Lifestyle

Internet uznał, że wygląda jak książę z bajki Disneya. Ale to jego przemiana jest naprawdę spektakularna

Redakcja
Redakcja
9 kwietnia 2018
Fot. Screen Instagram /jeffk8991
 

Był otyły, miał depresję i skomplikowaną sytuację życiową. Dziś nie przypomina dawnego siebie. Za namową przyjaciela, którego zostawiła dziewczyna, przeszedł na dietę, zaczął ćwiczyć i zmienił się nie do poznania.  

Jeff Kendall, to 26-latek, który opublikował niedawno swoje zdjęcia „sprzed przemiany i po przemianie”. Efekt jego ciężkiej pracy jest naprawdę zaskakujący. Mężczyzna zgubił ponad 30 kilogramów i zmienił nieco swój image. Tyle wystarczyło, by Internet oszalał na jego punkcie. A przynajmniej jakaś jego żeńska część spragniona kolejnego księcia z bajki.

Jeff, który na co dzień opiekuje się poważnie chorą matką, mówi o sobie „początkujący model i aktor”. Uważamy, że ma naprawdę spore szanse na sukces w show businessie.  Ale czy rzeczywiście wygląda tak, jak książę Adam z „Pięknej i Bestii”? Oceńcie sami. Tak, czy siak, brawa ze silną wolę i spektakularną przemianę :).

„Straciłem dużo wagi, dużo smutku i trochę zarostu. Zyskałem zupełnie nowe podejście do życia. Pamiętaj, aby zawsze kochać samego siebie” – napisał Jeff. I my życzymy mu wszystkiego najlepszego 🙂

I’ve lost a lot of weight, a lot of sadness, and a little facial hair. I’ve gained a whole new appreciation for life. Remember to always love yourself from r/pics

 

 


Na podstawie: womansday.com


Lifestyle

Testy genetyczne na raka. Kiedy są pomocne i kto powinien je wykonać?

Redakcja
Redakcja
9 kwietnia 2018
Fot. iStock/Jovanmandic
 

Chcąc chronić swoje zdrowie przed nowotworami, zwracamy większą uwagę na zdrową żywność, higieniczny styl życia, co ma zminimalizować ryzyko zachorowania. Równie ważna jest profilaktyka, szczególnie w kontekście dziedziczenia tendencji do zachorowania na dany typ nowotworu. Wadliwe geny przekazywane np. z matki na córkę, znacznie zwiększają ryzyko rozwoju nowotworów złośliwych.

Dziedziczymy kopię genów od matki i od ojca, więc różnorodność jest ogromna — według specjalistów każdy z nas jest nosicielem około 10 mutacji, które mogą, ale nie muszą, warunkować jedną z ponad 7 tys. chorób genetycznych.

Testy określające predyspozycje do nowotworów

Około 5-10% wszystkich chorób nowotworowych jest dziedzicznych. Jeżeli w najbliższej rodzinie wystąpił np. rak piersi, specjalistyczne testy prognostyczne pozwalają na ustalenie ryzyka wystąpienia nowotworów. Materiałem wykorzystywanym w analizach jest wymaz z jamy ustnej lub krew obwodowa. Test określający predyspozycje genetyczne wykonuje się tylko raz w życiu, a jego wynik pozostanie niezmienny. Zazwyczaj testy pozwalają na wykrycie jednego lub kilka uszkodzeń w określonym genie. Niekiedy jednak nie udaje się wykryć uszkodzenia, ponieważ wiele genów może odpowiadać za rozwój choroby.

Komu badania? 

Szacuje się, że przeciętna Polka ma 6% ryzyko zachorowania na raka piersi i około 2% ryzyko rozwoju raka jajnika. Te, które są nosicielkami mutacji genu BRCA1, narażone są aż na 80% ryzyko pojawienia się choroby. W przypadku tak wielkiego ryzyka konieczne jest objęcie kobiety specjalistyczną obserwacją onkologiczną. Zdecydowanie poleca się wykonywać testy genetyczne osobom, u których w rodzinie chorowały na nowotwór osoby poniżej 50 roku życia oraz pojawiały się :

  • formy raka rdzeniastego tarczycy (gen RET),
  • raka jelita grubego (MLH1),
  • siatkówczaka oka (RB1),
  • raka prostaty (geny Chek2, NBS1 i BRCA1),
  • raka piersi lub zespołu raka piersi i jajnika (geny BRCA 1/2).

