Go to content

Dom nad łąkami? Szum wody, zieleń traw i świeże powietrze mogą się stać częścią twojej oazy spokoju

domy
Fot. Paweł Kowalski

O czym myślisz, gdy zamykasz oczy? Cisza, spokój, upragniony relaks. Gdziekolwiek się przenosisz myślami, na pewno nie jest to miejsce pracy, plac zabaw który okupują dzieci albo supersam w którym robisz ekspresowe zakupy. I bardzo dobrze, czas zwolnić, odetchnąć, uwolnić myśli od spraw codzienności.

Większość z nas kocha wypoczynek na łonie natury. Zieleń koi nasze oczy, szum traw łagodzi emocje a śpiew ptaków nastraja pozytywnie na nowy dzień. Coraz chętniej swoją uwagę przenosimy z dalekich stron świata na rodzimą ziemię, bo przecież polskie krajobrazy są wyjątkowe i nie do zastąpienia.

Łąki, jeziora i zachwycająca natura

Mimo, że mieszkanie w blokowiskach w pewien sposób odcina nas od natury, a ilość codziennych zajęć nie pozwala by cieszyć się przejawami tego, co w miastach nam z zieleni zostało, nadal pozostajemy jej częścią. W otoczeniu przyrody szybciej i efektywniej się regenerujemy, odrywamy od galopady myśli i zatracamy w przyjemnym upływie czasu. Te z nas, które wyjątkowo cenią sobie urok miejsc w sąsiedztwie jezior, zachwycą się miejscem, które spełnia wszelkie warunki, by być idealną przestrzenią na letni wypoczynek.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pojezierze Brodnickie, nazywane często „małymi Mazurami”,  to uroczy, pagórkowaty region z gęstymi lasami, czystymi jeziorami i łączącymi je rzekami. Region znajduje się pod ochroną jako Brodnicki Park Krajobrazowy, oraz Obszar Chroniony Doliny Drwęcy. Można nacieszyć się nieskalaną przyrodą, która nie została zadeptana przez turystów. O urodzie tego terenu przesądza fakt, że Pojezierze obejmuje ponad sto czystych jezior, otoczonych gęstymi sosnowymi lasami. Wiele jezior łączą rzeki, co tworzy doskonałe warunki dla nienachalnej turystyki kajakowej. Najdłuższy szlak mierzy ponad 20 kilometrów i prowadzi przez kilka największych jezior regionu. Z kolei czyste i zadbane lasy zachęcają do spacerów, wycieczek rowerowych oraz jesiennych grzybobrań. Pojezierze leży stosunkowo blisko Warszawy (2 godziny odległości), co umożliwia nawet weekendowe wypady bez większego wysiłku.

A może rodzinne lato we własnym domku nad jeziorem?

Macie ochotę na codzienne, nielimitowane spacery, wycieczki rowerowe, zabawy w wodzie, spływy kajakowe lub zwykłe lenistwo na ukrytym wśród trzcin kameralnym kąpielisku? Jeśli tak, to własny dom letniskowy w pobliżu jeziora umożliwi te wszystkie przyjemności.

dom nad łąkami

Fot. Terton / Adam Kamiński

Domy nad łąkami na Pojezierzu Brodnickim powstają w nowoczesnym stylu inspirowanym tradycyjnymi zabudowaniami wiejskimi. Ich projekt doskonale wtapia się w zadrzewiony teren, dzięki swojej prostocie i dużemu udziałowi materiałów naturalnych. Duże przeszklenia dają wrażenie otoczenia przyrodą również wewnątrz domu – spotęgowane dzięki wewnętrznym ścianom z naturalnego drewna świerkowego. W parze z ponadczasowym stylem idą wysokiej jakości materiały i wykonanie. Jednolita powierzchnia drewna, wykończona jedynie poprzez oheblowanie, tworzy niepowtarzalny klimat wnętrza domów, które odnajdują swych miłośników. Prostota i piękno doskonale pasują do otoczenia. Ta harmonia może stać się częścią wielu z nas, nie tylko na gorące letnie miesiące dla czteroosobowej rodziny.

Domy nad łąkami to coś więcej niż zwykłe, sezonowe lokum

Ich mieszkańcy otrzymują do dyspozycji dwie dwuosobowe sypialnie, łazienkę i rozległe pomieszczenie dzienne, mieszczące salon wraz z kuchnią i jadalnią. Własny domek nad jeziorem umożliwi korzystanie z relaksu i ciszy za każdym razem, gdy tylko zapragniecie oderwać się od codzienności, naładować swoje baterie. Ponieważ domki wykonane są w standardzie całorocznym, zapewniają pełny komfort nawet mroźną zimą, rozgrzewaną klimatycznym kominkiem lub „kozą”, których instalację przewidziano w salonie. Wybór czasu poświęconego dla siebie i rodziny, zależy tylko od waszej decyzji.

Fot. b1 design / Wojciech Jasiński

Mimo harmonijnego trwania w naturze, pobyt w domku nie zmusza do rezygnacji z wszelkich wygód. Domy posiada podłączenie do gminnego wodociągu i sieci elektrycznej, do działek prowadzi droga gminna, co zapewnia jej należyte utrzymanie i przejezdność w sezonie jesienno-zimowym. Osada obejmuje również domy zamieszkane całorocznie, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo poza sezonem.

Fot. b1 design / Wojciech Jasiński

Fot. b1 design / Wojciech Jasiński

W okolicy znajduje się też ekskluzywny ośrodek Głęboczek Vine&SPA, w którym można uzupełnić odpoczynek na łonie natury relaksem całego ciała. To wystarczająco, by móc korzystać z dobrodziejstw i wygód cywilizacji, ale dzięki niezwykłemu otoczeniu nie skupiać się na zwykłej codzienności.


Wpis powstał we współpracy ze Svobo Lesiński Szułdrzyński Sp.j