Lifestyle

Jak spędzić Walentynki? Garść pomysłów na święto zakochanych!

Redakcja
Redakcja
3 lutego 2022
 

Zastanawiasz się nad tym jak w tym roku będą wyglądać Twoje Walentynki? Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie, dlatego przystąp do działania i zorganizuj Wam niezapomniany wieczór (albo i cały dzień). Pomysłów na przyjemne spędzenie Walentynek jest mnóstwo, więc przeanalizuj Wasze potrzeby i preferencje, a następnie wybierz najciekawsze możliwości. Podpowiadamy Ci w jaki sposób możesz spędzić Walentynki z drugą połówką. Czym prędzej sprawdź nasze pomysły i nie zostawiaj niczego przypadkowi!

Jak spędzić Walentynki? Skorzystaj z tych propozycji

Nie do końca wiesz jak spędzić Walentynki? Szukasz dla siebie atrakcyjnych propozycji, dzięki którym Twój partner/partnerka będą w pełni usatysfakcjonowani? Pomyśl o tym, czego konkretnie potrzebujesz i co sprawi Wam największą przyjemność. Nie troszcz się tylko o siebie, ponieważ jest to święto zakochanych (par) i obie strony powinny być tego dnia w doskonałych humorach.

Jednym z najciekawszych sposobów na spędzenie Walentynek jest oczywiście romantyczna kolacja w eleganckiej restauracji. Zarezerwuje stolik w Waszej ulubionej knajpie lub zabierz drugą połówkę do miejsca, w którym jeszcze nigdy nie byliście. Koniecznie sprawdź opinie innych użytkowników, aby się nie rozczarować. Wybierz także odpowiedni prezent na Walentynki, który wręczysz drugiej osobie na uroczystej kolacji. Może to być m.in.:

 • książka,
 • perfum,
 • kosmetyk,
 • biżuteria,
 • zegarek,
 • świeca do masażu,
 • walentynkowy miś.

Jak widzisz pomysłów jest dużo, więc masz w czym wybierać. Drugą ciekawą opcją na to jak spędzić walentynki jest oczywiście wizyta w kinie, teatrze czy też filharmonii. Zarezerwuj bilety na ciekawy film lub spektakl, a nie będziesz tego żałować. Alternatywnymi pomysłami są: romantyczny spacer po parku lub w blasku księżyca lub też wspólne gotowanie we własnym domu.

Jak spędzić Walentynki? Trafiony prezent to podstawa sukcesu

Jeśli jesteś mężczyzną i od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym jaki prezent na Walentynki dla niej okaże się strzałem w dziesiątkę przemyśl najpierw to, czy Twoja partnerka nie wspominała ostatnio, co chciałaby od Ciebie dostać. W pierwszej kolejności weź pod uwagę biżuterię. Kobiety bardzo lubią dostawać nowe pierścionki, kolczyki czy też bransoletki, chociaż równie dobrze możesz jej kupić wyjątkowy zegarek. Jeśli nie dysponujesz zbyt dużymi możliwościami finansowymi postaw na coś romantycznego, a konkretniej na misia, wino czy też czekoladki. Pamiętaj, że liczy się gest, a nie to ile wydasz pieniędzy na prezent dla ukochanej.

Powinieneś już wiedzieć jak spędzić Walentynki, ale skup się na tym, aby prezent wręczyć ukochanej w odpowiednim momencie, np. wtedy, gdy jesteście przytuleni lub wyznajecie sobie miłość. Postaw na portfel, kosmetyki do pielęgnacji urody i włosów, zestawy do makijażu, broszkę czy też zestawy do ćwiczeń i dorzuć do tego walentynkową kartkę. Kuszącą propozycją jest też zmysłowa i seksowna bielizna na Walentynki, która urozmaici Wam wieczór, a być może nawet całą noc. Pomyśl o szlafroku, biustonoszu, majtkach, kompletach bielizny, gorsetach, rajstopach i podkoszulkach.

Jak spędzić Walentynki? Pora na krótkie podsumowanie

Przejdźmy w tym momencie do krótkiego podsumowania. Nie musisz od razu wiedzieć jak spędzić Walentynki, ale warto o tym pomyśleć i się w to bardzo zaangażować. Druga strona z pewnością będzie w stanie to docenić.

Wśród najpopularniejszych pomysłów na spędzenie walentynek znajdują się m.in.: wyjście do eleganckiej restauracji (kolacja), wyjście do kina lub teatru, romantyczny spacer, ale też wspólne gotowanie w domowym zaciszu. Najważniejsze jest to, abyście słuchali siebie nawzajem i zadbali o przyjemną atmosferę. Bądźcie ze sobą blisko, a tegoroczne walentynki będą dla Was niezapomnianym przeżyciem.

