Go to content

Jak ukoić i intensywnie nawilżyć wrażliwą skórę?

Według badań, na świecie około 60-70% kobiet i 50-60% mężczyzn deklaruje problem nadwrażliwości skóry. W tej grupie 38,1% to osoby, których cera jest ultrawrażliwa.* 

Skala problemu niestety rośnie, podobnie jak rośnie liczba osób zmagających się z rozmaitymi alergiami. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim unikamy substancji, na które skóra źle reaguje, wybieramy produkty, które w składzie nie mają typowych alergenów oraz składników potencjalnie drażniących skórę. Niewskazane są także sztuczne barwniki i kompozycje zapachowe. Szukamy w składzie surowców o działaniu kojącym i wyciszającym stan zapalny. Skóra powinna być zawsze bardzo dobrze nawilżona, bo jej przesuszenie powoduje przenikanie z zewnątrz czynników, które będą ją podrażniały.

W marce Dr Irena Eris Clinic Way przeznaczonej do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, znajdziemy trzy produkty stworzone, aby intensywnie nawilżyć skórę (kwas hialuronowy zamknięty w specjalnych mikrosfererach + biosacharyd) i ukoić ewentualne podrażnienia (Aqua calcis i woda morska bogata w minerały).

Krem nawilżająco-łagodzący SPF 20 na dzień

Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry ultrawrażliwej, potrzebującej nawilżenia i ukojenia, niezależnie od wieku czy rodzaju cery. Skóra odzyskuje komfort, staje się miękka w dotyku, jest głęboko nawilżona oraz wygładzona. Apteczna formuła kremu przywraca równowagę skóry, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

50 ml/ 82,00 PLN

Dermokrem Regenerująco-Nawilżający na noc

Regenerująco-Nawilżający krem na noc przywraca komfort ultraważliwej skórze, wygładza, intensywnie nawilża, odbudowując warstwę hydro-lipidową i zapobiega utracie wody przez naskórek. Nocna regeneracja bariery ochronnej, odpowiedzialnej za adaptację skóry do zmiennych i negatywnych czynników zewnętrznych, zwiększa zdecydowanie odporność na ich działanie.

50 ml/ 85,00 PLN

Nawilżający Krem BB SPF 50

Ma lekką konsystencję, łączy wysoką ochronę przeciwsłoneczną SPF 50 z działaniem nawilżającym i kojącym skórę bardzo wrażliwą. Krem równomiernie się rozprowadza, dostosowując się do naturalnego koloru skóry.

30 ml/ 82,00 PLN

Wyjątkowe działanie Clinic Way zapewniają:

  • Ceramidy – wbudowują się w strukturę skóry i przywracają jej integralność, dzięki tworzeniu ochronnej warstwy, będącej analogiem rusztowania molekularnego zewnętrznych warstw skóry. Współtworzą barierę hydro-lipidową, która zapobiega utracie wody, a dzięki swojej budowie uelastyczniają i wygładzają wysuszoną i podrażnioną skórę.
  • Biosacharyd – dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu i biomimetycznej budowie z łatwością wbudowuje się w strukturę skóry, zatrzymując w niej wodę. Dba o rozwój prawidłowej mikroflory, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, wzmacniając skórę.
  • Woda z głębin morza – niezwykle czysta i bogata w niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania skóry minerały. Chroni komórki przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu odzyskują one witalność, a  skóra zdrowy i świeży wygląd.
  • Aqua calcis – farmakopealna woda wapienna o działaniu łagodzącym i kojącym.

W trosce o środowisko zrezygnowano z owijki na opakowaniu zmniejszając tym samym ilość papieru użytego do produkcji opakowań oraz zdobień umożliwiając tym samym recykling kartonika. Marka wykorzystuje wyłącznie karton z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council), a kartoniki nie są już pakowane w celofan

*Source: Miranda A. Farage, The Prevalence of Sensitive Skin, Front Med (Lausanne). 2019; 6: 98., Published online 2019 May 17