Lifestyle

II Koktajl Kobiet Sukcesu – potencjał kobiecy i różne jego wymiary

Redakcja
Redakcja
9 maja 2017
Fot. iStock/zeljkosantrac
 

II Koktajl Kobiet Sukcesu to prestiżowe wydarzenie organizowane przez portal Obcasy.pl dla kobiet ze świata biznesu (segment PREMIUM). Odbędzie się ono 11 maja br. (czwartek) w jednym z najnowocześniejszych, multimedialnych centrów konferencyjnych na eventowej mapie Warszawy – w Digital Knowledge Village przy ul. Puławskiej 457.

W Koktajlu Kobiet Sukcesu na specjalne zaproszenie weźmie udział 250 Kobiet Sukcesu. Wśród

nich znajdują się prezeski, właścicielki i założycielki firm oraz przedstawicielki top managementu na wysokich, korporacyjnych stanowiskach. Gościem specjalnym będzie wyjątkowa aktorka  Roma Gąsiorowska, jedna z uczestniczek panelu networkingowego, dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna Eliza Michalik oraz Jaga Hupało, stylistka fryzur.

Imprezę uświetnią swoją obecnością reprezentantki różnych środowisk biznesowych i politycznych, a także zaproszone gwiazdy polskiego ekranu. Potwierdziły swój udział znane postaci ze świata show-biznesu:  Dominika Tajner-Wiśniewska, Agnieszka Rylik, Ilona Felicjańska, Karolina Nowakowska i Agnieszka Kaluża oraz wiele innych sławnych osób.

Wiodąca siła sprawcza kobiet w biznesie i  w działalności społecznej – to motto przewodnie wydarzenia, które zostało tradycyjnie już podzielone jest na trzy tematyczne części:

Potencjał wewnętrzny i mentalna siła sprawcza – czyli jak wykorzystać intuicję w biznesie?

  1. Kobieta jako top-liderka, czyli znacząca pozycja kobiet w biznesie i polityce oraz
  2. Profesjonalny wizerunek w biznesie – jak wpływa na rozwój firmy i buduje jej potencjał.

Wśród prelegentów pojawią się znani coachowie biznesu, m.in.  Magdalena Koźmala, Adam Adamonis, Justyna Krawczyk i Aneta Chmielewska. Poza ciekawymi prelekcjami będzie można wziąć udział w charytatywnej licytacji poprowadzonej przez redaktorkę naczelną portalu obcasy.pl Monikę Rebelak i Conrado Moreno.

W trakcie wydarzenia zostaną wręczone statuetki dla laureatek konkursu Kobieta Sukcesu portalu Obcasy.pl w trzech różnych kategoriach. Nowością jest nagroda w zupełnie nowej kategorii – Firma Przyjazna Biznesowi Kobiecemu.  Jak co roku odbędzie się również konkurs wizytówkowy z cennymi nagrodami oraz sesja networkingowa. Koktajl poprowadzi znany prezenter telewizyjny Conrado Moreno.
Ten wyjątkowy dzień uświetnią pyszne przekąski, zdrowe koktajle, aromatyczna kawa i wykwintne wino. Na koniec zostanie podany szampan i tort, a każda z uczestniczek otrzyma giftbag z eleganckimi gadżetami oraz voucherami ufundowanymi przez partnerów strategicznych eventu.

Partnerami Głównymi II Koktajlu Kobiet Sukcesu są w tym roku: ekskluzywna marka motoryzacyjna Infiniti, Pramerica Financial, Logitech,  Monnari, LORUS, Instytut Relacji i Standardów, Gemlord, Dekoria, Luxury Travel, Klinika Estell, Milo House&more. Honorowy patronat nad wydarzeniem pełni  Europejskie Forum Przedsiębiorczości oraz Klub Integracji Europejskiej. Patronat medialny objęła telewizja Superstacja,  radio Eska Info, „Świat Elit”,  portal kobiet biznesu Business&Prestige, Przedsiębiorcy.eu, magazyn dla kobiet Oh!me, oraz miesięcznik SENS.


Lifestyle

Trzymaj się zdrowej diety bez wysiłku, dzięki tym sześciu trikom

Redakcja
Redakcja
9 maja 2017
Fot. Gratisography/RYAN MCGUIRE / / CC0 Public Domain
 

Stosując dietę, zapewne jesteś wyjątkowo zmotywowana i doskonale wiesz, co i w jaki sposób zamierzasz osiągnąć. Wymagania są oczywiście dość wysokie na początku, kiedy zmieniasz nawyki żywieniowe, które łączysz z ćwiczeniami, aby poważnie zejść z wagi. Z biegiem czasu jednak następuje lekkie załamanie i pojawiają się odstępstwa od zasad. 

Gdy wracasz zmęczona z pracy, pogoda nie zachęca do ćwiczeń a przyjaciółka zachęca do babskiego wypadu wieczorem, pozwalasz sobie na lenistwo i naginanie reguł. A im dalej w las, tym częściej usprawiedliwiasz swoje wybryki oraz powtarzasz, że to tylko ten jeden jedyny raz i od jutra znów wracasz do swoich żelaznych postanowień. I tak aż do czasu, gdy trzymanie diety staje się wyłącznie wspomnieniem.