Zastanawiając się nad wręczeniem wyjątkowego prezentu swojej ukochanej kobiecie powinieneś pomyśleć m.in. o: bieliźnie, kosmetykach, książce, walentynkowym misiu, portfelu, zestawie do makijażu i ćwiczeń, biżuterii, zegarku czy też po prostu o walentynkowej kartce i winie.


Lifestyle

On też czuje tę presję – co piąty facet uważa, że NIE jest atrakcyjny! Daj mu wsparcie – REGULAMIN KONKURSU

Redakcja
Redakcja
4 lutego 2022
 

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE: „On też czuje tę presję – co piąty facet uważa, że NIE jest atrakcyjny! Daj mu wsparcie”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą „On też czuje tę presję – co piąty facet uważa, że NIE jest atrakcyjny! Daj mu wsparcie” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762, o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora, w okresie Akcja trwa 04.02.2022 od 16.02.2022 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 28.02.2022 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest marka   Bulldog – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsorów nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE

  Co Ty robisz lub co możesz zrobić, żeby Twój partner czuł się dobrze we własnej skórze?

  Pomyśl, jak Ty się czujesz, oglądając kobiece magazyny i Instagram, pełne wyretuszowanych zdjęć modelek i setek porad „jak być sexy”, „jak w każdej sytuacji wyglądać dobrze”, „jak osiągnąć IDEALNĄ sylwetkę”. I teraz uświadom sobie, że On ma tak samo! Na nim też ciąży presja współczesnego świata. Jak jej nie ulegać? Jak pomóc sobie nawzajem, jak się wspierać i dawać sobie siłę? Opisz nam swój sposób, a może macie w związku jakiś wspólny – każda rada dobra!

  Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy. Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „On też czuje tę presję – co piąty facet uważa, że NIE jest atrakcyjny! Daj mu wsparcie” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

  Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
  Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
  Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu, pierwszy nadesłany e-mail.
 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. Laureaci zostaną wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do 28.02.2022 roku.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Sponsorem nagród w Konkursie jest:  Bulldog 
  2. Laureatami Konkursu zostaną osoby, które jury wybierze na podstawie najciekawszej odpowiedzi.

Lifestyle

Czy męski punkt G naprawdę istnieje i czy faceci w ogóle wiedzą, co to jest prostata?

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
3 lutego 2022
pozycje
Photo by Dainis Graveris on Unsplash

Czy męski punkt G naprawdę istnieje? Tematem zajął się Sturla Pilskog, norweski urolog, autor książki „Penis, czyli o seksualności mężczyzn”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. Będziecie zaskoczeni, do jakich wniosków dotarł!


Punkt G to pojęcie dobrze znane w odniesieniu do kobiet, opisujące wyjątkowo wrażliwy obszar w pochwie, którego stymulacja może doprowadzić do orgazmu waginalnego. Określenie tego miejsca pochodzi od nazwiska niemiecko-amerykańskiego ginekologa Ernsta Grafenberga, który twierdził, że strefa erogenna zawsze znajduje się w przedniej części pochwy. Późniejsze badania podważyły tę hipotezę, a dziś niektóre wręcz sugerują, że być może punkt G u kobiet nie występuje wcale. A jak jest z mężczyznami?

Okazuje się, że u mężczyzn sprawa jest znacznie prostsza niż u kobiet! Stymulacja prostaty u wielu panów prowadzi do orgazmu i wytrysku. Oczywiście zupełnie niezależnie od stymulacji członka. Prostata jest bowiem bardzo dobrze unerwiona, podobnie jak najbardziej wrażliwe części penisa. Dlatego właśnie niektórzy mężczyźni uważają tę część ciała za niezwykle erogenną. Wciąż jednak musimy się dowiedzieć, które dokładnie rodzaje nerwów odpowiadają za dawanie rozkoszy. Na razie wiedzy w tym zakresie brak. Tu ciekawostka – męski punktu G, czasem nazywamy punktem P.

Czy mężczyźni w ogóle wiedzą, czym jest prostata?

„Przez pierwszą część życia gruczoł krokowy spokojnie leży sobie tam, gdzie jego miejsce, i sumiennie współpracuje z pozostałymi organami płciowymi. Lecz żadna idylla nie może przecież trwać wiecznie. Szczególnie w drugiej połowie życia problemy z prostatą zaczynają uprzykrzać życie mężczyznom, a wielu kojarzy ten gruczoł wyłącznie z dolegliwościami. W pewnym badaniu 52% mężczyzn twierdziło, że prostata to choroba, a zaledwie 16% wiedziało, że chodzi o narząd. Liczby te być może nie są precyzyjne, ale dobrze ilustrują to, jak wielu postrzega tę ważną część ciała”, opowiada w książce Sturla Pilskog.

