Lifestyle

„Gdziekolwiek, Skarbie, będziesz, to ja będę z Tobą myślami, duchem”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
25 maja 2018
fotomontaż/istock
 

Kochana moja córeczko!

Od zawsze chciałam w życiu tylko trzy rzeczy: spełnić się zawodowo, mieć dobrego męża i …być mamą. Jako mała dziewczynka zawsze bawiłam się w szkołę, w ’ żonę’ i w 'mamę’. Moment, w którym zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym był dla mnie najpiękniejszym momentem. Tak bardzo się cieszyłam, że nie mogłam w to uwierzyć i …kupiłam kolejne cztery testy, żeby się upewnić, że TAK- moje największe marzenie się spełni. 

Nie widziałam Cię, a już Cię kochałam. Już te dwie kreseczki, które były Tobą, były dla mnie najważniejsze. Co dzień się modliłam i prosiłam Boga, by nic złego się nie stało, byś urodziła się zdrowa i śliczna. I…taka byłaś. Najcudowniejsza istota, jaką mogłam zobaczyć. Zrobiłaś mi najpiękniejszy prezent w dniu moich urodzin. Dziś- naszych urodzin. W końcu miałam moją córunię obok siebie i w tym dniu…ja urodziłam się na nowo.

Stałaś się epicentrum mojego świata. Śliczna, niebieskooka laleczka. Zawsze uśmiechnięta. Pogodna.

Jak zjawiały się nad Tobą czarne chmury w postaci kolek, gorączki, angin, których miałaś tak dużo, to przeżywałam to razem z Tobą. Cieszyłam się jak stawiałaś pierwsze kroczki, mówiłaś pierwsze słowa. Spędzałyśmy ze sobą każdą wolną chwilę. Chodziłyśmy do kina, do teatru, do kawiarni na Twoje ukochane lody.

Kochałam, kocham Cię całym sercem.

Dziś masz już 11 lat. Masz już swój maleńki świat. Swoje koleżanki, swoich kolegów. Pierwsze pasje, zainteresowania. Jesteś już małą nastolatką. Jeszcze jesteś ze mną- jeszcze lubisz przyjść się przytulić, posiedzieć z Nami, rodzicami. Jeszcze idziemy razem do kina, do teatru, ale wiem, że przyjdzie taki dzień, kiedy zamiast mojego towarzystwa będziesz chciała iść z koleżankami, z kolegą…a potem z wybrankiem swojego serca…i wtedy chcę byś wiedziała, że :

Gdziekolwiek, Skarbie, będziesz, to ja będę z Tobą myślami, duchem. Jesteś moim życiem. Jesteś moim tlenem, którym oddycham. Jesteś tym wszystkim, co dla mnie doskonałe. Jesteś dowodem na to, że cuda się zdarzają. Ja cudu doświadczyłam, będąc Twoją mamą. Mamą kogoś niemalże perfekcyjnego. Przepraszam Cię, że czasem krzyknę, że emocje biorą górę, że być może zawodzę Cię, ale jestem tylko człowiekiem, który też popełnia błędy.

Pamiętaj, że kochałam Cię jak byłaś dwoma kreskami na teście ciążowym. Kochałam Cię jak byłaś fasolką na monitorze USG, kochałam Cię, kiedy pierwszy raz położono Cię na brzuchu i kocham miłością najprawdziwszą teraz i będę długo, długo jeszcze potem…a jak mnie zabraknie, to będę czuwać nad Tobą i chronić od złego.

Dziękuję Ci Natalko, za to, że się pojawiłaś w moim życiu, że jestem Twoją mamą-  dumną mamą. I jak to zawsze sobie mówimy, tak i jak mówię to w formie pisemnej Tobie : kocham cię jak stąd do nieskończoności.

Twoja mama.

Akcja „List do dziecka”

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wybrane listy opublikujemy. A spośród nich wybierzemy laureatów.”

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „List do dziecka” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Zasady:

1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.

2. Czas trwania akcji: 17.05. 2018 – 1.06.2018 roku.

3. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.

