Go to content

Kilka mitów urodowych – jeśli w nie wierzysz i praktykujesz – wyglądasz gorzej

Fot. iStock / BeauSnyder

Kiedy piękno i dbanie o urodę wymaga od nas zbyt wielu poświęceń, należy zastanowić się, czy nie działamy przypadkiem na własną szkodę. Niektóre z naszych działań nie tylko nie są konieczne, ale jeszcze dają efekt odwrotny od zamierzonego…Przed wami kilka urodowych mitów.

Mit nr 1: Codzienny makijaż jest szkodliwy dla skóry

W rzeczywistości to nie sam makijaż, ale fakt zaniedbania zabiegów pielęgnacyjnych przed pójściem spać szkodzi skórze. Skóra powinna mieć możliwość oddychania i dotlenienia. Używane w ciągu dnia nowoczesne kosmetyki zawierają filtry UV,  mają właściwości nawilżające i ochronne, które są przydatne, ponieważ mogą chronić skórę przed agresywnym wpływem środowiska. Ale wieczorem powinniśmy cały makijaż dokładnie zmyć.

Mit nr 2: Kremy nawilżające nie zapobiegają powstawaniu zmarszczek

W rzeczywistości dzisiaj wiele kremów nawilżających przeciwdziała pojawieniu się zmarszczek. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że w składzie kremu, którego używasz, powinny znajdować się filtry UV i witaminy zawierające przeciwutleniacze.

Mit nr 3: Krem należy nakładać na twarz ruchem do góry

Wiele osób jest pewnych, że istnieją specjalne zasady nakładania kremów na twarz i że koliste ruchy od dolnej części twarzy do górnej poprawią efekt kremu. W rzeczywistości istnieją pewne reguły dotyczące stosowania kremów do twarzy, ale ruchy dłoni nie mają większego sensu.

Mit nr 4: Należy pić dużo wody, aby zapobiec zmarszczkom

Mit mówiący, że woda spożywana w dużych ilościach spowalnia proces starzenia się skóry jest bardzo popularny, ale niestety nie ma żadnego uzasadnienia. Z reguły komórki górnej warstwy naskórka są już martwe, dlatego nie wchłaniają wilgoci z wewnątrz..

Mit nr 5: Jeśli regularnie wykonujesz gimnastykę twarzy, możesz pozbyć się zmarszczek

Twarz jest jedyną częścią ciała, w której mięśnie są przyczepione bezpośrednio do skóry. Ciągłe rozciąganie i ćwiczenia nie przyczyniają się do wygładzenia już istniejących zmarszczek.

Mit nr 6: Usuwanie pieprzyków może być szkodliwe dla twojego zdrowia.

Pieprzyki mogą mieć różne kolory i kształty. Większość z nich jest nieszkodliwa, ale niektóre  mogą zmienić się w czerniaka pod wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego konieczne jest usunięcie wszystkich łagodnych zmian na skórze. Ta procedura medyczna jest absolutnie nieszkodliwa.

Mit nr 7: Jeśli często wycinasz włosy, będzie rosnąć szybciej.

Włosy rosną z taką samą prędkością bez względu na to, jak często są podcinane i czy w ogóle są podcinane.


Na podstawie: brightside.me