Lifestyle

Halloween last minute? To nie problem! Mamy kilka sprawdzonych trików!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
31 października 2016
Screen YouTube Agnieszka Grzelak Beauty
 

Straszne filmy, dynia na tysiąc sposobów, tony przerażających słodyczy i przyjęcia w stylu dość odmiennym od tych codziennych. Nastało Halloween! Nawet jeżeli wcześniej nie miałaś zamiaru się dzisiaj bawić, mamy dla ciebie kilka propozycji na ‚halloweenowe last minute’! Okazuje się, że przebieranie i robienie przejmujących makijaży nie musi być ani czasochłonne ani trudne.

Rana postrzałowa w 15 minut 

Najlepsze halloweenowe kreacje to te, które tylko podkreślają przerażające makijaże. Bo choć może się wydawać, że zrobienie sztucznej rany postrzałowej to wyższa szkoła jazdy, tak naprawdę to bardzo prosta sprawa! Wystarczy kilka kuchennych składników i kosmetyki do makijażu, których używasz na codzień! A wszystko to w zaledwie kwadrans.

Narkotykowa baronowa 

O serialu „Narcos” mówią ostatnio wszyscy. Seria o kolumbijskim baronie narkotykowym podbija serca ludzi na całym świecie, a niektórzy żartują, że doskonale uczy hiszpańskiego. Pablo Escobar może stać się kimś więcej niż tylko bohaterem ulubionego serialu. Wcielenie się w tą postać to kilkuminutowa praca, a efekt gwarantowany!

 

Easy and funny last minute Halloween costume.

Film zamieszczony przez użytkownika Jessica Torres (@thisisjessicatorres)

Rozcięte usta nie bolą!

Najbardziej zadziwiająca charakteryzacja? Rozcięte, pozszywane usta. Nie ma możliwości, żebyś nie została mianowana królową wieczoru! Choć mogłoby się wydawać, że zrobienie takiego ‚cuda’ trwa wieki i jest zadaniem dla profesjonalistów, zrobisz to sama w domu. A potem będziesz mogła straszyć i zachwycać!

 

Bezduszna królowa lodu 

Jeśli podśpiewujesz sobie czasem, że ‚masz tę moc’ upiorną noc spędź jako królowa lodu! Jak stworzyć efekt wow? To nic trudnego! Bo wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w swojej szafie i kosmetyczce. Ciuch? Obowiązkowo biały lub mroźny niebieski. Makijaż musi być tak chłodny, jak serce królowej. Dobra rada: po zrobieniu tak pięknego makijażu, obowiązkowo utrwal go specjalnym sprayem!

 

Zaskakujące światło 

A gdyby tak zaskoczyć wszystkich i zupełnie się nie starać? Nic prostszego! Wszystko czego potrzebujesz to prześwitująca koszula (najlepiej szyfonowa) i sznur lampek LED, najlepiej z zasilaniem na baterię. Znajdziesz takie w każdym sklepie z dekoracjami do domu, ale także tych ze śmiesznymi akcesoriami. Jak stworzyć wymarzony kostium? Pod koszulą oplatasz się lampkami i voila! Na pewno zabłyśniesz w tłumie.  

Ostateczne last minute

Impreza wypada na ostatnią chwilę? Nie ma sprawy! Najprostszą opcją jest czarny total look. Czarny outfit, do tego czarne paznokcie, gruba kreska, jasna cera i… usta! Koniecznie w czerni! Brak czarnej szminki to nie problem. W makijażu liczy się kreatywność! Użyj swojej kredki do oczu lub cieni do powiek.

Strasznego Halloween!


Lifestyle

12 myśli, uczuć i emocji, których chcielibyśmy uniknąć, a które pokazują, że jesteś na właściwej drodze do zmian

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
31 października 2016
Fot. istock/mikkelwilliam
 

Wszystko jedno na jakim etapie życia obecnie się znajdujesz, ważne, żebyś czuł, że jesteś na właściwej drodze by osiągnąć to, co sobie zamierzyłeś. Niestety, wielu z nas, podążając wyznaczoną sobie drogą doświadcza poczucia strachu i dyskomfortu. Mamy tendencję do postrzegania tych emocji jako symptomy braku szczęścia i niezadowolenia.

