Lifestyle

7 zalet dla zdrowia i samopoczucia, które daje spanie przy ukochanej osobie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
22 lipca 2018
Fot. iStock/LightFieldStudios
 

Nie jest żadną tajemnicą, że bliskość i pocałunki wymieniane z bliską osobą mają moc terapeutyczną. Podobnie rzecz się ma ze wspólnie spędzonymi nocami, podczas których para przytula się w trakcie snu lub śpi obok siebie bardzo blisko. Trudno jest przecenić ten wpływ na zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną.

Dzielenie łóżka z bliską osobą przynosi wiele dobrych rzeczy.

7 korzyści, wynikających ze spania obok kogoś, kogo się kocha

1. Szybszy sen

Przytulanie się do drugiej osoby włącza poczucie bezpieczeństwa, spokoju i pomaga w osiągnięciu głębokiego relaksu. To sprawia, że zasypiamy bardzo szybko i śpimy lepiej. Natomiast samotne wieczory dają więcej możliwości na niepotrzebne rozmyślania.

2. Niższy poziom stresu

Gdy przytulamy się do kogoś, kogo kochamy, poziom kortyzolu zwanego hormonem stresu spada, a podnosi się poziom oksytocyny, zwanej hormonem miłości. To nie tylko poprawia samopoczucie, ale również obniża ryzyko wystąpienia chorób serca i innych, wynikających z życia w ciągłym stresie.

3. Działanie przeciwbólowe

Bliskość ukochanej osoby wpływa na ukojenie bólu psychicznego i fizycznego, na co wpływa poczucie bezpieczeństwa, jakie otrzymujemy od tej osoby.

4. Obniżenie ciśnienia krwi

Według badań naukowców z University of North Carolina kobiety, które zasypiają przytulone do bliskiej osoby, mają niższe ciśnienie krwi. To wpływa na obniżenie ryzyka powstania nadciśnienia i rozwoju chorób układu krążenia.

5. Więcej energii

Dobry sen u boku bliskiej osoby pozwala na głęboką regenerację i relaks w nocy, dzięki czemu rano wstajemy wyspani i znacznie radośniejsi i bardziej energiczni.

6. Lepszy wygląd

Dzielenie łóżka z kimś, kogo kochamy, przytulanie się sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, szczęśliwi, a przez to wyglądamy lepiej, a wielu uważa, że nawet i młodziej. Niższy poziom stresu dobrze wpływa na nasz wygląd i samopoczucie.

7. Trwalszy związek

Według badaczy z University of Hertfordshire fizyczny kontakt pomiędzy osobami świadczy o tym, że mają one silniejszy i głębszy związek w porównaniu do tych osób, które śpią w oddaleniu od siebie lub w osobnych łóżkach.

źródło: www.powerofpositivity.com


Lifestyle

Prawdziwy mężczyzna cierpi, kiedy ma złamane serca. List faceta, który nie boi się mówić o swoich uczuciach

Listy do redakcji
Listy do redakcji
22 lipca 2018
Fot. iStock / francescoch
 

Jestem facetem. Czasami waham się pisać o moich uczuciach, o tym, czego doświadczam. To chyba zawsze było takie męskie piętno, powinniśmy być silni, mocni. Zawsze oczekuje się od nas, że będziemy zachowywać się jak skały, nic nie powinno nas zniechęcić, złamać szczególnie w miłości. Ale ja jestem inny. Jeśli uczucia i emocje sprawiają, że czuję się niekomfortowo, muszę umieć o nich mówić i pisać.

A teraz właśnie chcę napisać o czymś, co sprawia, że ​​jestem niesamowicie nieszczęśliwy. Chcę napisać o czymś, co mnie frustruje. Chcę napisać o czymś, co mnie głęboko nurtuje: o miłości. Nie chcę już słuchać tych, którzy powtarzają: wstań, idź do przodu, nie jesteś kobietą, żeby się tak nad sobą użalać. Nienawidzę, kiedy mówi mi się, że powinienem się zamknąć, schować te uczucia, nie obnosić się z nimi. Że złamane serce to „babska sprawa”.  Mam złamane serce i muszę coś z tym zrobić. To jest coś, czego być może nigdy nie będę w stanie całkowicie wyleczyć. Moje życie przypomina teraz wspinaczkę pod górę, w kierunku, w którym chcę znowu pójść.

