Go to content

Dziesięć rzeczy, które zrobi dla ciebie twój dziadek, a rodzice się na to nigdy nie zgodzą

Fot. iStock

Dziadek – szalony, z fantazją. Albo spokojny, opanowany. Czasem z poczuciem humoru, który rozumiecie tylko wy dwoje. Dochowujący tajemnic, pokazujący ci wszystko to, czego rodzice nie zdążą ci powiedzieć i wytłumaczyć. Ale przede wszystkim, dziadek nie boi się krytyki! Dopuści się tych wszystkich szaleństw, na które twoi rodzice nigdy by się nie zgodzili.

Dziesięć rzeczy, które zrobi dla ciebie twój dziadek, a rodzice się na to nigdy nie zgodzą

1. Spuści cię na sankach z najwyższej górki

Tak, że wylądujesz w największej zaspie, a po sankach wrócisz do domu przemoczony do bielizny. Ciekawe, że wiele lat pózniej będzie to jedno z twoich najlepszych wspomnień z dzieciństwa.

2. Opowie ci kilka kompromitujących rzeczy o swoim dziecku (czyli twoim rodzicu)

To dzięki niemu dowiesz się, jak przezywano w szkole twojego tatę, albo jak przekręcała słowa twoja mama, kiedy była jeszcze bardzo mała. Z pewnością opowie ci kilka zabawnych, kompromitujących historyjek od których mamie lub tacie poczerwieniałyby uszy, bo woleliby o nich zapomnieć…

3. Pozwoli, być go czegoś nauczył

Poczujesz się ważny, bo zostaniesz choć na chwilę jego mentorem 😉 Nieważne, że chodziło o jakąś nową aplikację w telefonie, czy twoją ulubioną grę. Dziadek cierpliwie wysłucha, powtórzy, co mu każesz i nie będzie miał żadnego problemu z utratą autorytetu (jak to bywa z rodzicami).

4. Pozwoli ci pomalować sobie paznokcie

A pózniej, bez problemu wyjdzie na zakupy do osiedlowego sklepiku, z dumą prezentując nowy, czerwony kolor. Bo dziadek nie boi się wyglądać inaczej. Ani śmiesznie.

5. Rozśmieszy cię do łez…

Właśnie wtedy, kiedy jest ci smutno i zle, kiedy naprawdę tego potrzebujesz. Wystarczy, że zrobi głupią minę, przedrzeźniając kogoś, kogo oboje znacie. Rozmowa z nim jest jak plasterek na smutki.

6. I pośmieje się z tobą z pozostałych członków rodziny

Nie, nie ma w tym nic złośliwego. Obojgu wam ulży, gdy nie robiąc nikomu krzywdy, pośmiejecie się z powiedzonek przygłuchego wujka, z przyzwyczajeń babci i z tego, jak twój tata ubrał się na ostatnią rodzinną imprezę. I nie powie, że tak nie wolno, że to nieładnie. To on powie te najgorsze rzeczy 😉

7. Przekona cię do zrobienia rzeczy, których normalnie byś nie zrobił

Bo ma siłę przekonywania. Rodzicom się nie uda, ale jemu tak. To dzięki niemu podejmiesz jakąś ważną decyzję, zmienisz zdanie w istotnej sprawie, spojrzysz na pewne rzeczy z innej perspektywy.

8. Wyciągnie cię  tarapatów, zamiast kazać ci się uczyć na błędach

I powie: to nasza tajemnica, nikomu o tym nie mówmy. A potem mocno poklepie cię po plecach, bo już wie, że czasem tak właśnie trzeba. Że gadanie i moralizowanie przyniesie tu więcej szkody niż konkretna pomoc.

9.  Zaakceptuje każdą twoją decyzję

Nawet jeśli się z nią nie zgadza. Nie postawi ci warunków, nie zrobi dramatycznych scen. Upewni się tylko, że robisz to, czego naprawdę pragniesz. On rozumie, że każdy z nas musi przeżyć swoje życie po swojemu.

10.