Lifestyle

Energetyczny zegarek, który sprawdzi się na każdej ręce. Bądź stylową panią własnego czasu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
20 września 2016
Fot. Screen z Instagramgustverde3
 

Współczesny styl życia narzuca kobietom konieczność doskonałej organizacji czasu. Godzimy obowiązki zawodowe oraz te związane z prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, dotrzymujemy terminów, wyznaczamy cele i dążymy do ich sprawnej realizacji. Błędem byłoby założyć, że jest to proste zadanie, ale dzięki świadomości własnych zalet i chęci działania, radzimy sobie z tym znakomicie.

Ale nie tylko to jest naszym powodem do dumy. Dawno już przestałyśmy odstawać od naszych europejskich koleżanek pod względem ambicji, ciekawości nowego i otwartości na świat. Coraz chętniej wychodzimy poza utarte schematy, tworzymy własne kanony piękna i stylu. Szare ulice i szare kobiety na nich są już tylko wspomnieniem. Oto nowoczesna Polka, która poza samoświadomością swojej osoby, pragnie to również umiejętnie wyrazić w każdym aspekcie życia.

Detale, które dodają pazura

Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na szaleństwo w wyglądzie. Nasz wymarzony look nie zawsze też pasuje do miejsca pracy. Ale nawet, gdy kochamy kolory, a etykieta wymaga od nas stonowanego ubioru, istnieje rozwiązanie, które nienachalnie i z klasą spełni nasze pragnienie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zegarek to nieodzowny element kobiecej (choć nie tylko!) codzienności, który czyni nas prawdziwymi paniami własnego czasu. Łatwiej kontrolujemy dzień, organizujemy zajęcia, układamy plan na następne godziny. Ten drobiazg służy nie tylko do pomocy w realizacji codziennego planu, ale również pełni funkcję dyskretnej i wyjątkowej ozdoba. Wybierając odpowiedni dla siebie model zegarka, warto wziąć pod uwagę nie tylko funkcjonalność, ale i design tak, by każdy rzut oka w jego stronę cieszył.

To prawda, że trudno trafić na uniwersalny zegarek, który idealnie dopasujemy zarówno do codziennego wyjścia do miasta czy pracy, jak i do wieczorowej sukni na wielki bal. Ale są zegarki, które znakomicie spiszą się w każdych okolicznościach. Praktyczne i piękne staną się dyskretną kropką nad „i” w naszej stylizacji lub odwrotnie: spełnią funkcję wyróżniającej się ozdoby, która przyciągnie spojrzenia perfekcyjnym wykonaniem, kształtem i kolorami. Jednym słowem – tu nie powinno być miejsca dla nudy.

 

O clock. Stylowo i praktycznie 

Perfekcja wykonania i dobrego gustu cechuje zegarki O clock. To przykład nieformalnych i stylowych zegarków na rękę, które są także praktyczne i wodoodporne (3 ATM). Prezentowane w unikalnych puszkach lub pudełkach w zależności od modelu, znakomicie sprawdzą się również jako przemyślany podarunek dla niego, jak i dla niej. Konstrukcja O clock jest współczesnym odzwierciedleniem klasycznego zegarka, którego atutem jest minimalizm i prostota, tym samym doskonale pełni funkcję w zastosowaniu unisex. Dzięki tym cechom zegarek O clock idealnie będzie współgrał z każdym strojem na różne okazje.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Produkt dostępny jest w czterech rozmiarach: XS – S – M – L. Tarcza zegarka została wykonana z odpornego na wstrząsy materiału, co jest niezwykle cenną cechą, ponieważ codzienne użytkowanie naraża zegarek na powstawanie uszkodzeń. Sama tarcza jest przymocowana do paska i zwieńczona przykuwającą oko blaszaną obudową. Tą z kolei można w każdej chwili otworzyć, by móc swobodnie zerknąć na zegarek bez konieczności wyciągania znajdującej się u góry obrączki.

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zegarki O clock to idealny sposób na uniknięcie zakupowych wyrzutów sumienia, ponieważ za rozsądną cenę dają możliwość „miksowania” elementów o różnych kolorach z np. dwóch różnych zegarków lub dokupienia części (paska lub mechanizmu), którą chciałybyśmy zmienić. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu znika problem nudy, a każdą stylizację możemy modyfikować w dowolny sposób bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Włoska koncepcja i perfekcyjne wykonanie

Propozycja niekonwencjonalnych zegarków O clock to autorstwo włoskiej renomowanej firmy O bag. Stawiając na jakość i unikalność zaproponowano użytkowniczkom na całym świecie zegarek idealnie podkreślający indywidualny look. Perfekcyjne wykonanie i znakomity design O clock, to wyraz szacunku i wiary w gust osób wybierających ten produkt. Dowolność kreowania idealnego look`u to najlepsza możliwość samodzielnego wyrażania osobowości, czyli tak jak lubimy najbardziej. Bez odgórnie narzuconej konieczności, bez utartych schematów, za to z energią, której nam, nowoczesnym Polkom, zdecydowanie nie brakuje.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Produkty O bag dostępne są na www.obagstore.pl


Wpis powstał we współpracy z Obag Factory

 


Lifestyle

Lubisz cytrusy? Świetnie! Flawonoidy kontra komórki tłuszczowe

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
20 września 2016
Naturalne suplementy, które ułatwiają odchudzanie
Fot. iStock / ArthurHidden
 

Cytrusy to owoce lubiane przez większość z nas. Często sięgamy po cytrynę do herbaty, świeże pomarańcze czy mandarynki. Mają one wiele zalet dla zdrowia. Więc jeśli jesz je sporadycznie, przyszedł czas, byś sięgała po nie jeszcze częściej. Wyjdzie ci to na zdrowie nie tylko ze względu na wzmacnianie odporności, ale również redukcję złego wpływu zjadanego tłuszczu na organizm.

