Lifestyle

Finał WOŚP: Spacer z Małgorzatą Ohme i jej jamniczką Blum!

Redakcja
Redakcja
20 stycznia 2022
 

Finał WOŚP w ostatnią niedzielę stycznia, ale licytować i wpłacać pieniądze można już. Na aukcji Allegro można wylicytować spacer po Bulwarach Wiślanych z Małgorzatą Ohme i słodką jamniczką Blum. Dołączajcie! 

Spędź miło czas podczas wspólnego spaceru po Bulwarach Wiślanych z prowadzącą „Onet w domu”. A jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem psa, weź go ze sobą. Jamnik Gosi Ohme bardzo lubi towarzystwo.

Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone ze Zwycięzcą Aukcji. Pamiętaj! Licytując musisz uwzględniać przyszłą sytuację epidemiczną w Polsce.

Dlatego czas na realizację przedmiotu aukcji to 31 grudnia 2022 r.

Po opłaceniu aukcji Fundacja WOŚP skontaktuje Zwycięzcę z Darczyńcą, w celu ustalenia daty i szczegółów realizacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ohme.pl (@ohme.pl)


Lifestyle

Pierwsza rzecz, jaką dostrzegasz na tym obrazku mówi wszystko o tym, jak postrzegasz świat

Redakcja
Redakcja
20 stycznia 2022
 

Co zobaczyłaś jako pierwsze na tym obrazku? Wypróbuj ten zabawny quiz obrazkowy, podobny do testu plam atramentowych Rorschacha, i dowiedz się, co to mówi o Twojej osobowości i sposobie postrzegania świata.

Życie jest pełne wyborów. Świadomie i nieświadomie decydujemy i wybieramy nasze ścieżki, dokonując setek, jeśli nie tysięcy wyborów każdego dnia: co zjeść na obiad, co założyć, jechać rowerem czy samochodem, jaki film obejrzeć, co powiedzieć, co zrobić etc. Lista jest długa. Czasami jesteśmy pewni naszych wyborów, a czasami nie jesteśmy pewni, co najlepiej zrobić.

Ponieważ nasze decyzje wpływają na wynik naszego życia, w jaki sposób podejmowane są te wybory? Co kieruje naszymi decyzjami? Umysł jest pięknym, skomplikowanym narzędziem, którego musimy używać, a kombinacje przeszłych doświadczeń, osobistych preferencji, instynktu, wykształcenia i intuicji wpływają na nasz proces podejmowania decyzji.

Niedawne badanie wykazało, że określone neurony w korze oczodołowo-czołowej (OFC) odgrywają kluczową rolę w wielu prostych decyzjach, które podejmujemy każdego dnia. Naukowcy odkryli, że określone neurony w OFC przypisują wartość do każdej opcji, podczas gdy inne neurony w OFC aktywują się, aby dokonać ostatecznego wyboru. Wszystkie te neurony mają zdolność do ponownego mapowania się i zmiany biegu, aby podjąć inną decyzję, jeśli okoliczności ulegną zmianie. Krótko mówiąc, badanie wykazało, że mózg przypisuje wartość pewnym przedmiotom, takim jak różne rodzaje żywności, a nasze decyzje odzwierciedlają wartość, jaką przypisaliśmy danemu przedmiotowi.

Wcześniejsze uwarunkowanie może również wpływać na sposób, w jaki postrzegamy rzeczy, a wartości, które przypisujemy niektórym rzeczom, mogą wpływać na to, na czym się skupiamy i na to, co zwykle widzimy.

Rzuć okiem na poniższe zdjęcie i zapamiętaj pierwszy, który zobaczysz:

 

Jako pierwsze zobaczyłam owoce na drzewie:

Masz wspaniałe i bystre oko do szczegółów. Jabłka korespondują z czujnością, dzięki której szybko i bez wysiłku znajdujesz rozwiązania wyzwań i problemów. Jeśli jako pierwsze dostrzegłaś jabłka, nie musisz cały czas mieć racji, skupiasz się na znalezieniu najlepszego rozwiązania, a nie na próbie udowodnienia, że ​​to ty masz rację. Wykraczasz poza własne uwarunkowania i potrafisz myśleć nieszablonowo.

Jabłka na tym obrazie to owoce, ale też oczy w wielkiej głowie. Jeśli jako pierwsze zwróciły twoją uwagę, masz tendencję do dostrzegania wartości w sytuacjach, w których inni ich nie widzą. Poszukujesz i odkrywasz możliwości w problemie i postrzegasz je jako wyzwania, których należy się nauczyć, a nie trwałe problemy. Masz również zdolność wglądu w głębszy sens życia, uświadomienie sobie, że cenne wspomnienia i czas spędzony z bliskimi są ważniejsze niż dobra materialne, a życzliwość jest ważniejsza niż stawianie na swoim.