Niosę tyle bagażu emocjonalnego, że tak naprawdę nie wiem, jak długo mogę utrzymać to tempo. Mam wrażenie, że w moim umyśle pojawiają się milion dręczących pytań, na które po prostu nie mam odpowiedzi.

Uciekam przed tym. Marzę, żeby się położyć, zasnąć. Marzę, że kiedy się obudzę, wszystkie moje problemy znikną. Noszę w sobie uczucie, jakby moją skórę kłuła jakaś nieskończona ilość igieł. Ten ból zmusza mnie do pogodzenia się ze smutną rzeczywistością mojej sytuacji. Mój umysł mnie zdradza. Zmusza mnie to do myślenia o rzeczach, które wywołują w moim żołądku głębokie, nieprzyjemne uczucie.

A potem myślę o tym (choć wcale tego nie chcę) jak straciłem moją miłość. I wtedy boli jeszcze mocniej. Rozumiem, czym jest cierpienie z powodu utraty ukochanej osoby, przeżyłem to, stale to przeżywam.  Znam kilku mężczyzn w moim wieku, którzy są w takiej samej sytuacji jak ja. Mam wrażenie, że muszą udawać, że nic nie czują, że próbują oszukiwać wszystkich wokół, że żyją tak, jakby nic się nie zmieniło. Ale ja nie mogę się do tego zmusić, nie umiem. Moje życie się zmieniło się; i wciąż nie wiem, czy ta zmiana jest dla mnie czymś lepszym, czy gorszym. Boję się. Boję się własnych myśli.

Miałem czas, by myśleć o tym, co się wydarzyło. Co z tego? Każdy kto przeżył dobrą miłość wie, jak bardzo trudno ją stracić i żyć z tym, dalej. Straciwszy prawdziwą miłość, doświadczasz tego wiem, jak to jest, gdy cały twój świat wywraca się do góry nogami. Wiem, jak to jest odczuwać stratę i żal. Wiem, jak to jest mieć w sobie ogromną niepewność i wyrzuty sumienia. I nie są to rzeczy, które można po prostu zignorować, zapomnieć o nich. Ale można spróbować je stłumić.

Głęboko w środku wiem, że jestem prawdziwym mężczyzną; ponieważ pozwoliłem sobie zakochać się tak, jak powinienem. Pozwoliłem sobie stać się bezbronnym wobec mojej miłość, wiem, że tylko tak można być z kimś naprawdę blisko. Tak, teraz cierpię z powodu utraty kogoś, kogo kochałem. Ale to dobrze. Jestem wystarczająco bezpieczny w mojej męskości, aby wiedzieć, że moja miłość jest prawdziwa. Lepiej jest kochać kogoś i stracić, niż nigdy nie zaznać miłości.


Lifestyle

Łóżko z palet. Skandynawskie piękno drewna

Redakcja
Redakcja
21 lipca 2018
Fot. Materiały prasowe

Jeśli lubisz majsterkować, tworzyć samodzielnie meble, łóżko z palet jest rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli do tego bliski Ci jest styl skandynawski, życie zgodne z zasadami ekologii, praktyczne, jednocześnie oryginalne łóżko z jasnych, drewnianych palet będzie ciekawym urozmaiceniem w Twojej aranżacji. Podpowiadamy, jak szybko, tanio i samodzielnie wykonać oraz pomalować i zaimpregnować taki mebel przy użyciu lakierobejcy 2w1 marki Drewnochron.

Jedną z głównych zalet łóżka z palet jest na pewno jego cena. Koszt samych palet jest niewielki, możemy je kupić na aukcji internetowej w cenie od 6 zł do 30 zł. Zazwyczaj są to palety w stanie surowym, nowe lub używane. Od naszej kreatywności będzie zależało, jaki styl i kolor wybierzmy –  naturalne odcienie bieli lub inne kolory drewna, czy intensywne kolory – zielenie, błękity. Pamiętajmy tylko, że na drewnianych konstrukcjach będziemy musieli położyć materac, więc dobrze byłoby, żeby obydwa elementy pasowały do siebie kolorystycznie.

