chciałyśmy byście nam towarzyszyły szukając dla siebie sposobu na zmianę, na zadbanie o siebie, na rozwianie wątpliwości. Przez siedem dni można przećwiczyć nowe nawyki, spróbować wprowadzić je w życie tak, że bezwiednie wejdą nam w krew. Jednak zawsze na początku każdej zmiany stoi motywacja, bez niej nijak nie ruszymy dalej. Na co warto zwrócić uwagę motywując się do działania?

5 kroków dobrej motywacji

1.Wyznacz sobie cel, na którym ci zależy

To jest podstawa. Czasami chcemy schudnąć, zmienić pracę, zacząć chodzić na fitness, ale trudno nam realizować plany. Często dzieje się tak dlatego, że cel sam w sobie nie jest dla nas ważny, że my tak naprawdę wcale tego nie chcemy. Jeśli chcesz realnie dokonać zmiany w swoim życiu, cel musi być tym, do którego ty sama będziesz chciała dążyć.

2.Metoda małych kroczków

Powtarzana do znudzenia, ale dlatego, że właśnie ta metoda się sprawdza. Te 7 dni miało wam to pokazać, że nie musimy myśleć, co będzie za miesiąc, za pół roku. Skupmy się na tym co tu i teraz, na tym, co zrobię dzisiaj, żeby przybliżyć mnie do celu.

3. Odpowiedz sobie na pytanie: po co mi to?

Wyznaczyłaś sobie cel, ale czy on jest w pełni twój? Czy ty tego chcesz? Robisz coś dla siebie, czy może dla innych? Nim zaczniesz się frustrować, że znowu ci nie wyszło, spytaj siebie: po co mi ta zmiana, dlaczego tego chcę? Jeśli znajdziesz odpowiedź, nakarmisz swoją motywację chęcią do działania.

4. Pozwól sobie na błędy

Często z góry zakładamy, że gdy się na coś decydujemy, to nie ma szans na błędy, a to nieprawda. Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi, więc ty działając będziesz je popełniać. I lepiej od razu sobie to uświadomić, niż poddać się na pierwszym lepszym zakręcie.

5. Wizualizuj sobie cel

Kryzysy zdarzają się każdemu, to naturalne w całym procesie zmian. Gdy i ciebie dopadnie pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć ze wszystkimi towarzyszącymi temu szczegółami. Dzięki wizualizacji przypomnisz sobie dlaczego to robisz i zobaczysz, że jednak jesteś coraz bliżej tego celu.

To jak? Określcie swój cel, ułóżcie sobie plan. Jeśli macie marzenia, jeśli wsłuchujecie się we własne potrzeby i pragnienia z pewnością motywacja będzie was niosła na metę rozpoczętych zmian. Trzymamy za was kciuki.


 

 

 Akcja „7 dni dla siebie”

Zadanie konkursowe

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej akcji “7 dni dla siebie” od 03.07. br. do niedzieli 9-tego lipca (czyli przez siedem dni) śledź nasze wpisy dotyczące akcji. Oprócz porad ekspertów znajdą się tam także wyzwania dla was, które, chcąc wziąć udział akcji, możecie podjąć pisząc każdego dnia w komentarzu odpowiedź na postawione zadanie. 

Wyzwanie #7 Znajdź swoją wewnętrzną i prawdziwą motywację  – napisz w komentarzu pod tym tekstem, co ciebie nakręca, co jest twoją wewnętrzną motywacją do działania, co daje ci wsparcie i wyciąga za uszy w chwilach zwątpienia. To już ostatni dzień, ale nie porzucajcie swoich planów. Zróbcie sobie pyszny koktajl (pamiętajcie, że w naszej akcji możecie wygrać blender Ronic, dzięki któremu stworzycie fantastyczne koktajle), rozsiądźcie się w fotelu i… zacznijcie kolejne 7 dni dla siebie. My za was będziemy trzymać kciuki!

Oczywiście autorki najciekawszych komentarzy, najbardziej aktywne uczestniczki akcji, zostaną nagrodzone wyjątkowymi nagrodami.

