Go to content

Jak dobrać lampę do salonu bez wychodzenia z domu? Najnowsze trendy w oświetleniu wnętrz

Idealne oświetlenie salonu powinno być jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Lampy to już nie tylko proste źródła światła, ale też oddzielne przedmioty dekoracyjne. Dlatego przy ich wyborze kierujemy się zarówno rodzajem światła, jego barwą jak i najnowszymi trendami. By je poznać, nie musimy już przemierzać kilometrów w galeriach handlowych. Wystarczy skorzystać z darmowej aplikacji Insbuy.

O tym jakie są trendy, możemy dowiedzieć się m.in. z programów wnętrzarskich w telewizji i w kanałach YouTube, a dzięki aplikacji Insbuy na telefonie sprawdzimy, gdzie i za ile można kupić przedmiot, który nas zainteresuje. Aplikacja przekierowuje
nas do sklepów internetowych, które oferują to, co widzimy na ekranie. Insbuy to idealne miejsce do śledzenia najnowszych wnętrzarskich trendów, narzędzie stworzone dla prawdziwych fanów pięknych wnętrz, funkcjonalnych mebli i lifestylowych dodatków. 

Jak oświetlić salon?

Salon jest sercem domu. Tam przyjmujesz znajomych, odpoczywasz, czytasz. Złota zasada wyboru odpowiednich lamp do salonu polega na mieszaniu różnych źródeł światła, które spełniają różne funkcje. Lampa wisząca nad stołem w jadalni, stworzy wyjątkowy nastrój podczas kolacji z przyjaciółmi. Dzięki lampce do czytania, umieszczonej w rogu salonu możesz zaszyć się z książką w swoim ulubionym wygodnym fotelu, a girlanda LED zawieszona w rogu, pozwala uniknąć niedoświetlonych stref w pomieszczeniu. Wybierając oświetlenie do salonu, trzeba wziąć też pod uwagę styl, jaki panuje we wnętrzu, własne upodobania i oczywiście aktualnie panujące trendy. 

Trendy w oświetleniu

W tym roku skupiamy się na powrocie do prostoty i minimalizmu. Lampy charakteryzują się delikatnymi liniami i ciepłym światłem. W centrum uwagi są także zaokrąglone kształty. Niezmiennie dużym uznaniem ze względu na minimalizm i
surowy wygląd, cieszy się styl industrialny. To często wybierane rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przestronnych i komercyjnych pomieszczeniach, jak i w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Styl industrialny łączy w sobie również akcenty
betonowe, drewniane lub cegłę, dlatego w tak zaaranżowanym mieszkaniu nie obejdzie się bez metalowej lampy podłogowej lub wiszącej. W modzie są również klasyczne żarówki zwisające na kablu, metalowe obudowy lamp sufitowych, ściennych czy wiszących, np. złożone z metalowych rurek skrywających żarówkę.

Tego typu wisząca lampa rewelacyjnie podkreśli wysokie pomieszczenie. Trendy w 2023 roku wskazują też na jasne i subtelne barwy lamp. To rozwiązanie, które sprawdzi się zawsze i wszędzie: niezależnie od pomieszczenia i stylu, w jakim jest urządzone. Jasne, neutralne kolory, np. biel i beż łączą się nie tylko z innymi kolorami, ale także z różnymi materiałami. Rewelacyjnie komponują się również z wszystkimi materiałami: zarówno naturalnymi, jak i syntetycznymi.