Lifestyle

Ewa Kasprzyk, Jennifer Lopez i Celine Dion – co je łączy? Młodszy facet!

Redakcja
Redakcja
24 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama https://www.instagram.com/p/BCryWrcx2ZH/?hl=pl&taken-by=beaucaspersmart>beaucaspersmart
 

Dojrzałe kobiety coraz częściej wybierają na partnerów coraz młodszych mężczyzn. I choć pod nosem niejednego (zwłaszcza pana) pojawi się ironiczny uśmieszek, tak naprawdę nikogo już to nie dziwi. A aktorka, Ewa Kasprzyk, mówi o takich relacjach wprost: „to nieodwracalne prawo natury”. Zgadzacie się?

Niedawny „chłopak” 48-letniej Jennifer Lopez, Cpaser Smart miał dwadzieścia parę lat. Nowa miłość Edyty Górniak, nieznany w branży kierowca rajdowy jest od piosenkarki młodszy o lat kilkanaście. Mąż Tiny Turner ledwo przekroczył sześćdziesiąty rok życia, podczas gdy ona dobiega osiemdziesiątki (para jest razem od 30 lat!). Celine Dion po śmierci sporo starszego od niej męża widziana była w towarzystwie bardzo młodego tancerza, a Shakira jest w szczęśliwym w związku z młodszym o dekadę Gerardem Pique.

Przykłady związków, w których to kobieta jest starsza  – zwłaszcza w showbuisinessie  –  można mnożyć. I założę się, że w „prwadziwym życiu”, ba nawet w bliskim otoczeniu również nie trudno je znalezć.

Co więcej, panie coraz odważniej prezentują swoich partnerów jako znajomości „na chwilę”, nic poważnego, jako miłą dormę oderwania od rzeczywistości i otwarcie mówią o tym, jak ważną rolę odgrywa w ich życiu seks, taki, którego równolatkowie niestety nie są już w stanie im zapewnić.

A co może dać dojrzałej kobiecie młodszy partner, przyjaciel, czy po prostu kochanek? Poczucie wartości, brak ograniczeń i świadomość, że ona się naprawdę liczy. Wolność, podziw, na który zasługuje i przekonanie, że świat należy do niej. No i rzecz jasna, udany seks. Czyli dokładnie wszystko to, czego jej trzeba ;).


Lifestyle

5 błędów pielęgnacyjnych, które szkodzą suchej skórze

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
24 lipca 2018
Fot. iStock/Mladen Zivkovic
 

Sucha skóra przysparza wielu kłopotów. Zazwyczaj swędzi, piecze, często bywa zaczerwieniona i podrażniona, potrafi się również łuszczyć. Jej nawilżenie wcale nie jest takie proste, a w dodatku najczęściej popełniamy błędy w codziennej pielęgnacji, które jeszcze bardziej pogłębiają kłopoty.

5 błędów pielęgnacyjnych, które szkodzą suchej skórze

1. Mycie twarzy zwykłym produktem przeciwtrądzikowym

Wypryski potrafią uprzykrzyć życie tak samo, jak wysuszona skóra. Chcąc się pozbyć kłopotów sięgamy po produkty antytrądzikowe dla nastolatków, które zawierają w swoim składzie substancje działające dość agresywnie i przesuszające skórę jeszcze bardziej. Jeśli cera wymaga wsparcia przeciwko krostkom, najlepiej sprawdzą się preparaty antytrądzikowe dedykowane suchej skórze.

2. Zbyt częsty peeling

Peeling jest ważny dla kondycji skóry, ponieważ pozwala usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka i poprawia jej stan. Jednak zbyt częste i agresywne złuszczanie skóry suchej działa na jej niekorzyść. Najbardziej szkodzą w tym przypadku peelingi mechaniczne, zawierające duże drobinki złuszczające, które przy cerze problematycznej mogą powodować mikrouszkodzenia. Jeśli chcemy użyć peelingu, warto sięgnąć po łagodniejszy peeling enzymatyczny.