W rezultacie, możemy instynktownie wycofywać się z realizacji naszych życiowych celów, żeby radzić sobie z problemami, które tak naprawdę nie istnieją, zamiast przyjąć te „niewygodne emocje” jako nieodzowny element zmiany.

12 niekomfortowych myśli, uczuć i emocji, które pokazują, że jesteś na właściwej drodze do zmian

1.Świadomość, że jedyną osobą odpowiedzialną za twoje życie jesteś ty sam

Jakiekolwiek sobie cele w życiu postawimy, szybko dochodzimy do wniosku, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście. Ten rodzaj emocjonalnej niezależności jest niezwykle trudny do zaakceptowania, wytwarza ogromne „ciśnienie”.

2. Uczucie zagubienia i braku celu

Często poczucie zagubienia lub braku określonego celu w życiu bierzemy za symptom depresji. Tymczasem najczęściej pojawiają się one w naszej rzeczywistości, gdy zaczynamy rozważać różne możliwości, jakie przed nami stoją oraz gdy stajemy oko w oko z ograniczeniami (zewnętrznymi i wewnętrznymi).

3. Doświadczanie zakłócania snu

Kiedy zaczynasz dostrzegać nowe, życiowe  ścieżki, nowe możliwości, okazuje się, że twój umysł analizuje to wszystko na najwyższych obrotach. Jest stale zajęty i „zaśmiecony”. Taki wyścig z myślami często skutkuje zakłóceniami snu, problemami z zasypianiem, bezsennością.

4. Doświadczenie intensywnych i wyrazistych snów

Biorąc pod uwagę, że sny są często manifestacją podświadomości, intensywne i wyraziste marzenia senne mogą sugerować, że twój umysł jest przytłoczony bardzo głębokimi, niepokojącymi i wyrazistymi myślami. Wskazują, że zmiany dokonują się w tobie „tu i teraz”.

5. Problemy z koncentracją

To uczucie jest często przypisywane poczuciu zagubienia. W rzeczywistości jest związane z funkcjonowaniem twojego mózgu, w tym trudnym okresie zmian. Działająca bardzo intensywnie prawa półkula mózgu (intuicja i aspekty emocjonalne), sprawia, że nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać odpowiednio lewej półkuli (skupienie, pamięć o szczegółach).

6. Nieracjonalne, gwałtowne uczucia

Powszechnie uważa się je za objaw wewnętrznego niepokoju i niestabilności, ale nie zawsze jest tak naprawdę. Irracjonalne wybuchy złości lub smutku po prostu odzwierciedlają fakt, że są w tobie emocje i ograniczenia, które musisz zaakceptować, abyś mógł  później je przezwyciężyć. Takie wybuchy występują zwykle dlatego, że zmagasz się z tymi uczuciami, nie pozwalając im wejść  w twoją świadomość.

7. Intensywne pragnienie samotności

Gdy odczuwamy chęć do izolowania się od innych, zastanawiamy się, czy to już depresja. Rozczarowanie otoczeniem i próba ucieczki przed problemami innych ludzi jest jedynie wskazaniem, że wchodzimy w okres autorefleksji. Oznacza to, że jesteśmy blisko rozwiązania własnych problemów oraz umożliwiamy naszemu umysłowi stawienie czoła wyzwaniom, które stoją przed nami.

8. Uczucie, jakbyś przeżywał na nowo swoje problemy z dzieciństwa

Jeśli masz doświadczenie trudnych emocjonalnie chwil w dzieciństwie, jest szansa, że będą cię one nadal „nawiedzać” dopóki nie wpuścisz ich do swojej świadomości. Stajemy się coraz bardziej świadomi tych„wyzwalaczy”, które wpływają na nasze myśli, działania i emocje. W rezultacie takie odczucia, ostatecznie ułatwiają nam identyfikację prawdziwych problemów i umożliwiają ich rozwiązanie.

