Zdrowie

Ćwiczenie wzmacniające kręgosłup – odcinek lędźwiowy i piersiowy

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
31 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Fitappy2
 

Aby wzmocnić kręgosłup i przynieść zbolałym plecom ulgę po całym dniu na nogach lub w pozycji siedzącej przy biurku, warto każdego dnia wykonywać proste ćwiczenia.

  1. Przyjmij pozycję wyjściową w klęku podpartym, aby kręgosłup ustawiony był w pozycji pośredniej
  2. Wyciągnij jednocześnie przed siebie wyprostowaną prawą rękę i za siebie wyprostowaną lewą nogę zachowując taką pozycję ciała przez 5 sekund. Napinaj cały czas mięśnie brzucha i pośladków.
  3. Wróć do pozycji wyjściowej
  4. Powtórz ćwiczenie dla lewej ręki prawej nogi .

Kolejno wykonaj 1-3 serii po 10 powtórzeń.


Zdrowie

Pajacyki. Sprawdź moc tego niepozornego ćwiczenia

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
1 kwietnia 2016
Fot. Screen z Youtube / Stopnadwadze.pl
 

Wydaje ci się, ze pajacyki to takie sobie proste ćwiczenie, które niczego do treningu nie wnosi? Nie wiesz jak bardzo się mylisz! Poza tym, że są najlepszym ćwiczeniem na rozgrzewkę, pajacyki angażują różne grupy mięśniowe całego ciała, harmonijnie uruchamiając wszystkie mięśnie. Energicznie wykonywane podnoszą puls, poprawiając ukrwienie mięśni, zmniejszają także ryzyko kontuzji.

  1. Pajacyki polegają na energicznym wyskoku z jednoczesnym podnoszeniu rąk łukiem, aby złączyły się nad głową, oraz rozkrokiem bocznym nóg.
  2. Po wyrzucie rąk i nóg, cofamy je do pozycji wyjściowej. Przy powrocie dłonie mogą wędrować do boków, lub być łączone na wysokości klatki piersiowej.

Ćwiczenie jest dziecinnie proste:


Zdrowie

Prosty trening dla pośladków i nóg

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
30 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / MonikaKołakowska

Oto kolejne ćwiczenie, które pomoże wzmocnić i wymodelować zgrabne pośladki i nogi, które są marzeniem wielu kobiet. Wystarczy poświęcić kilka minut każdego dnia, żeby usprawnić ich funkcjonowanie.

  1. Połóż się na brzuchu, dłonie układając na wysokości czoła
  2. Następnie wyprostowane nogi podnieś do góry, aż do momentu, gdy poczujesz opór i napięcie w pośladkach. Opuszczaj nogi i powtarzaj ten ruch dwanaście razy w trzech seriach. Jeśli wolisz łatwiejszą wersję tego ćwiczenia, podnoś osobno każdą z nóg powtarzając ruch dwanaście razy w trzech seriach na każdą z nóg.