Go to content

Domowe science fiction. Jak podróżować w czasie, nie wstając od stołu? #BabaPisze – pisakiem, bo lubi, potrafi i tak jest ładnie. Akcja #BabaCud – wyzwanie #9

Fot. iStock / PeopleImages

Czy marzyłaś kiedyś o podróży w czasie? Większość z nas wykorzystałaby tę sposobność, by zasięgnąć wiedzy z przyszłości, wygrać loterię lub dokonać wiekopomnego odkrycia. Te z nas, które bardziej pociąga wizja powrotu do przeszłości, poświęciłyby wiele współczesnych wygód po to, by napawać się twórczą atmosferą Renesansu lub tarzać się w błocie na pierwszym Woodstocku. A co z podróżami w czasie na nieco mniejszą skalę?

Gdybym wiedziała to, co wiem… Wiele z nas spędza za dużo czasu na obwinianiu się za dawne błędy. Marzymy o sposobie komunikacji ze sobą z przeszłości – nierzadko zagubioną, a zwykle zwyczajnie „niedoświadczoną”. Co byś powiedziała swojemu dawnemu „ja”? Przestrzegła przed kieszonkowcem, który kiedyś zepsuje Ci wymarzone wakacje? Odradziła katastrofalny w skutkach remont? A może uciekła sprzed ołtarza? 😉

Zadręczanie się błędami przeszłości to nic trudnego. To temat rzeka! Naprawiając jeden z nich, niechybnie wplątałybyśmy się w inne tarapaty. Niestety, nawet największa ilość rad i podpowiedzi nie sprawi, że nie uda nam się popełnić żadnego życiowego błędu. Istnieje jednak część życia, na którą mamy realny wpływ – nasza przyszłość! Zamiast marzyć o wehikule czasu, spędź chwilę nad czystą kartką lub ekranem komputera i już dziś zadbaj o siebie z przyszłości.

Podobnie jak twoje skołowane, nastoletnie „ja”, przyszła wersja Ciebie także potrzebuje kilku słów otuchy. Pomyśl o tym, co chciałabyś usłyszeć w momencie słabości. Może to, że już kiedyś dałaś sobie radę, choć nie wierzyłaś? Przypomnij samej sobie kilka ostatnich sukcesów. Starsza o kilka lat Ty mogła o nich zwyczajnie zapomnieć!

Nie istnieją żadne reguły wysyłania listów w przyszłość. Możesz w tym celu skorzystać ze zdobyczy technologii i wysłać specjalnego emaila. Jeśli często zmieniasz wirtualny adres, postaw na rozwiązanie analogowe i przygotuj kopertę z napisem: „Nie otwierać przed 1 stycznia 2022” lub „Otwórz mnie, gdy…”, czyli kiedy wreszcie zakochasz się z wzajemnością, skończysz doktorat lub ruszysz w wymarzoną podróż. Bo choć konkretną datę ciężko przewidzieć, przecież w końcu na pewno się uda!

Jeśli nie jesteś w nastroju na rozmyślanie o wiekopomnych wydarzeniach, opisz w liście skrawek swojej codzienności. Nigdy nie wiesz, jak z perspektywy czasu wyglądać będą nawet najbardziej banalne chwile i drobne decyzje. Odkryłaś rewelacyjny nowy serial? Wrzuciłaś kolejną dwuzłotówkę do skarbonki? Przypaliłaś całą blachę ciastek? Za kilka lat, gdy ogłoszą premierę 8 sezonu, a skarbonka pęknie w szwach, możesz liczyć na lekturę pełną śmiechu i wzruszeń. A co z ciastkami? W tym wypadku lepiej nie ryzykuj i ułatw sobie życie wygodnymi mieszankami od Delecty. Wiele może się w Twoim życiu zmienić, ale przepis na najlepsze ciasto marchewkowe jest ponadczasowy!

Co jeszcze możesz zyskać, pisząc listy do przyszłej siebie? W najgorszym razie, otrzymanie takiego listu będzie dla Ciebie miłą niespodzianką. W najlepszym – zmieni twoje życie bardziej, niż wygrany los na loterii. A jeśli znajdziesz sposób, by wysłać wiadomość do siebie z przeszłości, napisz po prostu, że wszystko będzie dobrze. Numerki totolotka też nie zaszkodzą! 😉

Zapraszamy was na 14-dniowy przedświąteczny kurs odpuszczania, uczenia się znajdowania najkrótszych, najprzyjemniejszych, najlepszych, a zarazem bardzo kreatywnych dróg. Bądźcie z nami. Zamiast nadskakiwać wszystkim wokół, po prostu bądźcie z nami i z nimi, w zgodzie ze sobą!

Tak! Mogą dziać się cuda, które sama wykreujesz. Delektuj się świętami!

Akcja #BabaCud

Pomyśl tym razem też o sobie, o zdrowym rozsądku przed świętami i podczas nich – a poprzez to także swoich bliskich. Niech te  święta znów nie będą kolejną udręką, a frajdą, radością, przyjemnością, smakowitością, delektowaniem się pysznymi potrawami – najlepiej tymi wspólnie przygotowanymi. Nie zapomnij podelektować się  fantastycznym czasem.

Przez 14 dni będziemy zdradzać wam sposoby na uwolnienie głowy od zbędnych obowiązków i poczucia przymusu. Nie musisz robić tego wszystkiego sama. Krok po kroku pozwól sobie na zrelaksowane święta!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy super nagrodami. Niech te święta będą naprawdę dobre! Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku.

Gotowa na przedświąteczne odpuszczanie? Wiemy, to wcale nie będzie łatwe! Zrób pierwszy krok i wykonaj nasze dzisiejsze wyzwanie!

II tydzień:

11.04.2019 – Mini wyzwanie na dziś:

Napisz list do siebie! Pomyśl, że przeczytasz go dopiero za kilka lat. Napisz wszystko to, co chciałabyś sobie powiedzieć i doradzić. A może wolisz napisać list do siebie z przeszłości? Gdybyś mogła wysłać taki list, co byś sobie poradziła? Nie zapomnijcie się podzielić z nami swoim listem w komentarzu 🙂

Sprawdź przepis na dziś – i już więcej się nie martw!

Fajny Pisak

Dzięki FAJNYM PISAKOM XXL zdobienie wypieków jeszcze nigdy nie było tak proste. Poza rozmiarem, który jest 60% większy od innych tego typu produktów dostępnych na rynku, wyróżnia je bezpieczny skład: zero sztucznych barwników, konserwantów, tłuszczów utwardzonych, syropu glukozowego i zagęstników. Pisaki pozwalają na pełne wyeksponowanie twórczej ekspresji: tubki można kupować pojedynczo w czterech wariantach kolorystycznych (czerwony, żółty, zielony i biały), dzięki czemu nie musimy kupować z góry założonej kombinacji kolorów, ale wybrać te które podobają się nam najbardziej. Sama masa nie tylko zastyga na wypieku, nie kruszy się dzięki swojej elastycznej formule, ale też dzięki większym rozmiarom jest wręcz idealna dla małych, dziecięcych rączek. Jej błyszcząca struktura stanowi idealne zwieńczenie każdego mazurka czy babeczki. Są szybkie w przygotowaniu – wystarczy tylko 1 minuta w gorącej wodzie i gotowe!

Cena: ok 2,80 zł za sztukę

Partnerem akcji jest

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Weź również udział w naszym konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną!

Nagrody:

8 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.