Go to content

Jak sieci komórkowe dostosowują swoje oferty do rosnących potrzeb użytkowników

Jak sieci komórkowe dostosowują swoje oferty do rosnących potrzeb użytkowników

Zaspokojenie rosnących potrzeb użytkowników to jedno z najważniejszych wyzwań, które stoją przed sieciami komórkowymi. Czego zatem oczekują ich klienci? W jaki sposób oferty są dopasowywane do rosnących potrzeb użytkowników? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak zmieniają się oczekiwania klientów sieci komórkowych?

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu klienci sieci komórkowych wymagali przede wszystkim niskiej ceny usług oraz dobrego zasięgu. Obecnie oczekiwania nie tyle się zmieniły, co znacznie wzrosły, ponieważ atrakcyjna cena oraz odpowiedni zasięg stał się oczywistością. Poza tym użytkownicy oczekują z reguły jeszcze:

 • dopasowania planu taryfowego do indywidualnych potrzeb;
 • szybkiego i wygodnego procesu przeniesienia numeru do innego operatora;
 • możliwości rezygnacji z umowy w dowolnym czasie i bez podawania konkretnej przyczyny;
 • nowoczesnych rozwiązań technologicznych, których przykładem może być możliwość korzystania z eSIM.

Jak sieci komórkowe dostosowują swoje oferty do rosnących potrzeb użytkowników?

Konkurencja na rynku operatorów komórkowych oraz rosnące potrzeby klientów sprawiają, że sieć komórkowa, która chce utrzymać się na rynku, musi stworzyć naprawdę atrakcyjną ofertę. W jaki sposób zatem operatorzy dostosowują swoje oferty do rosnących potrzeb użytkowników? Często stosowane rozwiązania to:

 • oferowanie abonamentów z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami;
 • wygodne przeniesienie numeru, za które odpowiedzialność bierze nowy operator;
 • oferowanie różnych planów taryfowych do wyboru, co pozwala klientowi wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do jego potrzeb oraz sposobu korzystania z telefonu komórkowego;
 • możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony, co nie tylko nie wymaga jej przedłużania, ale sprawia również, że w każdej chwili można zrezygnować z korzystania z usług;
 • możliwość korzystania z abonamentu bez telefonu, co jest korzystne cenowo. Nowe urządzenie można bowiem kupić w dowolnym sklepie z elektroniką lub korzystać z dotychczas posiadanego smartfona.

Abonament telefoniczny w Otvarta – oferta dla najbardziej wymagających klientów

Wybór oferty operatora telefonicznego wymaga przeanalizowania własnych potrzeb w zakresie korzystania z telefonu. W efekcie abonament telefoniczny może w pełni je zaspokajać, co sprawi, że oferta zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przykładem mogą być abonamenty oferowane przez polskiego operatora Otvarta, którego oferta jest dostępna na: https://otvarta.pl/. Dlaczego warto z niej skorzystać? Przede wszystkim ze względu na szeroki wybór planów taryfowych, ponieważ najtańszy abonament kosztuje jedynie 9,99 złotych miesięcznie, a inne warianty są oferowane za za 14,99 zł, 18,99 zł i 29,99 zł. W ramach każdego z nich dostępne są nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, dzięki czemu abonament jest lepszy niż telefon na kartę. Istotne jest także to, że tani abonament w Otvarta oferowany jest bez telefonu, co pozwala nabyć urządzenie w dowolnym miejscu i niższej cenie.

Co przemawia za skorzystaniem z oferty Otvarta? Poza tym, że operator oferuje najtańszy abonament bez telefonu, istotne jest to, że Otvarta:

 • jest polską firmą istniejącą na rynku od 2004 roku. W pierwszych latach działalności oferowała ona wyłącznie usługi dla firm, a obecnie posiada w swojej ofercie również abonamenty dla klientów indywidualnych;
 • oferuje w większości abonamenty z umową bezterminową, co jest nie tylko wygodne, ale pozwala również w dowolnej chwili zrezygnować z usługi;
 • umożliwia korzystanie z eSIM, czyli cyfrowego odpowiednika standardowej karty SIM. Jest to rozwiązanie przyszłości, za którym przemawia nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo.

Rosnące wymagania klientów to rzeczywistość, z którą należy się pogodzić

Wzrost oczekiwań i wymagań klientów względem usług oferowanych prze operatorów komórkowych to rzeczywistość, która nie powinna być niczym dziwnym. Użytkownicy chcą mieć bowiem nie tylko najtańszy abonament komórkowy, ale również móc korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych czy korzystać z najwyższej jakości obsługi. Sieci komórkowe muszą zatem dostosować swoją ofertę do rosnących oczekiwań, co pozwoli konkurować na wymagającym rynku.