Wg specjalistów jedynie 10% nowotworów jest uwarunkowanych genetycznie. Trzeba pamiętać, że w przeważającej większości zachorowanie na raka wiąże się z wpływem środowiska, niezdrowym trybem życia i „grzeszkami” przeciwko zdrowiu – np. nadmierne opalanie się (rak skóry), picie alkoholu (rak wątroby), palenie papierosów (rak płuc).

źródło:  www.zwrotnikraka.plwyborcza.pl

 


Lifestyle

12 nawyków faceta, który nie dojrzał do poważnego związku

Redakcja
Redakcja
9 kwietnia 2018
Fot. iStock / shapecharge
Następny

Znalezienie właściwej osoby, z którą można spędzić resztę życia, nie zawsze jest proste. Teoretycznie każdy wie, czego oczekuje od drugiej strony, ma pewne kryteria, które powinien spełniać partner. A mimo wszystko nie każdy znajduje to szczęście i rozczarowanie w przypadku rozstania po kilku latach wspólnego życia, bywa szczególnie bolesne.

Można oczywiście starać się zniwelować pewne ryzyko, będąc od początku wyczulonym na alarmujące zachowanie drugiej osoby, która nie jest najlepszym materiałem na poważnego partnera.

12 nawyków faceta, który nie dojrzał do poważnego związku

1. Kłamstwa

Każdemu z nas zdarza się przekręcić prawdę lub wręcz powiedzieć nieprawdę. Czasem drobne kłamstwa są usprawiedliwione, ale jeśli chodzi o relacje, uczciwość jest rzeczą najważniejszą. Kłamstwa i tajemnice są skutecznymi zabójcami zaufania w związku i powodują rozpad więzi.

2. Osądzanie

Facet, który ma w zwyczaju osądzanie cię, nie jest najlepszym materiałem na męża. Każdy związek powinien być bezpieczną przystanią dla partnerów, sprawiać, by czuli się swobodnie i dobrze. Dołowanie i ocenianie, porównywanie do innych osób nie jest dobrym fundamentem relacji.

3. Brak wierności

Niewierność bywa nawykiem, który wbrew dobrej wierze zdradzanego partnera nie przemija, ot tak sobie. Tym bardziej, jeśli partner zdradził cię niejednokrotnie i nie szanuje związku na tyle, aby pozostać wiernym. Związek z takim mężczyzną prędzej czy później przyniesie bolesne rozczarowanie.

4. Brak relacji z osobami z zewnątrz

Nieobecność w życiu partnera przyjaciół, brak relacji z rodziną, niechęć do podtrzymywania więzi i kontaktów ze znajomymi, mogą świadczyć o tym, że partner ma jakieś problemy lub tajemnice i dlatego się izoluje.

5. Niedojrzałość emocjonalna

Zastanów się dwa razy nad związkiem, jeśli trafił się tobie wieczny chłopiec, który obraża się za byle słowo. Jeśli on ma gorącą głowę i najpierw działa, a później myśli, zastanów się, czy jesteś gotowa dźwignąć konsekwencje braku dojrzałości.

6. Nieporadność

Jeśli twój partner nie umie nastawić wodę na herbatę, zrobić prania, posprzątać po sobie, zastanów się, czy wchodzisz w relacje z osobą dorosłą i dojrzałą, czy z przerośniętym dzieckiem. Może się okazać, że taki lekkoduch tylko na początku jest zabawny i seksowny, ale to jednak ty będziesz po latach niosła na swoich barkach odpowiedzialność za jego życie.

7. Niechęć do dzieci

Nie każdy musi chcieć posiadać własne potomstwo, jednak jeżeli ty bardzo byś chciała mieć dzieci, a partner sobie ich nie wyobraża, lepiej dogadajcie to na samym początku. Jeśli on nie tylko nie chce mieć dzieci, ale także jest wobec nich niemiły czy niedelikatny, zastanów się nad tym dwa razy.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

List do teściowej

12 sposobów na to, by powiedzieć „nie”

Jesteś zazdrosna o przyjaciółkę? Spróbuj zmienić swoje nastawienie, w imię przyjaźni

„Nie umiem pogodzić się z Jej chorobą, z Jej starzeniem. Nie umiem być taka dorosła”