Flawonoidy kontra komórki tłuszczowe 

Jeśli zdarza ci się sięgać po tłuste jedzenie oraz to spod znaku fast food, musisz wiedzieć, że wpływa ono nie tylko na kształt i wagę twojego ciała. Niezdrowy tłuszcz kumulujący się w organizmie nasila procesy zapalne, a także sprzyja nadmiarowi powstawania wolnych rodników. Gdy jest ich zbyt dużo, wzrasta poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, dochodzi do tzw. stresu oksydacyjnego, pojawiają się choroby typu cukrzyca, choroby układu krążenia i inne.

Można jednak minimalizować ich ryzyko, nawet jeśli nie jesteś w stanie odmawiać sobie sięgania po tłuste jedzenie. Zbawienne są tu szczególnie flawonoidy zawarte w pomarańczach, cytrynach i limonkach — hesperydyna, eriocytryna oraz eriodiktiol, które przeciwdziałają negatywnym skutkom tłustej diety.

Obiecujące efekty badań

Badania, które potwierdzają ich skuteczność, przeprowadzono na 50 myszach. Część z nich miała dietę zwykłą, a część tłustą na wzór tego, co ludzie zjadają w fast foodach. Te z myszy karmionych tłusto, otrzymywały również jeden z cytrusowych flawonoidów. W efekcie zwierzęta czuły się lepiej, poprzez zmniejszenie stresu oksydacyjnego, redukcję uszkodzenia wątroby, obniżenie poziomu lipidów oraz glukozy we krwi. Ponieważ efekty badań są obiecujące, naukowcy chcą je również w niedalekim czasie przeprowadzić na ludziach, by potwierdzić zbawienny wpływ cytrusów na zdrowie człowieka. Są szanse, że to odkrycie pomoże zapobiegać lub opóźniać rozwój chorób przewlekłych związanych z otyłością u ludzi.


źródło: kobieta.wp.pl


Lifestyle

Chcecie uratować wasz związek? Oglądajcie razem seriale. Nałogowo

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 września 2016
Chcecie uratować wasz związek? Oglądajcie razem seriale. Nałogowo
Fot. Screen z YoutTube/Movieclips Extras

Nałogowe wspólne oglądanie ukochanych seriali zbliża bardziej niż romantyczne wyjścia do restauracji, teatru, czy kina. Tak mówią naukowcy publikując wyniki ostatnich badań w Journal of Social and Personal Relationships.

Naukowcy z Uniwersytetu w Aberdeen, w Szkocji testowali tę teorię w dwóch różnych badaniach. W pierwszym wzięło udział 259 osób pozostających w stałych związkach. Odpowiadały one na pytania dotyczące jakości ich związku, liczby wspólnych przyjaciół oraz częstotliwości z jaką oglądają filmy i programy telewizyjne ze swoimi partnerami.

Naukowcy odkryli, że pary rozumiały się zdecydowanie lepiej, im większą miały liczbę wspólnych przyjaciół, lub im częściej śledziły wspólnie losy bohaterów ulubionego serialu. Staż związku nie miał tu znaczenia.

W drugim badaniu, 131 uczestników poproszono, aby pomyśleli o swoich przyjaciołach, których ich partnerzy dobrze nie znają, a zaraz potem o tym, jak bardzo chcieliby w tym momencie razem z ukochanym obejrzeć jakiś film lub program telewizyjny. Okazało się, że ci, którzy uświadomili sobie, że ich partner nie zna któregoś z ich znajomych/przyjaciół, odczuli silne pragnienie by wspólnie z ukochanym usiąść przed szklanym ekranem.

Wyniki  badań sprowadzają się do jednego wniosku: jeżeli para nie ma wspólnych znajomych w realnym świecie, wspólne śledzenie losów bohaterów seriali może im to zastąpić. Chodzi tu o ten sam efekt: dzielenie ze sobą świata społecznego (plotkowanie o znajomych to mniej więcej to samo, co omawianie losów postaci z filmu), nawet jeśli ten jest  jedynie fikcyjny.

Cóż, wygląda na to, że żeby podgrzać atmosferę w związku wystarczy szepnąć: „Kochanie, doładowałam Netflixa…”.


Źródło: womansday.com

 


Zobacz także

Może przy tej granicznej „40” warto rozsypać się przed samą sobą na miliony kawałków. I zrozumieć, czego się chce

Cypr to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego o łagodnym i ciepłym klimacie, nad którą niemal cały rok świeci słońce.

Marzysz o wakacjach? A może zaplanujesz wyjazd na Cypr?

Jesienne spacery z psem nie muszą być szare i nudne. Wyjdź z psiakiem na dłużej, wbrew niesprzyjającej aurze