Go to content

Gdzie najlepiej dokonać zabiegu modelowania ust w Warszawie?

Pełne, równe i jędrne usta to podstawowy atrybut pięknej, zadbanej twarzy. Nie zawsze jednak możemy liczyć na naturalnie powabne wargi, dlatego decydujemy się na powiększanie i modelowanie ust. Zabieg taki daje świetne, naturalne rezultaty, o ile jest odpowiednio wykonany, a to jest możliwe tylko, jeśli procedurę przeprowadzi doświadczony lekarz za pomocą najlepszego wypełniacza. Sprawdź, gdzie możesz poddać się bezpiecznemu modelowaniu ust w Warszawie!

Na czym polega modelowanie ust?

Większość z nas marzy o pełnych, dużych ustach. Jednak do uzyskania ideału potrzebne jest też intensywne nawilżenie, jędrność i przede wszystkim symetryczność warg. Modelowanie ust jest zabiegiem, który pozwala na osiągnięcie wszystkich wymienionych efektów. Zabieg taki polega na podaniu wypełniaczy tkankowych, które stymulują głębsze warstwy skóry i wypełniają ewentualne braki objętości.

Najczęściej modelowanie ust, np. w Klinice Estell w Warszawie, wykonuje się z użyciem preparatu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy. Substancja ta występuje naturalnie w tkance łącznej, dlatego też jej pochodne sprawdzają się doskonale w roli wypełniaczy tkankowych służących do poprawy urody. Podanie odpowiednika naturalnego związku daje świetne rezultaty estetyczne, a także zapewnia wysokie bezpieczeństwo, o ile zabieg zostanie wykonany w odpowiednim miejscu przez doświadczonego lekarza.

Gdzie udać się na modelowanie ust w Warszawie?

Modelowanie ust jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Z metody tej korzystają dorosłe osoby w różnym wieku. Możliwość szybkiej i spektakularnej poprawy wyglądu sprawia, że grono zwolenników powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym wciąż rośnie, tym samym przybywa miejsc, w których zabieg taki jest oferowany.

Warto pamiętać, że pomimo niskiej inwazyjności i zastosowania kwasu hialuronowego biokompatybilnego z ludzką tkanką, modelowanie ust wciąż jest zabiegiem inwazyjnym. Substancja wypełniająca podawana jest w formie iniekcji. Konieczny jest wybór odpowiedniego preparatu i wstrzyknięcie jego odpowiedniej, indywidualnie dobranej ilości.

Modelowanie ust w Warszawie można wykonać w wielu miejscach – renomowanej Klinice, która dysponuje kadrą doświadczonych lekarzy i korzysta z najnowszych preparatów o potwierdzonej skuteczności, jak również w gabinecie kosmetycznym, niekiedy w niższej cenie. Zanim jednak wybierzesz miejsce zabiegu, poznaj ryzyko związane z jego niewłaściwym wykonaniem.

Ryzyko związane z niewłaściwie przeprowadzonym modelowaniem ust

Aby osiągnąć zadowalający, spektakularny, ale też naturalny efekt, zabieg musi być przeprowadzony bardzo precyzyjnie. Nie jest to jednak najważniejsze. Niewłaściwie wykonana procedura zwiększa ryzyko poważnych powikłań. Do tych najmniej dotkliwych, które są normalne i zdarzają się stosunkowo często należą:

  • ból,
  • rumień,
  • obrzęk, krwiaki w miejscach nakłuć.

Objawy takie wynikają z ingerencji w ciągłość tkanek (nakłuć igłą). Zdarza się jednak, że po zabiegu przeprowadzonym przez osobę nieposiadającą dostatecznych umiejętności występują o wiele poważniejsze powikłania, takie jak np.:

  • martwica skóry i tkanki podskórnej;
  • infekcje, ropień;
  • ziarniniaki – przewlekła reakcja zapalna objawiająca się grudkami;
  • długotrwale utrzymujące się obrzęki, które zwykle wynikają z podania preparatu w niewłaściwe miejsce;
  • asymetria warg, nierówności, niezadowalający rezultat estetyczny;
  • reakcje alergiczne, niekiedy zagrażające zdrowiu i życiu;
  • a nawet ślepota.

Dlaczego lepiej wybrać Klinikę, a nie gabinet kosmetyczny?

Z pewnością wiele kosmetyczek i kosmetologów posiada wystarczające umiejętności, aby przeprowadzić efektywny zabieg modelowania ust. Doświadczenie osoby wykonującej procedurę jest bardzo ważne, ale zwykle niewystarczające. Część możliwych powikłań pozabiegowych wymaga natychmiastowych działań. Renomowane Kliniki, które dysponują nowoczesną aparaturą, są w stanie w porę udzielić pomocy medycznej. Groźne powikłania w przypadku tego rodzaju zabiegów zdarzają się niezwykle rzadko, ale są możliwe. Dla własnego bezpieczeństwa warto więc stawiać na placówki, które wykonują zabiegi modelowania ust na co dzień, dysponują doświadczeniem, sprawdzonym sprzętem i korzystają z najwyższej jakości wypełniaczy.