Go to content

„Jedno zdjęcie dziennie, najgorszy rok mojego życia”. Będziecie zszokowani tym, jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku

Fot. Screen z YouTube /fero061982

Mogłaby być waszą sąsiadką, albo przyjaciółką, nauczycielką z podstawówki, albo siostrą… mogłaby być tobą…  Zaczyna się zawsze podobnie i często pięknie.

Zobaczcie koniecznie ten film. Kobieta przez rok robiła sobie zdjęcia. Jedna fotografia dziennie, tylko (i aż) tyle. Ostatnie zdjęcia wami wstrząsną.

Przemoc jest obok ciebie. Jest cicha. Może być biedna lub bardzo bogata. Może mieć dwa fakultety albo maturę. Przemoc wobec kobiet nikogo nie dyskryminuje. Pojawia się bez względu na status społeczny i ekonomiczny człowieka. W 2016 roku na policyjnych komisariatach wypełniono  prawie 74 tysiące „niebieskich kart”. Jak myślisz, ile kobiet nigdy nie powiedziało o swoich siniakach?

Wedle dostępnych danych (raport „Stereotyp ponad prawem. Wymiar sprawiedliwości w sprawach o zabójstwa na tle przemocy w rodzinie”), co roku 400-500 kobiet zostaje zamordowanych (!), w wyniku przemocy domowej. Według szacunków i raportów organizacji walczących o kobiety, w Polsce przemocą domową dotkniętych jest nawet do 4 mln kobiet… W Polsce wg danych GUS żyje 19,8 mln kobiet… co piąta z nas doświadcza przemocy.

Obejrzyj ten film jeszcze raz, uważnie. Zobacz, co działo się zanim siniaków nie dało się już ukryć.

Film powstał w ramach kampanii społecznej.*


 

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

Poradnia telefoniczna: 22 668 70 00

*saatchi.com