Jako pierwszą zobaczyłam siedzącą osobę

Jeśli jako pierwszą zobaczyłaś osobę siedzącą, oznacza to, że jesteś w kontakcie ze swoim prawdziwym wnętrzem. Masz tendencję do wyrażania swoich uczuć i myśli otwarcie i szczerze. Bardziej cenisz bycie prawdziwą niż bycie postrzeganą jako „doskonała” przez osoby wokół ciebie, ponieważ rozumiesz, że prawdziwi ludzie nie są doskonali, a idealni ludzie nie istnieją.

Osoba siedząca czyta książkę, co oznacza, że ​​twój umysł zwraca się w kierunku nauki, że jesteś inteligentna i prawdopodobnie nauczyłaś się już wielu rzeczy. Twoja wiedza o sobie rozciąga się na sposób myślenia i świadomą wiedzę o swoich uczuciach. Zazwyczaj decydujesz się myśleć pozytywnie i rozumiesz, że ten sposób myślenia zwykle przynosi dobre uczucia i dobre doświadczenia. Chociaż nie zawsze głośno, starasz się być w centrum uwagi. To, co wiesz o sobie, swoim sercu i ogólnie o świecie, jest bardzo cenne i wiele osób skorzystałoby, gdybyś była nauczycielką.

Zintegruj praktykę współczucia dla siebie ze swoją już rozległą wiedzą o sobie, a twoje serce może naprawdę rozkwitnąć.

ZOBACZ TEŻ: Kobieta czy czaszka? To, co zobaczysz, jako pierwsze na obrazku, świadczy o twojej obecnej sytuacji emocjonalnej

Jako pierwszą zobaczyłam twarz

Jeśli jako pierwsza twoim oczom ukazała się tutaj twarz, oznacza to, że jesteś piękną osobą, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wielu podziwia Twoje piękne serce, a ludzie ci bliscy mogą naprawdę liczyć na Twoją dobroć. Posiadasz elegancję, która pozwala zachować wdzięk nawet w obliczu wyzwań, a także traktujesz siebie w sposób szlachetny i delikatny. Twoja energia jest silna, ale jednocześnie też miękka, wrażliwa. Jesteś pewna siebie i dzięki swojej głębokiej mądrości stałaś się właśnie taką osobą, jaką dziś jesteś. Masz również tendencję do dostrzegania dużego obrazu w życiu, co pozwala ci przejść przez tymczasowe wyzwania w celu osiągnięcia wielkich celów.

Jesteś z natury dobra. Tak, jak siebie traktujesz też  innych i chciałabyś, żeby była to norma na całym świecie. Przemawiasz do innych z autentycznego i skoncentrowanego na sercu miejsca, masz tendencję do bycia uprzejmą nawet dla tych, którzy nie są uprzejmi dla Ciebie. Być może nie zawsze „pasowałaś”, ale to nic – nie miałaś „pasować” do świata, Ty miałaś pomóc w stworzeniu nowego. Takiego, który jest bardziej miły, bardziej kochający i bardziej zgodny z twoją wewnętrzną naturą.

Słuchaj serca i podążaj tam, gdzie cię ono prowadzi. Zastanów się nad spędzeniem czasu na rozwijaniu się, zgłaszając się na wolontariat do lokalnej organizacji charytatywnej i ucząc się wszystkiego, co możesz, gdy tam będziesz. Po prostu może pojawić się ekscytująca inspiracja, która może zmienić twoje życie i świat na lepsze.

 


Lifestyle

30. Finał WOŚP. „Przejrzyj na oczy” – bezpłatne przesiewowe badania ostrości wzroku dzieci

Redakcja
Redakcja
20 stycznia 2022

Po raz pierwszy w Polsce, jedyna taka akcja Fundacji WOŚP i Grupy Essilor Celem akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku jest wykonanie przez salony optyczne bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku lub pełnych badań ostrości wzroku dzieciom we wspólnej inicjatywnie Fundacji WOŚP oraz Grupy Essilor.


Ponadto firmy Essilor Polonia, JZO oraz JAI KUDO – organizatorzy kampanii edukacyjnej CZAS NA WZROK, przekażą 1500 bezpłatnych par okularów korekcyjnych najbardziej potrzebującym dzieciom.

Wyraźne widzenie ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój psychofizyczny i społeczny dziecka, dlatego regularne badania ostrości wzroku są niezwykle istotne. To na rodzicu spoczywa odpowiedzialność za zauważenie pierwszych sygnałów świadczących
o nieprawidłowym rozwoju wzroku, ponieważ dziecko samo nie przyzna się, że widzi niewyraźnie. Tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma celu zwrócenie uwagi na profilaktykę badań wzroku.