6 rzeczy, które pomogą utrzymać dietę

Jeśli stale wyszukujesz dla siebie wymówek i powtarzasz, że słomiany zapał uniemożliwia ci zrealizowanie celu, pora zmienić podejście. Nie ma rzeczy niemożliwych i w dodatku utrzymanie zdrowej diety na stałe możesz osiągnąć bez wielkiego wysiłku. Zmień jedynie swoje nastawienie.

1. Unoś się na fali

A dokładnie na motywacyjnej fali, która raz silniejsza a innym razem słabsza, skutecznie doprowadzi cię do celu. Nie chodzi o to, byś sobie odpuszczała, gdy dopada cię meczenie lub zniechęcenie. Bardziej istotne jest, byś miała świadomość, że takie wahania są naturalne i umiała korzystać z werwy, gdy czas ci sprzyja i jednocześnie powiedzieć sobie, że gdy brak ci chęci, to tylko tymczasowe i nie zamierzasz sobie odpuszczać. Naprawdę bez sensu jest zaczynać wszystko kilka razy od nowa. Lepiej być dla siebie łaskawszą, ale iść powoli do przodu, nawet odrobinę wolniejszym tempem.

2. Wykorzystaj czas silnej motywacji

Akurat ten czas nie będzie trwał wiecznie, po początkowym entuzjazmie i wielkich chęciach, spodziewaj się ostudzenia zapału. Jeśli chcesz pokonać te wyboje, systematycznie pracuj, kiedy jesteś maksymalnie zmotywowana do działania. Kup nowy strój do ćwiczeń, zainwestuj w parowar lub przygotuj i zamróź zdrowsze wersje dań na obiad. Przygotowanie wielu rzeczy z wyprzedzeniem obniża ryzyko rezygnacji w chwili słabości. Ułatwiaj sobie pracę i angażuj się, wprowadź dobre nawyki by w czasie, gdy opadnie motywacja, mieć mniej pracy do wykonania.

Fot. iStock / yulkapopkova

Fot. iStock / yulkapopkova

3. Wejdź na szczyt z przyjaciółką

Nie ma lepszego kompana do przeprowadzania dietetycznych rewolucji niż serdeczna przyjaciółka lub siostra. Łatwiej jest dopiąć swego, mając wsparcie drugiej osoby. Szczególnie cenne, gdy przyjaciółka również jest na diecie i wzajemnie pilnujecie treningów, przypominacie o istotnych rzeczach, wymieniacie się przepisami, czy kupujecie razem strój do biegania. Nie musicie niczego robić z notatnikiem w ręku, bo z pewnością jedna z was będzie przypominała drugiej o żelaznych założeniach diety.

4. Dokumentuj osiągnięcia

Jeśli lubisz pisać i jesteś systematyczna, korzystaj z notatnika, zapisuj swoje treningi i osiągnięcia. Jeśli nie masz tyle zapału do prowadzenia dziennika, po prostu zrób zdjęcie. Czasami waga nie jest dobrym miernikiem postępów, ze względu na wzrost masy mięśni w wyniku ćwiczeń. Najlepiej rób zdjęcia w tym samym ubraniu, byś mogła porównać na fotografiach zmiany (albo po prostu mierz obwody) i mieć stale dobrą motywację do utrzymania wysokiego poziomu zaangażowania.

5. Zapomnij o nudzie

W przypadku, gdy nie zależy ci na przeliczaniu każdej kalorii, ale ogólnie na zdrowszym jedzeniu, skup się nie tylko na tym co gotujesz, ale i jak to podajesz. Jedz odrobinę mniej, ale bardziej zdrowo, nie żałuj sobie szczególnie warzyw, kasz i zwróć większą uwagę na owoce, które do tej pory jadłaś. Niektóre mogą nawet tuczyć! Jeśli nie lubisz gotować z przepisów, idź na żywioł, baw się składnikami, komponuj  jedzenie tak, by nie było ono koniecznością odmierzaną co do grama. W przypadku, gdy wypróbowałaś jedną dyscyplinę sportową i zupełnie tobie nie pasuje, zrób coś innego. Być może spacer z kijkami jest mniej spektakularny niż bieganie, ale ciało i psychika zdecydowanie zyskają robiąc coś, co po prostu sprawi ci radość.

6. Znajdź najlepszą porę na dietę

Zastanów się, czy w twoim przypadku czas sprzyja diecie. Np. silny stres czy niedosypianie nie pomogą osiągnąć wymarzonych rezultatów, ponieważ kortyzon (hormon stresu) powoduje zwiększony apetyt na słodycze i tłuste potrawy oraz tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Czasem wiec lepiej odpuścić, niż rozpocząć dietę w nieodpowiednim czasie, zwiększając ryzyko porzucenia przyjętych zasad.


