Lifestyle

Dom nad łąkami? Szum wody, zieleń traw i świeże powietrze mogą się stać częścią twojej oazy spokoju

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
31 maja 2016
domy
Fot. Paweł Kowalski
 

O czym myślisz, gdy zamykasz oczy? Cisza, spokój, upragniony relaks. Gdziekolwiek się przenosisz myślami, na pewno nie jest to miejsce pracy, plac zabaw który okupują dzieci albo supersam w którym robisz ekspresowe zakupy. I bardzo dobrze, czas zwolnić, odetchnąć, uwolnić myśli od spraw codzienności.

Większość z nas kocha wypoczynek na łonie natury. Zieleń koi nasze oczy, szum traw łagodzi emocje a śpiew ptaków nastraja pozytywnie na nowy dzień. Coraz chętniej swoją uwagę przenosimy z dalekich stron świata na rodzimą ziemię, bo przecież polskie krajobrazy są wyjątkowe i nie do zastąpienia.

Łąki, jeziora i zachwycająca natura

Mimo, że mieszkanie w blokowiskach w pewien sposób odcina nas od natury, a ilość codziennych zajęć nie pozwala by cieszyć się przejawami tego, co w miastach nam z zieleni zostało, nadal pozostajemy jej częścią. W otoczeniu przyrody szybciej i efektywniej się regenerujemy, odrywamy od galopady myśli i zatracamy w przyjemnym upływie czasu. Te z nas, które wyjątkowo cenią sobie urok miejsc w sąsiedztwie jezior, zachwycą się miejscem, które spełnia wszelkie warunki, by być idealną przestrzenią na letni wypoczynek.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pojezierze Brodnickie, nazywane często „małymi Mazurami”,  to uroczy, pagórkowaty region z gęstymi lasami, czystymi jeziorami i łączącymi je rzekami. Region znajduje się pod ochroną jako Brodnicki Park Krajobrazowy, oraz Obszar Chroniony Doliny Drwęcy. Można nacieszyć się nieskalaną przyrodą, która nie została zadeptana przez turystów. O urodzie tego terenu przesądza fakt, że Pojezierze obejmuje ponad sto czystych jezior, otoczonych gęstymi sosnowymi lasami. Wiele jezior łączą rzeki, co tworzy doskonałe warunki dla nienachalnej turystyki kajakowej. Najdłuższy szlak mierzy ponad 20 kilometrów i prowadzi przez kilka największych jezior regionu. Z kolei czyste i zadbane lasy zachęcają do spacerów, wycieczek rowerowych oraz jesiennych grzybobrań. Pojezierze leży stosunkowo blisko Warszawy (2 godziny odległości), co umożliwia nawet weekendowe wypady bez większego wysiłku.

A może rodzinne lato we własnym domku nad jeziorem?

Macie ochotę na codzienne, nielimitowane spacery, wycieczki rowerowe, zabawy w wodzie, spływy kajakowe lub zwykłe lenistwo na ukrytym wśród trzcin kameralnym kąpielisku? Jeśli tak, to własny dom letniskowy w pobliżu jeziora umożliwi te wszystkie przyjemności.

dom nad łąkami

Fot. Terton / Adam Kamiński

Domy nad łąkami na Pojezierzu Brodnickim powstają w nowoczesnym stylu inspirowanym tradycyjnymi zabudowaniami wiejskimi. Ich projekt doskonale wtapia się w zadrzewiony teren, dzięki swojej prostocie i dużemu udziałowi materiałów naturalnych. Duże przeszklenia dają wrażenie otoczenia przyrodą również wewnątrz domu – spotęgowane dzięki wewnętrznym ścianom z naturalnego drewna świerkowego. W parze z ponadczasowym stylem idą wysokiej jakości materiały i wykonanie. Jednolita powierzchnia drewna, wykończona jedynie poprzez oheblowanie, tworzy niepowtarzalny klimat wnętrza domów, które odnajdują swych miłośników. Prostota i piękno doskonale pasują do otoczenia. Ta harmonia może stać się częścią wielu z nas, nie tylko na gorące letnie miesiące dla czteroosobowej rodziny.

Domy nad łąkami to coś więcej niż zwykłe, sezonowe lokum

Ich mieszkańcy otrzymują do dyspozycji dwie dwuosobowe sypialnie, łazienkę i rozległe pomieszczenie dzienne, mieszczące salon wraz z kuchnią i jadalnią. Własny domek nad jeziorem umożliwi korzystanie z relaksu i ciszy za każdym razem, gdy tylko zapragniecie oderwać się od codzienności, naładować swoje baterie. Ponieważ domki wykonane są w standardzie całorocznym, zapewniają pełny komfort nawet mroźną zimą, rozgrzewaną klimatycznym kominkiem lub „kozą”, których instalację przewidziano w salonie. Wybór czasu poświęconego dla siebie i rodziny, zależy tylko od waszej decyzji.

