Kuchnia Lifestyle Przepisy

Kaszotto gryczane z botwinką, kurczakiem, marchewką i ziołami

Redakcja
Redakcja
18 maja 2018
kaszotto gryczane
Fot. Materiały prasowe
 

Kaszotto gryczane z botwinką (burakami poza sezonem), kurczakiem, marchewką i ziołami to sposób na smaczny i pełnowartościowy obiad.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Składniki (4 porcje):

 • 200 g kaszy gryczanej prażonej Halina
 • 1 duży pęczek botwinki wraz z buraczkami
 • 1 duża szalotka
 • 1 duży ząbek czosnku
 • 2 średnie marchewki
 • 2 piersi z kurczaka (ok. 400 g)
 • 3 łyżki masła
 • liście kopru włoskiego
 • świeży cząber
 • ok. 1 litra bulionu drobiowego
 • ok. 70 g parmezanu
 • szparagi (opcjonalnie)
 •  sól, pieprz

Wykonanie:

 1. Kurczaka umyj, oczyść i pokrój w drobną kostkę. Rozgrzej 2 łyżki masła i smaż kurczaka do lekkiego zarumienienia.
 2. Dodaj pokrojoną w kostkę szalotkę i smaż ok. 2 minut. Dodaj kaszę i cały czas mieszając smaż kolejne 2 minuty.
 3. Dodawaj stopniowo, chochelka po chochelce, bulion, aż poprzedni odparuje. Często mieszaj.
 4. W międzyczasie obierz marchewkę i pokrój w plasterki (2–3 mm).
 5. Umyj botwinkę. Odetnij buraczki, obierz je i pokrój w kostkę. Łodyżki botwinki pokrój w kostkę. Liście botwinki pokrój w średniej wielkości kostkę.
 6. Cały czas pamiętaj o patelni i podlewaj bulionem. Po ok. 30 minutach od rozpoczęcia robienia kaszotto dodaj marchewkę i buraczki. Mieszaj cały czas. Po ok. 10 minutach dodaj łodyżki botwinki i duś ok. 5 minut. Dodaj liście botwinki i duś ok. 2 minuty. Kaszotto powinno być już prawie gotowe.
 7. Dodaj starty parmezan oraz masło, wymieszaj. Dodaj świeże zioła.
 8. Jeśli chcesz użyć do dania szparagów, ugotuj je w odrębnym garnku, aby nie nabrały różowego koloru. Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem dodaj je pokrojone wraz z marchewką i buraczkami.
 9. Dobrze przygotowane kaszotto nie powinno być rozgotowane, kasza powinna stawiać niewielki opór podczas jedzenia. Kaszotto dopraw na końcu po dodaniu parmezanu.
kaszotto gryczane

Fot. Materiały prasowe

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem inspirujących i zdrowych produktów marki Halina zapraszamy na stronę: www.halina.eu


Kuchnia Lifestyle Przepisy

16 niewygodnych prawd o życiu, które tuż przed 40-tką czas najwyższy zaakceptować

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
18 maja 2018
Fot.iStock / pixelfit
 

Uczepiłam się tej 40-tki, bo właściwie sama za chwilę osiągnę ten pułap wiekowy. I wiecie co, wcale mnie to nie martwi. Nie wiem, jak to jest się czuć na 40-tkę, bo ja nadal jakbym miała z 28 lat, ale jest wiele rzeczy, które w sobie lubię. Choćby te, że przestałam walczyć z rzeczami, na które nie mam wpływu, że przyjęłam pewne prawdy za fakt i w pełni je zaakceptowałam, choć nie było łatwo, ale teraz przynajmniej nie kopię się z przysłowiowym koniem, tylko kieruję energię w ważne dla mnie rzeczy.

#1

Ciężka praca nie oznacza, że zawsze dostaniesz to, czego chcesz lub że odniesiesz sukces. Ta świadomość nie zwalnia cię jednak z robienia wszystkiego jak najlepiej.

#2

Nic nie jest pewne. Dosłownie nic. Zgadzam się, że to przerażający fakt, ale nauczenie się, jak żyć w niepewności, uwalnia nas od strachu

#3

Niektórzy z moich przyjaciół za jakiś czas mogą nimi nie być z różnych przyczyn, to jednak nie jest powodem, żeby teraz nie kochać ich ze wszystkich sił.

#4

Poczucie własnej wartości rodzi się wtedy, gdy jesteś w stanie zaakceptować, że nie jesteś doskonała i popełniasz błędów.

#5

Złamane serce nie zawsze da ci jakąś lekcję. Czasami po prostu jest do bani, a ty i tak będziesz musiała uporać się z bólem.

#6

Masz większą kontrolę niż myślisz, nad tym co robisz i mniej kontroli tam, gdzie uważasz, że ją masz. Rozróżnienie tych dwóch sytuacji może oszczędzić ci wile kłopotów.