9. Strach przed opuszczeniem twojej strefy komfortu

Ilekroć mamy zamiar podjąć nowe i ekscytujące wyzwanie, odczuwamy strach i niepewność. To jest po prostu instynktowna reakcja na intensyfikację poza strefę komfortu i obejmując nieznane; Jednakże, o ile jest to także wyraźny sygnał, że otwierasz swój umysł i na właściwym torze.

10. Niepewność co do tego, kim naprawdę jesteś

Wszyscy mamy momenty, w których tracimy pewność siebie. Cierpienie z powodu spadku zaufania do siebie samego i utraty poczucia własnej wartości jest jedynie integralną częścią świadomego rozwoju. Chociaż to uczucie jest „niewygodne”, ostatecznie uświadamia nam, że jesteśmy w stanie pokierować swoją zmianą.

11. Rozważanie, jak daleko jeszcze masz do osiągnięcia zamierzonego celu

Zniechęcenie jakiego wówczas doświadczasz widząc, że do upragnionego celu jeszcze na horyzoncie nie widać, odzwierciedla trochę to, jak daleko jesteś na ścieżce swojego rozwoju osobistego. Czy pójdziesz dalej, czy zawrócisz, a może odrzucisz ten cel i obierzesz nowy?…

12. Zdolność do obrony – siebie i swoich racji

Masz w sobie gniew, który pozwoli ci stanąć w obronie swoich racji. Kiedy robisz to pierwszy raz, doświadczasz uczucia dyskomfortu, ale czujesz też, że twoje poczucie wartości rośnie. Warto iść za ciosem!


 

Zródło: lifehack.org


Lifestyle

Kłótnie wzmacniają więzi między partnerami – mówią naukowcy. Kłóćcie się więc na zdrowie!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
31 października 2016
Fot. iStock/mikkelwilliam

Nie musicie już martwić się o to, że przez te wszystkie kłótnie wasza relacja z ukochanym jest skazana na porażkę. Naukowcy zbadali właśnie wpływ kłótni na trwałość związku. Okazuje się, że jest on… pozytywny!

Kłótnia jest zdrowym sposobem na szczerą, dobrą relację między partnerami. Najszybszym zabójcą uczucia między dwojgiem ludzi jest duszenie emocji wewnątrz siebie.

Zalety związkowej kłótni:

1. Sprawia, że partnerzy nie chowają do siebie urazy

Jeśli stale trzymasz w sobie niewypowiedziane pretensje do partnera, zaczynasz odczuwasz do niego niechęć. Najzdrowszy sposób na radzenie sobie z negatywnymi uczuciami, to mówienie o nich otwarcie.

2. Oznacza, że partnerzy postrzegają siebie jako równych sobie

W związku dla obojga partnerów ważna jest świadomość, że funkcjonują oni na równych zasadach. Kłótnia jest niezgodą na dominację jednej ze stron.

3. Sprawia, że związek i partnerzy dojrzewają

Nie jest tajemnicą, że najlepszą drogą do rozwoju osobistego jest przezwyciężanie wyzwań.

Jeśli chcesz mieć zdrowe relacje z ukochanym, nie unikaj kłótni. Dobre kłótnie wzmacniają więzi między partnerami. Pilnujcie jedynie tego, żeby nie przerodziły się one w walkę…


Zródło: lifehack.org


Zobacz także

Najnowsze trendy na jesień i nadchodzącą zimę – jeszcze nigdy tak modnie i fajnie nie wyglądałaś

Dorota Szelągowska urodziła córeczkę. Dziewczynka będzie nosiła przepiękne, klasyczne imię

„Kiedyś myślałam, że moja mama nie zasługuje na miłość. Dziś mówię: „Wybaczajcie, rodzice odchodzą nagle, a to my zostajemy z gniewem”