Partnerami akcji „7 dni dla siebie” zostali:

ronic

Ronic, producent wysokiej klasy wyciskarek i blenderów, strażnik zdrowego stylu życia

denson

Denson, innowacyjna formuła regeneracji i ochrony włosów

esentioC

Esentio C, pierwsza witamina C w kapsułce dojelitowej

logo-vianek

Sylveco

LOGO Decathlon

Decathlon, sieć sklepów sportowych

logo (2)

Feminum –  nawilżające żele przywracające komfort miejsc intymnych

FitBox

Fit Box 4 You, catering dietetyczny

0000_STREFA_3_logo (1)-kopia

Strefa 3, idealne miejsce dla duszy i ciała

twoja sesja.logo-kopia

Twoja Sesja, ekskluzywne sesje fotograficzne i metamorfozy dla kobiet,

Akcja „7 dni dla siebie”

Weź udział w naszej akcji podejmując proponowane wyzwanie i dodając komentarz pod każdym z artykułów dotyczących akcji. Najbardziej aktywne uczestniczki akcji, a przy tym autorki najciekawszych komentarzy, zostaną nagrodzone wyjątkowymi nagrodami.

Nagrody:

1 x Blender analogowy Ronic*

blender

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.


3 x zestaw produktów Feminum, składający się z:  Feminum, Feminum Fit i Feminum Aktiv

Nawilżające żele przywracające komfort miejsc intymnych.

feminum (1)


5 x szampon marki DENSON

Denson_logo

DENSON to wyjątkowy szampon, który dba o twoją skórę głowy i każdy etap wzrostu włosa . Zaczynając od mieszka włosowego, a kończąc na części keratynowej „włókna ” włosa. Masz wypadające włosy , po wielokrotnych zabiegach chemicznych ? Twoje „cebulki ” potrzebują pełnego odżywienia, dotlenienia i nawilżenia ? DENSON dostarczy Twoim włosom niezbędnych składników aby je odżywić i zapobiec ich wypadaniu. Masz wypadające włosy z powodów androgennych ? DENSON posiada składniki hamujące enzym 5 alfa reduktaza odpowiedzialny za łysienie tego typu. Masz problematyczną skórę głowy ? Zbyt suchą, zbyt łuszczącą ? A może odwrotnie, przetłuszczającą się ? DENSON posiada składniki dbające o komórki odpowiedzialne za nawilżenie i regulację sebum.

18766112_1680911012217916_7612712889129602987_n


3 x pięciodniowy dzienny catering na trenie Warszawy

fitbox (1)-kopia


5 x karnet na serię treningów w Strefie 3 w Warszawie

vouchery VacuaActiv

Karnet obejmuję serię 6 treningów na wybranych urządzeniu Vacu Activ w Strefie 3 w Warszawie.


LOGO Decathlon

Decathlon to międzynarodowy producent i dystrybutor odzieży oraz sprzętu sportowego. Misją Decathlonu jest umożliwianie jak największej liczbie ludzi czerpania radości i korzyści płynących z uprawiania sportu.  Swoje założenie: „Sport dla wszystkich – wszystko dla sportu” realizuje w Polsce, oferując swoje artykuły w 45 sklepach stacjonarnych i w sklepie online.

1 x torba fitness TRAINING SMALL DOMYOS

torba

2 x mata do jogi COMFORT 8mm DOMYOS

big_476fc627eeac43f7bc2fb5a12c6b75d0


5 x zestaw kosmetyków marki VIANEK, w skład, którego wchodzą:

  1. Wzmacniający tonik i płyn micelarny 2w1
  2. Nawilżający tonik-mgiełka do twarzy
  3. Nawilżający krem do twarzy na dzień
  4. Intensywnie odżywczy krem do twarzy na noc
  5. Łagodząca maseczka do twarzy
  6. Odżywcza maseczka-peeling do twarzy
  7. Ujędrniający żel pod prysznic
  8. Energetyzująco-detoksykujący peeling do ciała

vianek nagrody (1)

logo-vianek


Czas trwania akcji od 03.07.2017 do 09.07.2017. Ogłoszenie wyników 17.07.2017 na portalu www.ohme.pl

Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.