Prawidłowe widzenie dzieci – podstawa rozwoju w „cyfrowej erze”

W przypadku dzieci i młodzieży każda nieprawidłowość związana z niewyraźnym widzeniem powinna być niezwłocznie skonsultowana ze specjalistą ds. ochrony wzroku. Problemy ze wzrokiem u dziecka mogą rzutować nie tylko na jego koordynację wzrokowo-ruchową, ale także rozwój intelektualny i emocjonalny, dlatego jak podkreśla dr n. med. Anna Maria Ambroziak, dyrektor naukowa Centrum Okulistycznego Świat Oka, regularne kontrole są niezbędne.

Jeżeli nie ma podejrzeń problemów ze wzrokiem, a dziecko jest urodzone o czasie, pierwsze badanie powinno się odbyć w wieku 6-9 miesięcy, kolejne w 1-2 roku życia. Po pierwszej wizycie profilaktyczne badania wzroku powinny się odbywać regularnie co najmniej co 2 lata, a aktualne rekomendacje mówią nawet o badaniu przynajmniej raz w roku. Konieczne jest poddanie dziecka badaniu wzroku zdecydowanie przed rozpoczęciem nauki. W przypadku zdiagnozowanej wady wzroku dziecko powinno odbywać wizyty z badaniami kontrolnymi minimum raz na 6 miesięcy lub według zaleceń specjalisty. Pamiętajmy, że wczesne rozpoznanie i leczenie zaburzeń widzenia wyrównuje szanse edukacyjne i daje możliwość prawidłowego funkcjonowania w szkole, a także później, w dorosłym życiu.

Jeśli tegoroczną wizytę dziecka u specjalisty ds. ochrony wzroku macie jeszcze przed sobą, teraz jest ku temu najlepsza okazja, by przebadać wzrok dziecka w ramach ogólnopolskiej akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku.

„Przejrzyj na oczy” – badania wzroku dzieci w salonach optycznych

Grupa Essilor, firmy Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO od lat edukują Polaków w zakresie profilaktyki zdrowego widzenia i dbania o wzrok, dlatego wspólnie z Fundacją WOŚP i niezależnymi salonami optycznymi organizują ogólnopolską akcję przesiewowych badań
ostrości wzroku dzieci w wieku 5-18 lat. Dzięki niej, do 28 lutego br., można będzie bezpłatnie przesiewowo zbadać ostrość wzroku dziecka w salonach optycznych biorących udział w akcji. Lista salonów dostępna jest na stronie: https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/program-badan-wzroku.

1500 par bezpłatnych okularów korekcyjnych dla najbardziej potrzebujących dzieci od Grupy Essilor (Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO) 

Oprócz możliwości bezpłatnego zbadania ostrości wzroku dziecka, najbardziej potrzebujące dzieci otrzymają bezpłatne okulary korekcyjne (z puli 1500), które Grupa Essilor przeznaczyła na ten cel (decyduje kolejność zgłoszeń).

Tematyka tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nam szczególnie bliska. Od lat wspieramy najbardziej potrzebujące dzieci w zakresie badań wzroku i przeznaczamy środki na zapewnienie im prawidłowej korekcji wzroku, aby zwiększyć ich szanse na prawidłowy rozwój. Dlatego dziś nasza radość jest podwójna. Wspólnie z Fundacją WOŚP i przy nieocenionym wsparciu Optyków, będących Partnerami programu „Czas na Wzrok”, a także pozostałych salonów optycznych – udało nam się zorganizować akcję bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku dzieci. Dodatkowo cieszymy się, że możemy dołożyć naszą cegiełkę w postaci ufundowania 1500 par okularów korekcyjnych dzieciom z rodzin w trudniejszej sytuacji materialnej i przyczynić się tym samym do poprawy jakości ich widzenia. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi do udziału w akcji, szczególnie teraz, w okresie pandemii, kiedy wzrok dzieci wymaga szczególnego wsparcia ekspertów i monitorowania jego stanu – zachęca Adam Mamok, Prezes Grupy Essilor na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Regulamin i szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie:
https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/akcja-przejrzyj-na-oczy.


Zobacz także

Wszyscy chcielibyśmy być bardziej zdyscyplinowani. Badania pokazują, że osobom z wysoką samokontrolą częściej udaje się osiągać sukces w różnych dziedzinach życia.

Jak w zegarku. Czyli problem ze zbyt wysoką samokontrolą

Gdybyśmy wiedziały dzisiaj to, co wiedzieć będziemy za 30 lat… Pięć podstawowych zmian, których warto dokonać w życiu

„Daj spokój, nigdy ci się nie uda”. Niszczyciele marzeń, na nich też znajdą się sposoby