Go to content

10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o partnerze przed ślubem

Ślub, ten wielki, piękny dzień, zapada w pamięć do końca życia. Świetnie, jeśli po latach małżonkowie wspominają go z łezką wzruszenia, oglądając stare fotografie. Gorzej, gdy po kilku latach złożonej obietnicy, małżonkowie walczą w sądzie o podział majątku czy prawo opieki nad dziećmi. 

Życie różnie się układa i na pewne rzeczy nie mamy większego wpływu. Jednak jeśli podejmujemy pewne decyzje bez głębszego zastanowienia, wręcz ze ślepego rozpędu, możemy się niemile rozczarować.

Jeszcze przed podjęciem tak ważnej decyzji, jak ślub, warto zadać sobie oraz partnerowi pytania, które pozwolą stwierdzić, jak widzicie najważniejsze kwestie waszego wspólnego życia. To naprawdę pozwala zweryfikować wasze plany i pragnienia przed ceremonią i ewentualnie podjąć konieczne kroki, by coś naprawić lub zmienić. Jest to zdecydowanie bardziej rozsądne, niż wiara w to, że jakoś to będzie. Bo „jakoś” wcale nie musi oznaczać opcji „długo i szczęśliwie”.

10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o partnerze przed ślubem 

1. Jak rozumie wierność i lojalność

Nawet jeśli w twoim rozumieniu miłość i wierność mają konkretną definicję, twój partner może rozumieć te same kwestie zupełnie inaczej. Upewnij się, że wierność jest dla niego tym samym, co dla ciebie. Postaw sprawę jasno, że pod wierność podciągasz nie tylko seks, ale, jeśli tak czujesz, dwuznaczne rozmowy i spotkania z innymi kobietami, wysyłanie erotycznych wiadomości lub oglądanie pornografii. Jasność w tej materii oszczędza wielu rozczarowań.

2. Czy ma jakieś długi

To jedna z najmniej sympatycznych niespodzianek, jakie mogą spotkać kobietę po ślubie. Długi partnera i jego brak szczerości w tej kwestii. Jeśli ma coś za uszami, np. skłonność do wydawania więcej pieniędzy, niż zarabia, albo ciągoty do hazardu, masz prawo o tym wiedzieć.

3. O czym marzy

Powinnaś znać nie tylko nazwę drużyny piłkarskiej, której kibicuje od dzieciństwa czy ulubionej zupy, ale także jego marzenia. Spędzicie przecież ze sobą wiele długich lat i miło będzie, gdy wasze pragnienia nie rozjeżdżały sie w przeciwnych kierunkach. Jeśli ty nie wyobrażasz sobie opuścić ukochanego domu rodzinnego w górach, a on marzy o tym, by na emeryturze zamieszkać nad Bałtykiem, rodzi się poważny problem.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/olegbreslavtsev

1/1 10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o partnerze przed ślubem

4. Jak radzi sobie ze stresem

W życiu nie brakuje sytuacji trudnych , stresowych, czasem wręcz dramatycznych. Od tego, jak twój przyszły mąż będzie sobie radził, zależy twój spokój i poczucie bezpieczeństwa. Marny widok rysuje się dla kobiety, której facet stres zapija w barze. Jest ryzyko, że takie „okolicznościowe” wypady mogą stać się alkoholowymi ciągami. Zamiłowanie do obrażania się na cały świat, czy wyżywania podczas trudnych sytuacji również was do siebie nie zbliży. W dodatku to na ciebie spadnie odpowiedzialność za rodzinę w czasie, kiedy partner nie poradzi sobie z problemami.

5. Co jest dla niego ważne w seksie

Seks fantastycznie cementuje związek. O ile partnerzy są pod tym względem dopasowania i godzą się na pewne rzeczy. Jeśli on marzy o codziennej bliskości, natomiast tobie odpowiada zbliżenie dwa razy w tygodniu, katastrofa jest realna. Niezaspokojony seksualnie partner/ partnerka, najpewniej poszuka satysfakcji poza małżeństwem.

6. Co byłby gotów zmienić dla ciebie

Nie ma ideałów, na pewno oboje macie tego świadomość. Ale gotowość do wprowadzenia zmian, dopasowania się do drugiej osoby jest w pewnym sensie poświęceniem, które doskonale oddaje to, jak ważna jesteś dla niego. Jeśli on nie wyobraża sobie jakichkolwiek zmian w swoim zachowaniu, to czy ty będziesz w stanie je zaakceptować na resztę wspólnego życia?

7. Czy chce mieć dzieci

Omówcie to, prosto z mostu. W tym temacie nie może być niedopowiedzeń, jeśli oboje macie być szczęsliwi.

8. W jaki sposób rozładowuje gniew

Każdemu z nas zdarzy się przysłowiowo wyjść z siebie i stanąć obok. Złość, irytacja, a nawet gniew są emocjami, których nie sposób uniknąć. Ważne jest, jak partner sobie z nimi radzi, bo wizja agresora miotającego się po domu, gdy ty boisz się czegokolwiek powiedzieć, jest po prostu straszna. Dwa razy się zastanów nad małżeństwem, gdy partner nie radzi sobie z gniewem w cywilizowany sposób.

9. Czy byłby skłonny pójść na terapię, by ratować związek

No właśnie. Nie można się łudzić, że w życiu zawsze będzie jak podczas miesiąca miodowego. Przyjdą gorsze czasy, być może wzajemna niechęć i myśli, że wasze bycie razem chyba nie ma sensu. Dobrze wtedy wiedzieć, że w takim przypadku, on, ramię w ramię pójdzie z tobą na terapię, by szukać ratunku.

10. Jak widzi swoją rolę w związku

A może od tego powinnaś zacząć? Bo jeśli mężczyzna podchodzi do małżeństwa, niczym do opcji nabycia służącej, praczki, kochanki, gospodyni na własny użytek, to trudno traktować to jako obietnicę partnerskiego związku. Omów z nim kwestię organizacji życia codziennego i jego postrzegania obowiązków. Łatwiej znosi się trudy codzienności, czując, że jesteście na właściwym miejscu z właściwą osobą.

źródło: www.huffingtonpost.com