Lifestyle

Drugie dziecko potrafi naprawdę dać w kość – mówią naukowcy

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2019
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
 

Badania pokazują, że drugie dziecko, zwłaszcza płci męskiej, częściej wpada w tarapaty niż pierwsze i ma tendencję do sprawiania rodzicom większej ilości kłopotów. A wina za ten stan rzeczy leży po stronie rodziców.

Naukowcy przeanalizowanie łącznie losy kilkadziesiąt tysięcy dzieci z Danii i Florydy, aby dowiedzieć się, czy kolejność narodzin ma wpływ na prawdopodobieństwo, że dana osoba będzie miała „kłopoty w szkole”, zaangażuje się przestępczość nieletnich lub przestępczość dorosłych. Badacze porównywali sytuację dwójki pierwszych dzieci w rodzinach z dwójką lub większą ilością potomstwa (rodzeństwo musiało mieć tę samą matkę i ojca) i skupili się na rodzinach, w których drugie dziecko było chłopcem (ponieważ statystki pokazują, że nastoletni chłopcy popadają w kłopoty częściej niż dziewczęta w tym wieku). Warto dodać, że ta tendencja to pakowania się w kłopoty była znacznie bardziej wyraźna wśród par braci niż wtedy, gdy chodziło o siostry.

Naukowcy uważają, ze za tę sytuację odpowiadają… różnice w uwadze rodzicielskiej. Co to konkretnie znaczy?

Pierworodne dzieci dużo bardziej przykuwają uwagę rodziców, bo są, mówiąc brutalnie „pierwszym doświadczeniem” rodzicielstwa. Przy drugim dziecku stresujemy się mniej i bardziej odpuszczamy, nie zawsze słusznie. Poza tym, nie zapominajmy o tym, że o ile pierworodni mają wzory do naśladowania w postaci dorosłych, następne dzieci naśladują starsze rodzeństwo…

Drodzy rodzice, nie zaniedbujmy „drugich” dzieci. Choć nasze rodzicielstwo jest już nieco bardziej „wyluzowane”, poświęcajmy im tyle samo troski i uwagi, co pierworodnym!


Na podstawie: scarymommy.com


Lifestyle

Bezpieczne lato z linią IMMUN SUN od marki KLAPP Cosmetics!

Redakcja
Redakcja
1 lipca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Uwielbiamy ciepłe letnie dni pełne promieni słonecznych! Słońce poprawia nasze samopoczucie i wpływa na wydzielanie endorfin czyli popularnych hormonów szczęścia a w kontakcie ze skórą powoduje syntezę witaminy D, która jest niezbędna dla naszych kości. Jednak nadmierne promieniowanie może przyczyniać się do przedwczesnego starzenia skóry oraz zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów. Niezbędne w związku z tym są działania profilaktyczne z zastosowaniem kosmetyków przeciwsłonecznych.

BEZPIECZNIE W RAMIONACH SŁOŃCA

Słońce ma też swoje ciemne strony. Lekarze ostrzegają przed działaniem promieni ultrafioletowych UVA i UVB groźnych dla skóry, oczu i włosów. Na szczęście plażowanie może być bezpieczne! Postaw na trend tego lata – wykorzystanie w pełni wakacyjnych promieni, chroniąc jednocześnie swoją skórę.

Linia IMMUN SUN od marki KLAPP Cosmetics to niezwykle skuteczna ochrona przeciwsłoneczna do twarzy i ciała o wysokim, fotostabilnym zabezpieczeniu przed promieniowaniem UVA i UVB SPF 50.
Wszystkie produkty IMMUN SUN są szybko wchłanialne, wodoodporne, posiadają lekką konsystencję, dlatego polecane są również dla osób uprawiających sport. Dzięki zawartości substancji aktywnych i witamin, preparaty dodatkowo pełnią funkcję pielęgnacyjną, sprawiając że jest ona maksymalnie nawilżona. Nie hamują procesu opalania, jedynie zapewniają jego bezpieczeństwo. Produkty zawierają fotostabilną formułę filtrów UV, zapewniając ochronę przed promieniowaniem słonecznym przez cały rok. Dzięki preparatom wrażliwa struktura odpowiedzialna za metabolizm i odtwarzanie komórek może być teraz lepiej zabezpieczona, dzięki czemu skóra dłużej zachowa młody wygląd, a my poczujemy się bezpiecznie w ramionach słońca!

LINIA IMMUN SUN

IMMUN SUN FACE PROTECTION CREAM SPF 50 
50 ml/ 99 zł

To lekki krem o delikatnej konsystencji przeznaczony do wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Szybko się wchłania i nie wywołuje efektu błyszczenia. Dzięki zawartości witaminy E produkt dodatkowo chroni skórę przed wolnymi rodnikami i pozostawia ją aksamitną w dotyku. Stosowanie zgodnie z zaleceniami tworzy optymalną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Przeznaczony dla każdego rodzaju skóry.

IMMUN SUN FACE FOUNDATION CREAM SPF 50
50 ml/ 99 zł

Tonujący krem o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej, który wyrównuje koloryt skóry i intensywnie ją nawilża. Praktyczna wielkość 50ml sprawia, że jest odpowiednią ochroną w podróży.