Łóżko z palet jako element skandynawskiej aranżacji 

Propozycja łóżka z palet utrzymanych w jasnych barwach trafi najbardziej do osób lubiących wnętrza utrzymane w skandynawskim stylu. To przestrzenie odzwierciedlające naturę Skandynawów, która lubi minimalizm, funkcjonalność, prostotę wzorów i form, jasne, naturalne, białe światło. Wnętrza utrzymane w tym stylu są przytulne, blisko natury, pełne inspiracji. Króluje w nich przede wszystkim drewno, biel, szarości, naturalne materiały. Biel jest właściwie wszechobecna, na ścianach, podłogach, w meblach właśnie, dodatkach. Czasami wprowadza się elementy, które dynamizują przestrzeń, czarne dodatki, czy wzory geometryczne. Ekologiczne łóżko z palet idealnie pasuje do tej przestrzeni.

Jak powstaje łóżko z palet?

Palety, które będą nadawały się do samodzielnego zrobienia łóżka, to palety do przenoszenia ciężarów o wymiarach 120×60 cm. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, na rynku najczęściej dostępne są deski w stanie surowym, nowe lub używane. Aby doprowadzić materiał do stanu użyteczności, należy najpierw zeszlifować powierzchnię palet szlifierką lub np. papierem ściernym, a dopiero później pomalować. Następnym krokiem jest połączenie palet tak, aby się nie rozjeżdżały. Można również zamocować na nich sklejkę, która zabezpieczy materac przed wybrzuszeniem. Żeby materac się nie ślizgał, wystarczą rzepy przymocowane do płyty i do spodu materaca. Tak powstanie nasze łóżko z palet.

Lakierobejca 2w1 – Skandynawskie piękno i długotrwała ochrona drewna

Do malowania łóżka z palet przeznaczona jest lakierobejca 2w1 marki Drewnochron. Z racji swoich właściwości ochronno-dekoracyjnych bardzo dobrze i trwale kryje oraz impregnuje powierzchnie drewniane (do 6 lat ochrony powłoki dla powierzchni, w zależności od warunków eksploatacji). Cechuje ją skandynawska jakość, farba jest więc odporna na promienie słoneczne, zmienne warunki atmosferyczne. Jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu, szczególnie do malowania wewnątrz: nie kapie, nie tworzy zacieków, nie spływa po pędzlu. Roztacza przyjemny zapach lasu podczas malowania. Lakierobejca 2w1, dzięki swoim właściwościom lakierobejcy, wydobywa naturalny kolor drewna, podkreślając jego strukturę i rysunek. Nadaj również eleganckie, satynowe wykończenie. Mebel zyskuje naturalny i harmonijny wygląd tak charakterystyczny dla stylu skandynawskiego. Do wyboru jest również bogata paleta kolorów (11 kolorów).

Malujemy łóżko z palet

Krok 1. Przygotowanie miejsca do pracy

Przed przystąpieniem do malowania, przygotuj miejsce oraz niezbędne narzędzia. Upewnij się, że podłoga jest czysta, sucha, pozbawiona zabrudzeń. Z narzędzi potrzebne będą: szlifierka taśmowa albo oscylacyjna, papier ścierny, pędzel do odpylania i malowania, ewentualnie folia do zabezpieczenia podłogi.

Krok 2. Czyścimy powierzchnie palet

Powierzchnie palet musi być czysta, sucha, odtłuszczona. Najpierw należy przeszlifować drewno przy użyciu szlifierki lub papieru ściernego. Następnie odpylić powierzchnię pędzlem i przetrzeć ściereczką nasączoną detergentem.

Krok 3. Malujemy palety

Jeśli malujemy surowe drewno wewnątrz pomieszczeń, to należy je należy najpierw zagruntować Lakierobejcą 2 w 1 z dodatkiem 20% wody. W momencie kiedy drewno jest już suche i czyste, przystępujemy do malowania. Najpierw dokładnie mieszamy zawartość puszki. Nakładamy 1-2 warstwy pędzlem. Drugą warstwę nakładamy po 2 godzinach, która również wzmacnia parametry wytrzymałościowe powłoki. Pełne wyschnięcie powłoki uzyskuje się po 4 godzinach. Niska temperatura i wysoka wilgotność wydłuża czas schnięcia.


 

źródło: infowire.pl


Zobacz także

Portrety: Chuda – życie z Hashimoto

Zrób to sam, dla siebie, dla kogoś, a najlepiej RAZEM! Akcja #rodzINKA. Tydzień IV, wyzwanie 22

Katarzyna Miller „Instrukcja obsługi kobiety”. Czy kobiety można w ogóle zrozumieć?