Go to content

Karolina Bielawska została Miss Świata!

Karolina Bielawska, fot. Instagram Karoliny i Instagram Miss World

Karolina Bielawska, reprezentantka Polski, otrzymała koronę 70. Miss Świata! 40 półfinalistek wróciło do Portoryko po tym, jak grudniowy finał na wyspie musiał zostać przełożony z powodu wybuchu koronawirusa. Wyczekiwany finał Miss World był transmitowany na całym świecie do ponad 100 krajów. Kim jest piękna Polka? 

Po przyjęciu korony od poprzedniej Miss Świata Toni-Ann Singh zapłakana Karolina powiedziała:

„Kiedy usłyszałam moje imię, byłam zszokowana, nadal nie mogę w to uwierzyć. Mam zaszczyt nosić koronę Miss World i nie mogę się doczekać aż zabiorę się do pracy. Zapamiętam ten niesamowity moment do końca życia”.

Pierwszą vice miss została reprezentantka USA Shree Saini, drugą piękność z Wybrzeża Kości Słoniowej, Olivia Yace.

 

Karolina jest obecnie na studiach magisterskich z zarządzania i chciałaby zrobić tam doktorat. Karolina pracuje również jako modelka. Lubi pływać i nurkować oraz grać w tenisa i badmintona. Ma nadzieję, że pewnego dnia zostanie mówcą motywacyjnym.

Karolina jest również pasjonatką wolontariatu, w który jest bardzo zaangażowana. Projekt charytatywny Karoliny to  „Zupa Na Pietrynie” – akcja zapewnia stałą pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także zajmuje się uświadamianiem tego problemu i walką z wykluczeniem społecznym. W każdą niedzielę dostarczają ciepłe posiłki, paczki żywnościowe, napoje, odzież, maski, porady prawne i profesjonalną pomoc medyczną dla prawie 300 potrzebujących w Łodzi. Wiele z tych osób nie miało dostępu do zarejestrowania się w celu otrzymania szczepionki przeciw COVID-19, ale projekt był w stanie uzyskać takie pozwolenie rządowe dla ponad 400 osób. W ramach projektu zbudowano także pierwszą Łazienkę Społeczną dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi.

Do tej pory Polce tylko raz udało się zostać Miss World. Koronę najpiękniejszej kobiety świata w 1989 r. zgarnęła Aneta Kręglicka. Blisko tego sukcesu były też Ewa Wachowicz – Miss Polonia 1992 (4. miejsce) oraz Katarzyna Borowicz – Miss Polonia 2004 (4. miejsce i tytuł Queen of Europe).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Miss World (@missworld)