IMMUN SUN BODY PROTECTION SPRAY SPF 50
200 ml/ 99 zł

Wygodny w użyciu spray przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Forma rozpylacza sprawia, że produkt jest  łatwy w aplikacji, przyjemnie się rozprowadzają i szybko wchłania. Dzięki zawartości witaminy E produkt dodatkowo chroni skórę przed wolnymi rodnikami i pozostawia ją aksamitną w dotyku. Tworzy optymalną ochronę przed promieniowaniem słonecznym oraz jego negatywnymi skutkami w postaci poparzeń i uszkodzeń DNA skóry.

KLAPP COSMETICS LINIA IMMUN SUN BODY PROTECTION CREAM SPF 50 
200 ml/ 99zł

Lekki i nietłusty krem o delikatnej konsystencji, przeznaczony do wysokiej ochrony przeciwsłonecznej skóry całego ciała. Szybko się wchłania, dodatkowo nawilżając nawet bardzo suchą skórę. Długotrwała i efektywna ochrona przeciw UVA/UVB, ogranicza aktywność wolnych rodników i powstawanie przebarwień. Lekka konsystencja nie pozostawia błyszczącego filmu, a specjalny skład zapewnia odporność na wodę i pot.

O marce KLAPP

KLAPP Cosmetics jest pionierem w świecie piękna i synonimem innowacyjnych zabiegów kosmetycznych, które wyprzedzają swoje czasy. „Made in Germany“ oznacza dla nas gwarancję jakości. Ponad 30-letnie doświadczenie i nieprzerwane badanie oraz rozwój najnowszych substancji czynnych i metod prowadzą do najwyższego zadowolenia klientów. Główną zaletą zabiegów i produktów marki KLAPP są innowacyjne i różnorodne koncepcje zastosowania, które wraz z produktami do stosowania w domu tworzą konsekwentną kontynuacją pielęgnacji. www.klapp-cosmetics.pl


Artykuł sponsorowany


Lifestyle

„Mili faceci” to niekoniecznie dobrzy partnerzy. Poznaj różnicę

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2019
Fot. iStock/Tempura

Być może wyda się to wam niedorzeczne. Przecież chyba właśnie tego chcemy w miłości – „miłego” faceta, z którym można w spokoju i bez rozedrgania emocjonalnego przejść przez życie. A jednak „miły” nie jest synonimem „dobrego”. I niekoniecznie jest tym, czego naprawdę pragniesz…

Kilka różnic między miłym facetem, a dobry człowiekiem, partnerem:

Różnica 1

„Miły facet” robi dla ciebie „miłe rzeczy” i oczekuje tego samego w zamian. Zabierze cię w miejsce o którym marzyłaś, a potem będzie czekał na rewanż.

U dobrego człowieka ta chęć sprawienia ci przyjemności pochodzi z wnętrza. Jest dobry z natury. Nie spodziewa się, że ludzie będą się zachowywać jak on.

Różnica 2

Dla miłego faceta publiczny wizerunek ma ogromne znaczenie. Cokolwiek robi, myśli o tym by dobrze wypaść. On musi być kochany i podziwiany przez wszystkich. Ale dobry człowiek jest jedynie świadomy pozytywnych cech swojego charakteru. Nie robi nic pod publiczkę.

Różnica 3

Granice u miłego faceta są płynne. Kształtuje je według swoich potrzeb. Dlatego zobaczysz w końcu coś, czego byś się po nim nie spodziewała.

Dobry człowiek dobrze zna swoje granicę. Wie, kiedy się zatrzymać i kiedy zatrzymać innych.

Różnica 4

Miły facet schlebia swojej ukochanej połówce i sprawia, że ona ​​czuje, że jest jego światem.

Dobry człowiek rozumie wartość prawdziwej miłości i wie, że bycie w romantycznej relacji z kimś nie oznacza odtrącenia innych. Kocha i po prostu daje ci szacunek i uwagę, na którą zasługujesz, ale nie rezygnuje z relacji z innymi.

Różnica 5

Odrzucenie przeraża miłego faceta. Zawsze szuka potwierdzenia swojej wartości. Dobry człowiek natomiast zna swoją wartość. Widzi akceptację i odrzucenie w tym samym świetle.

Różnica 6

Miły facet często ukrywa, maskuje swoje zamiary i działania. Dobry człowiek jest uczciwy. Jego cele i motywy są jasne dla wszystkich i dla niego samego

Różnica 7

Dla miłego faceta zawsze istnieje osoba lub incydent, za które winny jest wszystkie jego niepowodzenia.  Dobry człowiek nigdy nie obwinia innych. Weźmie odpowiedzialność za swoje działania.


Na podstawie: themindsjournal.com


Zobacz także

9 powodów, dla których dzisiejsze 30-latki wyglądają lepiej niż wtedy, kiedy miały 20 lat

Regulamin konkursu „Jestem EKO”

Co rodzaj treningu mówi o twojej osobowości? Sprawdź i przekonaj się, czy dobrze wybrałaś!