#7

Świadome życie to uważne życie. Reaktywne życie to destrukcyjne życie.

#8

Nie jesteś tak ważna, jak myślisz, że jesteś.

#9

Dbanie o siebie nie jest próżne, jest częścią naszego życia. Kiedy się źle czujesz idź do do lekarza, pij więcej wody, idź na terapię, jeśli potrzebujesz.

#10

Jedne po czym czuję, że jestem coraz starsza, to jednak… kac. Trzeba pogodzić się z tym, że po imprezie ciężko wrócić do normalnego funkcjonowania.

#11

W relacjach z innymi nigdy nie ma podziału 50/50. Czasami ty musisz więcej dać i unieść niż druga strona, by potem role się odwróciły. Dotyczy to przyjaciół, rodziny i naszych miłości.

#12

Życie nie jest sprawiedliwe i nigdy nie będzie. Nie ma co oczekiwać czegoś innego.

#13

Najważniejsze to nauczyć się pracować z tym gdzie się jest i co się ma. Porównywanie się z innymi zawsze będzie sprawiać, że będziesz czuć się gorsza. Każdy z nas jest inny, mamy różne kompetencje, dzięki temu tak się cudownie różnimy.

#14

Świat nie jest przeciwko wam.

#15

Warto opanować sztukę milczenia, bywa, że ma ona większą wartość niż słowa.

#16

40 lat to dopiero początek – życia w dojrzałości i często większej wolności, wykorzystaj ten czas efektywnie, by nie żałować tego, czego się nie zrobiło.


Kuchnia Lifestyle Przepisy

6 intymnych rzeczy, które możesz zrobić, by się przekonać, że twój związek jest tym „na zawsze”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 maja 2018
fot. istock / Pekic

Najsmutniejszy moment w miłości to ten, w którym zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że w związku czujesz się niespełniona i nieszczęśliwa. Najczęściej uciekasz wtedy w następną miłość, przerażona kolejnym rozczarowaniem. A jeśli zdarza się to naprawdę często, w końcu na miłość się zamykasz, nie podejmując walki o swoje szczęście. Nie trać nadziei. Oczywiście, niektóre relacje po prostu nie mają racji bytu. Inne zostały zaniedbane. Zrezygnowałaś z nich zbyt wcześnie, bo wydawało ci się, że i tak się rozpadną. Skąd wiedzieć, że warto zaczekać? Zrób tyle, ile się da, by mieć dobry związek.

Podejmij te kilka intymnych kroków, by zorientować się, czy ten związek ma szanse być już „na zawsze”

1. Nie spiesz się na różnych etapach swojego związku

Pamiętaj, że nawet jeśli chcesz przejść przez życie w bardzo szybkim tempie, twój partner może pragnąć czegoś innego. Nie możesz sobie pozwolić na bycie tak samolubną. Kiedy jesteś w związku, musisz także wziąć pod uwagę potrzeby i standardy partnera. Zobaczysz, jak to otworzy ci oczy na pewne sprawy.

2. Regularnie rozmawiajcie ze sobą o swoich celach i oczekiwaniach

Ludzie się zmieniają. Dlatego właśnie niektóre cele i oczekiwania również mogą ulec zmianie. Właśnie dlatego oboje musicie dbać o dobrą komunikację. Koniecznie rozmawiajcie o tym, czego pragniecie.

3. Nie wnoś bagażu emocjonalnego ze starych relacji do nowej

Relacje są emocjonalnymi rollercoasterami. Więc jeśli nadal nie radzisz sobie emocjonalnie z miłosnymi doświadczeniami z przeszłości, to jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz w stanie poradzić sobie z emocjonalną wagą twojego obecnego związku. Skup się na teraźniejszości.

4. Szanuj granice, które wyznacza twój partner i oczekuj tego samego

To, że jesteś w związku, nie oznacza, że ​​masz prawo do przejęcia kontroli nad życiem partnera. Musisz pamiętać, że jesteście wciąż indywidualnymi istotami, które współistnieją w intymnej przestrzeni.

5. Dbaj o partnera i relację

Niech będzie naprawdę twoim priorytetem. A jeśli nie możesz się zobowiązać, odejdź i nie krzywdź.

6. Naucz się żyć niezależnie, aby wyeliminować presję ze swojego związku

Czasami presja może okaleczyć związek, sprawić, że stanie się on toksyczny. Musisz przestać wywierać tak duży nacisk na swój związek. A najlepszy na to sposób to ten, by przestać traktować związek jako jedyny aspekt twojego życia


Na podstawie: relrules.com

 


Zobacz także

Pewnie nie jestem taka, jak sobie mnie wymyśliłeś. Proszę cię tylko o kilka rzeczy. Apel do mężczyzny

6 powodów, by spędzać więcej czasu nago

„Muszę kupić jakiś dobry krem do twarzy” – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Zapytaliśmy eksperta, na co zwrócić uwagę