4. Jedna osoba, może wygrać jedną nagrodę.

Tym razem mamy dla was nie lada niespodziankę, do naszej akcji włączyli się cudowni Partnerzy i Sponsorzy i… przygotowali dla was świetne nagrody! Zresztą zobaczcie sami!

PS: Zestawy nagród znajdziecie na dole. 😉

Partnerzy:

ADAMADA_logo logo_Baltin2-1

 Facebook Instagram

 Facebook Instagram

logo-FOXGAMES_bez_tla  ziajka jeż logo

Facebook Instagram

 Facebook Instagram

Befado_logo Floradix-Logo (1)

 Facebook | Instagram

 Facebook 


Nagrody:

NAGRODA I STOPNIA

1 x rodzinny weekend w Hotelu Baltin*

Jesień nad morzem jest wspaniała. Powietrze przepełnione jodem, szum fal i ciepłe promienie jesiennego słońca. Dla tych, którzy cenią sobie uroki tej pory roku przygotowaliśmy specjalną ofertę.

 • wyśmienite śniadania w formie bufetu szwedzkiego
 • obiadokolacje z dużym wyborem dań ciepłych i zimnych
 • Wi-Fi
 • darmowy dostęp do basenu, jacuzzi, sauny, łaźni
 • bezpłatne wypożyczenie rowerów
 • nielimitowany dostęp do sali ćwiczeń
 • nieograniczona zabawa w sali Baltinek dla najmłodszych Gości
 • możliwość korzystania z pokoju do gier (X-Box, bilard, piłkarzyki)
 • rozległy ogród z siłownią zewnętrzną oraz dużym placem zabaw

Wejscie_glowne

Weekendowy pobyt dla rodziny  Baltin Hotel w zarezerwowanym uprzednio terminie, w okresie 1.10 – 31.12.2018 roku,  z wyłączeniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

linia 2px

NAGRODA II STOPNIA

3 x zestaw nagród, składający się z:

1 x gra Pingolo

Kto zostanie na lodzie? Wesołe pingwiny to niezłe zgrywusy, zawsze gotowe na figle i zabawy. Chowają przed innymi kolorowe jajka. Gracze rzucają 2 kostkami i starają odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazany przez kostki. Pierwszy gracz, który zbierze na swojej górze lodowej 6 pingwinów wraz z ich kolorowymi jajkami, wygrywa grę. W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x gra Gobblety

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i sprawić, że będzie wymagała jeszcze większych umiejętności taktycznych i dawała jeszcze więcej radości! Wydawnictwo Fox Games stworzyło jednak coś niepowtarzalnego – kółko i krzyżyk z możliwością „zjadania” pionków przeciwnika (albo nawet własnych). Zasady są proste – każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba więc dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika.

Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x plecaczek-worek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 zestaw kosmetyków marki ziaja (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

01116_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 25_46826_bs 01114_ZIAJKA EMULSJA DO OPALAN.DLA DZIECI SPF 50+_46822_bs
01118_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI PO OPALANIU_SPRAY_46818_bs 01115_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 30_46824_bs 01117_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI WODOODPORNE SPF30_SPRAY_46817_bs

Laureaci otrzymują zestawy kosmetyków Ziaja z serii ziajka, które obejmują niezbędne latem preparaty fotoochronne z SPF 25, 30 i 50 oraz łagodzące mleczko po opalaniu. Ziajka już od pierwszych chwil życia Twojego dziecka troszczy się o zdrową pielęgnację i wspomaga naturalne funkcje delikatnej skóry. Przebadane klinicznie, bezpieczne i skuteczne preparaty ziajka powstały w oparciu o długoletnie doświadczenie w opracowywaniu kosmetyków dla dzieci i niemowląt oraz we współpracy ze specjalistami w dziedzinie pediatrii, dermatologii, alergologii i stomatologii.