Jak znaleźć i pobudzić męski punkt G?

Co ciekawe, panowie bardzo często opisują orgazm osiągany dzięki stymulacji prostaty jako silniejszy i dłuższy niż w przypadku drażnienia penisa. „Sama stymulacja może się odbywać przez masowanie obszaru między moszną a odbytem, nazywanego kroczem. Zwykle prostatę stymuluje się częściej przez odbyt, w wyniku stosunku analnego lub używania seksualnych zabawek. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów takich przyrządów, a po lekturze relacji ich użytkowników odnosi się wrażenie, że są zazwyczaj bardzo zadowoleni”, twierdzi Sturla Pilskog.

Sposób odczuwania stymulacji prostaty to z pewnością sprawa bardzo indywidualna i nie wszyscy partnerzy mogą mieć na to ochotę. Dlatego przed takimi pieszczotami trzeba upewnić się, czy partnerzy wyrażają zgodę i chęć. To ważne! Sturla Pilskog podkreśla jednak, że co do tego, że gruczoł ten potrafi dać poczucie seksualnej rozkoszy, nie ma raczej wątpliwości.

Na co trzeba uważać?

Nie przeprowadzono zbyt wielu badań dotyczących orgazmu wywołanego przez stymulację prostaty. Jednak wyszukiwanie tego pojęcia w internecie wskazuje, że wieleset tysięcy ludzi wstukuje to pojecie, szukając informacji. To znaczy, że mają ochotę na testować te doznania.

„Seksualne eksperymenty w większości przypadków to dobra rzecz, ale warto zastosować kilka zasad bezpieczeństwa”, ostrzega Sturla Pilskog.

I dalej zaleca: „Po pierwsze, błona śluzowa w odbycie jest dość delikatna i zawiera bardzo dużo naczyń krwionośnych. Należy więc zadbać o obfite smarowanie, najlepiej w formie specjalnie do tego celu przeznaczonego lubrykantu. Warto również dopilnować, by wprowadzany przedmiot nie miał ostrych krawędzi. Zdarzało się na przykład, że zbyt długie paznokcie wywoływały krwawienia w tylnych rejonach. Mimo że samo krwawienie rzadko jest bezpośrednio niebezpieczne, uszkodzenia błony śluzowej zwiększają prawdopodobieństwo infekcji. I ostatnie ostrzeżenie: używaj tylko rzeczy, których wystający koniec znajduje się pod kontrolą. Jeśli narzędzie prześliźnie się za potężny mięsień zwieracza, samodzielne wydostanie go będzie niemal niemożliwe. Wiele razy w mojej chirurgicznej karierze stałem w sali operacyjnej, próbując wyłowić z odbytu przeróżne przedmioty, od świec i wibratorów po szklane podstawki do świeczek do podgrzewania herbaty. To fantastyczne doświadczenie dla lekarza, ale też zdarzenie, którego większość pacjentów wolałaby uniknąć”.

Czy stymulacja męskiego punktu G ma znaczenie prozdrowotne?

Okazuje się, że najprawdopodobniej tak! Z wiekiem prostata często rozrasta się ze względu na zalegający w niej ejakulat. Niektórzy twierdzą, że dzięki penetracjom, masażowi i pieszczeniu męskiego punktu G ryzyko przerostu prostaty zmniejsza się. Można więc przyjąć, że jest to skuteczna profilaktyka.

Warto też mieć świadomość, że dolegliwości związane z niewłaściwym funkcjonowaniem prostaty mogą być różne: obejmują zarówno kłopoty z oddawaniem moczu, jak i raka. Ważne jest więc, by wiedzieć, na jakie objawy należy uważać i które prawdopodobnie są niegroźne oraz przejściowe. Sturla Pilskog zaleca na koniec: „Kto się niepokoi, że coś jest nie tak, powinien zgłosić się do lekarza, gdzie nie da się uniknąć owianego złą sławą badania tego gruczołu”. Bądźcie dzielni panowie!

 


Zobacz także

Wyjątkowa kolekcja YES. LETTERS TO – P.S. I LOVE YOU

7 sygnałów, że to nie książę z bajki, a zwykły drań

7 sygnałów, że to nie książę z bajki, a zwykły drań

Większość osób zjada mandarynki w niewłaściwy sposób. Jak ty to robisz?