Go to content

„Jak zamierzasz zadbać o swoje zdrowie w nowym roku” – zapraszamy do konkursu

Fot. iStock/filadendron

Co jest najcenniejszego, co możemy sobie podarować? Bez czego wszystkie nasze starania, dostępne rzeczy, przestają mieć znaczenie?

Nie ma nic bardziej cennego dla człowieka niż zdrowie. I choć wiemy, jak ważne jest ono w naszym życiu, to jednak bardzo rzadko o nim myślimy i o nie dbamy. Chciałybyśmy to zmienić, chciałybyśmy powiedzieć wam, jak ważne są badania, jak istotne są regularne wizyty u lekarzy. W Polsce tysiące kobiet umiera z powodu zbyt późno wykrytego nowotowru, w tym nowotworu jajnika.

62% kobiet bardzo rzadko lub w ogóle nie rozmawia w rodzinie o chorobach kobiecych     

Dla więcej, niż co drugiej Polki, rozmowy są krępujące. Co czwarta wstydzi się rozmawiać na temat chorób kobiecych nawet z lekarzem. Taką rozmowę najczęściej prowokuje przypadek zachorowania w najbliższym otoczeniu, bądź choroba znanej osoby. Brak wiedzy oraz poczucie „mnie to nie dotyczy” – to jeden  z głównych powodów niepodejmowania rozmów (…)”. To fragment wyników badań pt. „Zmowa milczenia”*, jakie przeprowadziła na zlecenie Kwiatu Kobiecości firma IQS. Kwiat Kobiecości przeprowadza już po raz drugi kampanię na rzecz diagnostyki raka jajnika.

A my mamy dla was konkurs, który być może sprawi, że pomyślicie cieplej o was samych, że przypomnicie sobie, jak ważne jest wasze zdrowie – i dla was i dla waszych najbliższych.

ZADANIE KONKURSOWE:

W komentarzu pod artykułem napisz, jak zamierzasz zadbać o swoje zdrowie w nowym roku. Dość już odkładania badań, chowania głowy w piasek. To nasze życie i nasze zdrowie – co dla siebie w tej kwestii zrobisz?

NAGRODY:

Autorzy 10 najciekawszych komentarzy otrzymają:

2 x koszulkę – symbol II odsłony Ogólnopolskiej Kampanii Diagnostyka Jajnika zaprojektowanej przez Dorotę Goldpoint

Mat prasowe

Mat prasowe

8 x zestaw kosmetyków naturalnych ufundowanych przez Partnera kampanii – firmę Nacomi

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania konkursu od 16.12.2016 do 23.12.2016  – wyniki zostaną opubilkowane na naszej stronie do 28.12.1016.
Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.
key visual dobry