1 x tonik Floradix Kindervital

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Floradix Kindervital – w trosce o zdrowie Twojego dziecka

 • Zawiera 9 najważniejszych witamin i wapń, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju
 • Wapń i witamina D są potrzebne do utrzymania zdrowych kości i zębów
 • Polecany wszystkim dzieciom w okresie wzrostu
 • Produkt w 100% naturalny, smaczny, dzieci go lubią.

linia 2px

NAGRODA III STOPNIA

5 x zestaw nagród składający się z:

1 x dowolne obuwie tekstylne lub koszulka wybrana przez laureata w sklepie Befado

 242p077  110P311
 251X083  116X234

1 x zestaw dwóch książek od Wydawnictwa Adamada (zestawy zostaną przydzielone laureatom losowo)

zestaw nr 1.

rozowa-walizka.1

Różowa walizka

sam-i-watson-przeganiaja-gniew.1

Sam i Watson przeganiają gniew

zestaw nr 2.

 o-kamilu-ktory-patrzy-rekami.1

O Kamilu, który patrzy rękami

 wielka-ksiega-ciemnosci.1

Wielka księga ciemności

zestaw nr 3.

zwierzeta-wokol-nas-przeciwienstwa.1

Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa

 wszyscy-ziewaja.1

Wszyscy ziewają

zestaw nr 4.

 skarb-czarnej-mumii.1

Skarb Czarnej Mumii

 ariol-wszyscy-jestesmy-osiolkami.1

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami


zestaw nr 
5.

piate-przez-dziewiate.1

Piąte przez dziewiąte

wazne-rzeczy.1

Ważne rzeczy

1 x zestaw kosmetyków marki ziaja  (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

1 x tonik Floradix Kindervital

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Kilka nawyków, które zaszkodzą twojemu zdrowiu psychicznemu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 maja 2018
Fot. iStock/kitzcorner
 

Współczesne życie nie jest dobre dla zdrowia psychicznego” – Jean Twenge, socjolog. Żyjemy w świecie, w którym prawie wszystko mamy dostępne za naciśnięciem guzika lub ruchu nadgarstka, ale problemy ze zdrowiem psychicznym są coraz bardziej powszechne. Pracujemy w stresie, mamy mało wolnego czasu i kochamy komplikować sobie wszystko to, co powinno być jasne i proste. 

Stworzyliśmy świat, w którym tak naprawdę nie czujemy się dobrze, a co za tym idzie, cierpimy z powodu naszych nastrojów i zdrowia fizycznego. Dzięki technologii nasze życie stało się łatwiejsze, ale „łatwe” nie zawsze jest lepsze. Potrzebujemy świeżego powietrza, słońca, zdrowego jedzenia, ćwiczeń i bliskości innych, aby dobrze się rozwijać i czuć. Współczesne życie nam tego nie zapewnia, stąd kryzys zdrowia psychicznego.

Poniżej przedstawiono bardziej szczegółowo, jakie nawyki i style życia mogą prowadzić do złego stanu zdrowia psychicznego.

Brak wysiłku fizycznego, zaniedbywanie swojego ciała

Oczywiście mamy lepszą opiekę medyczną niż sto lat temu, ale mniej zdrowia niż kiedykolwiek. Słyszy się o ludziach z problemami z sercem, cukrzycą i innymi dolegliwościami zdrowotnymi już w bardzo młodym wieku. Wiele lat temu żyliśmy bliżej natury, co domyślnie wymagało od nas poruszania się, aby zdobyć to, czego potrzebowaliśmy. Teraz mieszkamy w dużych miastach, gdzie poruszamy się głównie samochodami, a długie godziny spędzamy nieruchomo w pracy przy biurkach.

Brak ruchu, oprócz złego stanu zdrowia fizycznego, powoduje również niepokój i depresję. Ruch i ćwiczenia uwalniają endorfiny.

Kupowanie rzeczy, których nie potrzebujesz

Ludzie łatwo ulegają wpływom. Gromadzą rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują, czy to z przyzwyczajenia, czy próbując wypełnić pustkę w swoim życiu. Jednak badania wykazały wielokrotnie, że nie można kupić w ten sposób szczęścia. W rzeczywistości gromadzenie zbyt wielu rzeczy, których nie potrzebujemy, może powodować niepokój i stres. To, co zwiększa nasz poziom szczęścia, to nowe doświadczenia.

