Go to content

Drobne akcesoria pomocne na pieszym szlaku

Przebywanie na łonie natury przynosi wiele korzyści, zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Z tego względu sporo osób stara się wygospodarować swój czas tak, aby spędzić wolne chwile na szlaku: zwiedzając różne miejsca i przemierzając nie tylko miasta, ale również lasy. Jednakże, aby ułatwić sobie takie wycieczki, należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu.

Nóż survivalowy

Każdy, kto choć raz postanowił wybrać się na szlak i wędrował kilka dni, nocując najczęściej w lasach, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaki ekwipunek powinien zabrać ze sobą. W skład wyposażenia powinny wejść nie tylko plecak, namiot, karimata i śpiwór, ale też szereg niezbędnych drobnych akcesoriów, pomagających w przetrwaniu na leśnych ścieżkach. Znajdziesz je na stronie kolba.pl.

Przede wszystkim, poza wyżej wymienionymi, warto zabrać ze sobą nóż survivalowy. Idealnym przykładem może być Walther Pro SFP. Poza ostrzem został wyposażony także w blokowaną piłę do drewna, wkrętak płaski, pręcik krzesiwa i stalkę. Dzięki nim można bez pomocy zapałek czy zapalniczki rozpalić ogień. Ponadto, wyposażony jest w ostrzałkę ceramiczną. Firmy Walther gwarantuje najwyższą jakość wykonania tego produktu. Dodatkowym potwierdzeniem może być fakt, że ta niemiecka firma znana jest od lat z produkcji broni palnej i sprzętów niezbędnych w trudnych warunkach.

Latarka

Wybierając się na pieszą wyprawę, zwłaszcza przez lasy, należy również pamiętać o zabraniu latarki. Nocą w lasach oddalonych od miast czy wsi jest bardzo ciemno i nawet jeśli staramy się korzystać ze światła księżyca, może ono być niewystarczające do bezpiecznego pobytu na takim terenie. Dlatego wybór dobrej latarki to jedna z podstawowych kwestii, gdy przygotowujemy się do wyprawy.

Latarka powinna być zawsze pod ręką, tak aby można było z niej szybko skorzystać. Jedną z lepszych, jakie istnieją na rynku, jest latarka diodowa Fenix TK11 Tac. Ta profesjonalna latarka taktyczna może zostać wykorzystana również jako szperacz. Dzięki zastosowanym w niej materiałom i rozwiązaniom możemy być pewni, że nas nie zawiedzie ani nie uszkodzi się zbyt szybko. Wykonano ją z anodyzowanego aluminium, a diodę i szybkę otoczono wystającą koroną, by chronić wrażliwe części. Warto zwrócić uwagę, że wykonana w ten sposób latarka pozwala na zastosowanie jej w samoobronie.

Apteczka

Latarka i nóż to nie jedyne rzeczy, które będą potrzebne na trasie. Na dłuższe wyjścia należy zabrać również apteczkę, która będzie niezbędna do opatrywania zranień, albo do udzielenia pierwszej pomocy, zanim pojawią się służby ratunkowe. Apteczka powinna zawierać lateksowe rękawiczki, chustę trójkątną, koc termiczny, nożyczki, płyny dezynfekujące, środki przeciwbólowe, plastry, jałowe opatrunki, bandaże, pęsety, agrafki oraz specjalną maseczkę do wykonywania sztucznego oddychania.

Dodatkowo do naszego zestawu możemy dobrać oczywiście żel, który pozwoli na złagodzenie ukąszeń owadów i przyspiesza ich gojenie. Jeszcze lepszym sposobem jest dobranie odpowiedniego repelentu, aby zapobiec ukąszeniom. Warto z jego pomocą zabezpieczyć się przed kleszczami, komarami, meszkami czy strzyżykami. Wszystkie te owady są niestety bardzo uciążliwe podczas wypraw, a niektóre z nich przenoszą także poważne choroby.

Po takim przygotowaniu każda wyprawa będzie łatwiejsza i bez wątpienia bardziej przyjemna.