3. Chusteczki

Stosowanie chusteczek do twarzy jest wygodne, gdy nam się spieszy lub po prostu nie mamy sił na pełen demakijaż. Trzeba jednak pamiętać, że w ich składzie znajdują się różne substancje, które mogą przesuszyć skórę, a samo pocieranie chusteczką twarzy może powodować podrażnienia.

4. Brak kosmetyków z filtrami

Skóra sucha jest niezwykle wrażliwa i szczególnie narażona na negatywne działanie promieni słonecznych. Z tego powodu należy stosować odpowiednie kremy z filtrami niezależnie od pory roku, aby chronić ją przed słońcem. Nie tylko oszczędzimy sobie wysuszenia, ale także kłopotów z poparzeniem, przebarwieniami i wczesnymi zmarszczkami.

 5. Zbyt późne nakładanie kremu

Krem najlepiej nakładać na skórę wtedy, gdy skóra jest delikatnie wilgotna. Wtedy taki kraj jest lepiej wchłaniany i działa bardziej intensywnie. Po kilku minutach skóra wysycha i nakładany krem nie zadziała tak intensywnie.

źródło: www.ofeminin.pl


Lifestyle

Stary, tybetański test, który powie ci coś ważnego o tobie, twoich bliskich i twoim życiu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 lipca 2018
Fot. iStock/primipil

Uważa się, że ten stary, tybetański test osobowości został stworzony przez Dalajlamę. Zanim zaczniesz odpowiadać na pytanie, wycisz się, zrelaksuj i zawsze trzymaj się pierwszej myśli, która pojawi się w twojej głowie. Możesz zapisać odpowiedzi, by ich nie zapomnieć. Pamiętaj, użyj swojej intuicji, a nie logiki. Pod koniec testu dowiesz czegoś bardzo ważnego o sobie.

Gotowy? Zaczynamy!

Pytanie 1

Wyobraź sobie pięć zwierząt: tygrysa, owcę, świnię, krowę i konia. Ustaw je w kolejności.

Pytanie 2 

Zakończ każde z poniższych zdań, używając jednego przymiotnika dla każdego rzeczownika

 • Pies ma…
 • Kot ma…
 • Szczur to…
 • Kawa jest …
 • Morze jest…

Pytanie 3

Pomyśl o pięciu osobach, które są ważne w twoim życiu. Następnie wybierz kolor dla każdej osoby. Użyj swojej intuicji i instynktu. Masz do dypozycji:

 • Żółty
 • Pomarańczowy
 • Czerwony
 • Biały
 • Zielony

Co to wszystko oznacza?

Pytanie pierwsze mówi o tym, w jaki sposób ustalasz swoje priorytety

 • Krowa – kariera
 • Tygrys – poczucie wartości
 • Owca – miłość
 • Koń – rodzina
 • Świnia – pieniądze

Drugie pytanie reprezentuje twoje nastawienie do życia

 • Pies – twoja osobowość
 • Kot – osobowość twojego partnera
 • Szczur – osobowość twoich wrogów
 • Kawa – twoje poglądy na temat seksu
 • Morze – twoje życie

Trzecie pytanie reprezentuje twoje nastawienie do innych ludzi

 • Żółty – ktoś, kto wpłynął na twoje życie w poważny sposób
 • Pomarańczowy – ktoś, kogo uważasz za prawdziwego przyjaciela
 • Czerwony – ktoś, kogo kochasz całym sercem
 • Biały – twoja bratnia dusza
 • Zielony – osoba, której prawdopodobnie nie zapomnisz

Na podstawie: dailyvibes.co

 


Zobacz także

Regulamin konkursu „Kreatywnie od kołyski”

3 pomadki, które musi mieć w kosmetyczce każda kobieta (bez względu na typ urody!)

Kawa zbożowa – 5 bardzo ważnych powodów, dla których warto zamienić zwykłą kawę na zbożową