Go to content

Jaki wybrać abonament telefoniczny?

fot. Karolina Grabowska/Pexels

Bez względu na to, czy planujesz zawrzeć swoją pierwszą umowę abonamentu telefonicznego, czy szukasz nowej oferty, warto wcześniej dokładnie rozeznać się w dostępnych możliwościach. Operatorzy zachęcają różnymi promocjami czy ciekawymi pakietami usług. Należy też przemyśleć, czy lepiej sprawdzi się abonament bez telefonu, czy z urządzeniem. Sprawdzamy, jaki abonament będzie najbardziej opłacalny!

Jaki abonament wybrać – co powinna obejmować dobra oferta abonamentowa?

Podstawą abonamentu są przede wszystkim rozmowy, SMS-y i MMS-y – najlepiej bez limitu do wszystkich sieci, co oferuje obecnie większość operatorów. Wyróżnia się na tym polu abonament w Orange, w którym są również darmowe połączenia, SMS-y oraz MMS-y w roamingu w Unii Europejskiej. Co istotne, wszystkie te usługi są dostępne w każdym z oferowanych Planów, nawet tym najtańszym.

  • Internet w telefonie w abonamencie

Kolejną z kluczowych usług komórkowych jest internet mobilny Poszczególne oferty abonamentowe dostępne u danego operatora różnią się zazwyczaj właśnie liczbą GB do wykorzystania w miesiącu. W większości przypadków najtańsza opcja będzie zatem dobrym wyborem dla osób, które korzystają z danych pakietowych raczej rzadko, bo np. większość dnia łączą się z siecią Wi-Fi, a najdroższa – dla potrzebujących jak najwięcej internetu w telefonie. I w tym przypadku abonament w Orange nie zawodzi; najniższy Plan (S) to 30 GB, średni (Plan M) – 140 GB przez 12 miesięcy, potem 70 GB, a najwyższy (Plan L) – 300 GB przez rok, a po nim 150 GB miesięcznie.

Warto zwrócić uwagę na to czy w ofercie abonamentowej jest możliwość korzystania z sieci 5G. Na dostępie do tej sieci skorzystają między innymi osoby, które często biorą udział w wideokonferencjach, gracze i miłośnicy oglądania filmów czy seriali w trakcie podróży.

  • Abonament z telefonem czy bez?

O tym, czy lepiej wybrać abonament z telefonem, czy bez, decydują w pierwszej kolejności Twoje potrzeby. Jeżeli obecny smartfon nie działa już najlepiej, nie daje Ci dostępu do sieci 5G, na której Ci zależy lub zwyczajnie stał się awaryjny, to z całą pewnością warto wybrać abonament z telefonem. Szczególnie że najtańsze modele mogą zwiększać miesięczny rachunek nawet zaledwie o kilkanaście złotych; flagowce to zwykle raty rzędu 50-250 zł miesięcznie. Pamiętaj przy tym, że wysokość raty za telefon może być uzależniona nie tylko od długości trwania umowy, ale też wybranego abonamentu – zwykle im wyższy plan komórkowy, tym cena za urządzenie niższa.

W Orange możesz wybrać zarówno abonament bez telefonu, jak i z telefonem. Jeśli zamówisz jeden z planów na stronie orange.pl lub w aplikacji Mój Orange, otrzymasz 1 miesiąc abonamentu za 0 zł. Z pewnością znajdziesz smartfon dopasowany do Twoich potrzeb, a także budżetu.

 

Artykuł sponsorowany