 

źródło: www.lifehack.orgkobieta.onet.pl


Lifestyle

20 znaków, że trafiłaś na wiecznego chłopca

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 maja 2017
Fot. iStock / svetikd

Taki słodziak, nieporadny ciut, uroczy. Taki pewny siebie (mhmm…), no cud chłopak. Pomatkować mu można, koszulę kupić i zaszaleć czasem, jak dzieciaki, ale… Jeśli trafiłaś na wiecznego chłopca, to 'ale' jest ogromne, bo to jeden z najtrudniejszych orzechów do zgryzienia w związkach. Jest kilka bardzo charakterystycznych cech wiecznego chłopca. Uważajcie, on tak szybko nie dorośnie – i nie pomoże mu w tym ogrom waszej miłości.

Wieczny chłopiec – 'portret pamięciowy' niedojrzałego faceta

20 znaków, że trafiłaś na wiecznego chłopca.

1. Gra w gry

I nie chodzi o gry video… On pogrywa sobie ze wszystkim i ze wszystkim. Prawie wszystko w jego życiu może okazać się tylko „gierką”.

2. Dba tylko  o siebie

Jego marzenia czy pragnienia rzadko są związane z kimś jeszcze. On gra solo.

3. Żyje tu i teraz

Nie myśli nadmiernie o przyszłości, o konsekwencjach i „planach na życie”.

4. Często mieszka z rodzicami

Bo tak jest przecież wygodniej. Upierze się, ugotuje i psa ma kto wyprowadzić…

5. Szuka drugiej mamy

W relacji z kobietą jego oczekiwania bardziej przypominają potrzeby dziecka niż mężczyzny, a dzieckiem trzeba się zajmować.

6. Znika w tłumie

Gdy nie jest w swoim środowisku, po prostu 'znika'. W swoich kręgach jest duszą towarzystwa, na zewnątrz czuje się zagrożony. Nie jest zainteresowany poszerzaniem swoich kręgów.

7.  Jest samolubem w łóżku

Nie dba od potrzeby partnerki, zgrywa macho.

8. Nie pamięta, gdy nie chodzi o niego

Nie zapamięta wiadomości o urodzinach siostry ani twojej prośby o zakupy. Gdy sam nie jest uczestnikiem jakiś zdarzeń lub nie są jego bezpośrednim interesem, nie będzie potrafił tego zapamiętać.

9. Nie może utrzymać pracy

Choć uważa, że ma zaplanowaną całą karierę, gdy tylko nadarza się okazja i ucieka. Bo praca nudna, szef zły, współpracownicy-idioci. Gdy zostanie zwolniony, jest zbyt leniwy by zmierzyć się z trudną sytuacją lub swoją niekompetencją, zazwyczaj dochodzi do wniosku, że winny jest cały świat i kot sąsiadów, ale nie on.

10. Nie stoi za partnerką

Jeśli dochodzi do konfliktu, jego partnerka nie może liczyć na to, że stanie za nią murem. Tu nie ma miejsca na „wspólną linię obrony” – jest tylko jego interes.

11. Nigdy nie bierze na siebie winy

Każdy może być winny sytuacji, które go spotkały, tylko nie on.

12.  Zawsze próbuje wygrać

W sprzeczkach czy związkowych kłótniach nie chodzi mu o to by osiągnąć porozumienie. On chce wygrać.

13. Jest passywno-agresywny

Mogłabyś opisać jego nastroje w trudnych sytuacjach, jako huśtawkę dwóch postaw: 1. „o ja biedny” i 2. „spadaj”. Bo jeśli wieczny chłopiec nie dostaje tego, co chce albo „płacze” albo się złości. Dorośli ludzie zazwyczaj szukają sposobu by dopiąć celu.

14. Przejmuje się tym, co sądzą inni

Jest dość arogancki, aby przykryć swoją niepewność. Zależy mu na opinii innych.

15. Jest wiecznie 'zbuntowany'

Czasem odnosisz wrażenie, że robi wszystko na przekór, tylko po to, by się sprzeciwiać.

16. Łatwo rezygnuje, szybko wyrzuca

Więcej wysiłku i naprawianie, to mu się zazwyczaj nie opłaca.

17. Trudno mu podejmować decyzje

Przede wszystkim dlatego, że decyzja oznacza odpowiedzialność. Wieczny chłopiec ucieka przed nią najdalej, jak może.

18. Nie chce sobie „ubrudzić rąk”

Nie trzeba tego traktować dosłownie. Jak zwykło się mawiać, żeby zrobić omlet, trzeba rozbić jajka. Wieczny chłopiec będzie tego unikał. Zresztą po co? Niech ktoś inny rozbije, on poczeka aż „się zrobi”.

19.  Nie jest zainteresowany swoim rozwojem

Jest zdania, że zrobił już wystarczająco wiele. Nie należy tego mylić z „samopomocą” wiecznego chłopca, bo ta jest mu zawsze potrzebna.

20. Manipuluje w związku

Nie potrafi otwarcie porozmawiać, zamiast takiego rozwiązania nawet błahych problemów, będzie wybierał intrygi i manipulację.


Zobacz także

Jak mądrze wspierać siebie? Zacznij od dawania sobie tego, czego oczekujesz od innych

Przyjaciółka mówi: „Bo ty jesteś jak dojna krowa”. No jestem i strasznie mnie to wku*wia!

Regulamin konkursu „Eko, to się dziedziczy”