Go to content

Gdyby nie wy, nie byłoby nas! Akcja na drugie urodziny Oh!Me: „Napisz nam swoją historię”

Fot. iStock / nemchinowa

Czy wy wiecie, że my za miesiąc będziemy z wami dwa lata! Rety, kiedy to minęło. Jak dziś pamiętam te emocje tuż przed południem, kiedy serwis ruszał. Nerwowe obserwowanie, czy ktoś nas czyta, czy w ogóle interesuje was to, co mamy do powiedzenia. 

I prawda jest taka, że gdyby nie wy – nasze czytelniczki (ale wiemy, że też czytelnicy), nas by nie było. To wy nas motywujcie do pracy, sprawiacie, że nieustannie chcemy być lepsi dla was. Fakt, że jest nas coraz więcej, też nie pozostaje bez znaczenia. Z niektórymi z was znamy się od początku, inni doszli gdzieś po drodze, ale to, co niezmiennie cieszy – że przychodzicie do nas i tu zostajecie. Że jesteście z nami na dobre i złe, i gdy się z nami zgadzacie i gdy niekoniecznie to, co piszemy jest zgodne z waszą opinią. Jesteśmy wdzięczne za wszystkie dyskusje, uwagi, wymianę poglądów. Oj bywało różnie.

Jedno dla nas jest bardzo ważne – jesteście dla nas nieustającą inspiracją. Ile razy w redakcji wrzało po jakimś z waszych komentarzy, przysłanych listów, maili, wiadomości na Facebooku. Każdy wasz głos ma dla nas ogromne znaczenie, każda wasza historia sprawia, że szukamy głębiej, zastanawiamy się, jak pomóc. Od początku chciałyśmy, abyście to wy – kobiety nam podobne (i miło nam, że też są panowie) tworzyły wraz z nami to miejsce, by dla każdego z nas było wyjątkowe. Dlatego tuż przed naszymi drugimi urodzinami chciałybyśmy, abyście to wy po raz kolejny zabrały głos, byście przesłały nam wasze historie – radosne, dramatyczne, te z happy endem i niekoniecznie kończące się dobrze, te które są dla was ważne, które was zbudowały, które odcisnęły się w waszym życiu, o waszych problemach, rozterkach, wątpliwościach. Oddajemy cały ten miesiąc do waszej dyspozycji. Wy nas znacie, my byśmy chciały poznać was jeszcze bliżej. Dlatego, napiszcie nam waszą historie. Dołączcie się do naszej urodzinowej akcji.

Akcja „Napisz nam swoją historię”

Przez cały miesiąc będziemy czekać na wasze historie pod adresem [email protected]. Będzie nam niezmiernie miło, gdy zechcecie się podzielić tym, co wam w duszy gra. Co was boli, a co cieszy, kim jesteście i gdzie byście chciały być. Najciekawsze z historii opublikujemy na łamach portalu, a najlepsze z nich nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

10 x zestaw 7 dwufazowych ampułek POWER EFFECT Bi-Phase serum od KLAPP Cosmetics, idealny jako 7-dniowa intensywna kuracja

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


10 x zestaw kosmetyków Kneipp® – W HARMONII Z NATURĄ, składający się z:

Bestseller marki Kneipp®BIO-Olejek do ciała,

BioOel_100ml_Pl_hi_40

Kneipp®Balsam pod prysznic Kwiat migdała Jedwabna skóra,

BC_PSD0308Duschbalsam_Mandelbluete102_hi_40

Kneipp®Olejek do ciała Kwiat migdała Jedwabna skóra,

Hautoel_Mandel_100ml_Pl_hi_40

Kneipp®Olejek do kąpieli Kwiat migdała Jedwabna skóra,

Oelbad_Mandel_20ml_Pl_hi_40


8 x egzemplarz książki „Projekt: Związek”

To książka, która ukazuje wszystko to co ważne i poważne w naszym związku w formie komiksu. Fantastyczna lektura, w której temat najważniejszej dla nas relacji potraktowano w nietuzinkowy sposób.

projekt zwiazek druk


10 x film „Azyl” na nośniku DVD

FILMOSTRADA_logo_bez_tla

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W Polsce, w 1939 roku, Antonina Żabińska (dwukrotnie nominowana do Oscara ® Jessica Chastain) i jej mąż, z powodzeniem zarządzają warszawskim ZOO, gdzie mieszkają wraz z rodziną w idyllicznych warunkach. Jednak ich świat wali się w gruzy, gdy hitlerowcy napadają na Polskę, a oni zostają podporządkowani przybyłemu z Rzeszy zoologowi (Daniel Brühl). Dla odzyskania wszystkiego co stracili, Żabińscy ryzykują życiem, podejmując współpracę z ruchem oporu, wykorzystując klatki i sekretne tunele ZOO do ratowania ludzi przed okrucieństwem nazistów.

To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o wstrząsającą książkę Diane Ackerman „Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo”.

O samej Antoninie mówiono, że była nie tylko piękną kobietą, ale także mądrym, dobrym, odważnym człowiekiem, który dobro innych stawiał nad własne bezpieczeństwo. W roli Antoniny zobaczymy dwukrotnie nominowaną do Oscara Jessicę Chastain. W pozostałych rolach m.in.: Johan Hendelbergh (w roli Jana Żabińskiego) i Daniel Brühl.

Czas trwania akcji: 05.09.2017 – 05.10.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na www.ohme.pl do dnia 15.10.2017.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.