Brak snu

Brak snu i lęk / depresja wiążą się ze sobą bezpośrednio. Zdecydowanie potrzebujemy wysokiej jakości snu, aby funkcjonować, ale nowoczesne życie nam tego nie ułatwia. Technologia, stres, brak ruchu, zła dieta i wiele innych czynników mogą przyczynić się do tego, że śpimy niewystarczająco długo, co może zaostrzyć problemy ze zdrowiem psychicznym.

Zbyt częste używanie smartfonów i technologii w ogóle

Jedno z badań wykazało, że osoby, które spędzają dłuższy czas w mediach społecznościowych, częściej zapadają na depresję. Przed epoką „social media” ludzie częściej rozmawiali twarzą w twarz i prowadzili głębsze rozmowy, ponieważ nic ich nie rozpraszało. Dziś jesteśmy mniej obecni dla innych i mniej uważni w „prawdziwym” świecie. To rozdźwięk między nami a rzeczywistością doprowadził do epidemii lęku i depresji.

Brak czasu spędzonego na świeżym powietrzu

Potrzebujemy natury, aby przetrwać, ale wydaje się, że zbudowaliśmy świat, w który przed nią stale uciekamy. To nie ma większego sensu. Brak światła słonecznego oznacza mniej witaminy D w organizmie, niezbędnej substancji odżywczej, która pomaga między innymi regulować nastrój i układ odpornościowy. Ponadto badania wykazały, że ludzie, którzy często spacerują w parku, są spokojniejsi i mniej sfrustrowani.


 

Na podstawie: powerofpositivity.com


Lifestyle

Japońska technika masażu twarzy, która pozwoli ci wyglądać 10 lat młodziej. To naprawdę bardzo proste

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 maja 2018
Fot. Screen z YouTube / affiliate tutor

Zbawienne efekty wschodnich technik masażu na naszą skórę i nasze samopoczucie, są znane nie od dziś. Japonki słyną z młodego wyglądu, ponieważ stosują się do zaleceń wykorzystywanych od tysięcy lat w ich kulturze. Warto skorzystać z ich mądrości, zwłaszcza, że pierwsze rezultaty pojawiają się naprawdę szybko.

Japońska technika masażu twarzy, która pozwoli ci wyglądać 10 lat młodziej

Krok 1

Oczyść twarz i nałóż na nią olejek do masażu.

Krok 2

Wygładzaj swoje czoło. Uciskaj palcami sam środek czoła przez trzy sekundy. Następnie przesuń palce ku skroniom i w dół, ku obojczykom.

Krok 3 

Podnieś kąciki swoich ust. Umieść palce w centralnym miejscu, na podbródku i przesuwaj nimi wokół ust.

Krok 4

Wymodeluj kształt swojego nosa. Połóż palce na nozdrzach, wykonaj pięć powolnych ruchów w górę i w dół. Następnie przesuwaj palcami od grzbietu nosa w kierunku kości policzkowych, również 5 razy.

Krok 5

Pozbądź się podwójnego podbródka. Umieść dłoń pod brodą i przesuwaj ją, uciskając mocno, w kierunku uszu. Powtórz po obu stronach.

Krok 6

Pozbądź się zmarszczek od śmiechu. Umieść kciuki pod brodą, pozostałe palce na nosie. Przesuwaj dłonie na zewnątrz, uciskając.

Masaż każdej partii twarzy powinien zostać wykonany trzy razy. Po każdym masażu wykonaj ucisk trzema palcami na kości jarzmowe (blisko uszu) i przeciągnij dłonie aż do obojczyków. Powtórz tę czynność, również trzy razy. Ćwicz regularnie, rano i wieczorem, na przykład oglądając telewizję lub słuchając audiobooka. Pierwsze efekty zobaczysz już po dwóch tygodniach.

Koniecznie zobaczcie filmik pokazujący, jak prawidłowo wykonać masaż techniką Zagan


Zobacz także

kobieta

„Wyszłam z domu bez kurtki i butów”. Rok terapii, rok zmian

Jak nosić damską kamizelkę?

25 lekcji życia

25 lekcji życia od stulatka. „To od ciebie zależy, co zrobisz ze swoim życiem. Masz prawo podjąć tę decyzję dla siebie”