Fot. b1 design / Wojciech Jasiński

Mimo harmonijnego trwania w naturze, pobyt w domku nie zmusza do rezygnacji z wszelkich wygód. Domy posiada podłączenie do gminnego wodociągu i sieci elektrycznej, do działek prowadzi droga gminna, co zapewnia jej należyte utrzymanie i przejezdność w sezonie jesienno-zimowym. Osada obejmuje również domy zamieszkane całorocznie, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo poza sezonem.

Fot. b1 design / Wojciech Jasiński

Fot. b1 design / Wojciech Jasiński

W okolicy znajduje się też ekskluzywny ośrodek Głęboczek Vine&SPA, w którym można uzupełnić odpoczynek na łonie natury relaksem całego ciała. To wystarczająco, by móc korzystać z dobrodziejstw i wygód cywilizacji, ale dzięki niezwykłemu otoczeniu nie skupiać się na zwykłej codzienności.


Wpis powstał we współpracy ze Svobo Lesiński Szułdrzyński Sp.j


Lifestyle

„Choćbyś pomalował ściany na czarno, to nigdy nie wątp w moją miłość”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
31 maja 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0
 

Kochany Synku,

Jestem niesamowicie szczęśliwa,że to właśnie mi przypadł ten zaszczyt,aby być Twoją mamą ! Nie wiedziałam,że można aż tak pokochać tą kropkę na ekranie USG i wiedzieć,że od pierwszych chwil w brzuchu zrobi się dla niej wszystko a z czasem jeszcze więcej.  To dzięki Tobie wiem co to znaczy zakochać się od pierwszego wejrzenia i cieszyć się każdym dniem,nawet tym gdy juz opadam sił z sił i marzę ,aby tylko schować się pod kołdrę. Patrząc na Twój uśmiech i oczy pełne miłości każdy dzień jest pięknym dniem i to ja codziennie uczę się od Ciebie czegoś nowego. Uczysz mnie cierpliwości i nieustannie przypominasz,że od kiedy jesteś ze mną to każdy dzień ma ogromną wartość i korzystam z niego ile się da. Czas tak szybko leci i nim się obejrzę a będę patrzyć jak Ty przekazujesz miłość swoim dzieciom. Jestem pewna,że dając Ci ogrom miłości każdego dnia,Ty również będziesz umiał się nią dzielić.

Kocham Cię zawsze i choćbyś pomalował ściany na czarno albo kolejny raz zrobił mi maseczkę z jogurtu na twarz jak śpię to nigdy nie wątp w moją miłość i nie martw się czy Ci wybaczę nawet najgorsze błędy. Ja Ci je wybaczę zanim jeszcze zrobisz coś nieodpowiedniego.

Mam nadzieję,że wychowam Cię na takiego człowieka,którego wszyscy będą kochać za dobre serce i że będziesz mężczyzną,który będzie szanował innych. Życzę Ci z całego serca abyś potrafił cieszyć się każdym dniem i umiał docenić to co masz…Na pewno tak będzie,to w końcu Ty mnie tego nauczyłeś ! Obiecuję Ci,że w naszym domu Miłość będzie mieszkać już zawsze a na szczęście mamy gwarancję dożywotnią 🙂

Twoja na zawsze,Mama !

Rox133


 

„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Lifestyle

„Dla Was przeniosę góry i ściągnę z nieba gwiazdy…. Wiecie o tym”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
31 maja 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Moje Kochane Słoneczka w dniu Waszego święta chciałabym Wam podziękować za kilka rzeczy, które sprawiają, że każdego dnia jestem największą „Mamą Szczęściarą” na całej planecie, nie…..w całym kosmosie……love.

Dziękuję Wam za to, że :

– to właśnie Wy zechcieliście znaleźć się w moim brzuszku i spowodowaliście, że 9 miesięcy mojego życia było najbardziej magicznym czasem w moim życiu

– zaraz po tym jak Was urodziłam zrozumiałam, że mam przy sobie najcenniejsze Skarby świata

– od pierwszych dni Waszego życia wiedziałam co jest dla mnie ważne, a co mogę odłożyć na później

– dzięki Wam moje życie wreszcie nabrało sensu, którym jesteście Wy

– to Wy spowodowaliście, że z dnia na dzień stałam się innym człowiekiem, wszystkie dotąd ważne rzeczy przestały być ważne, a wszystko co miało dotąd znaczenie, umocniło się

– dziękuję Wam za cierpliwość, której mnie cały czas uczycie i jeszcze pewnie uczyć będziecie

– dziękuję za to, że w moim sercu nie ma już pustki, całe miejsce należy do Was

– dziękuję za to, że każdego dnia czuję, że jestem dla Was ważna

– dziękuję za to, że sprawiacie, że czuję się najpiękniejszą kobietą na świecie, szczególnie wtedy gdy mówicie „Jesteś piękna mamo”

– dziękuję za Wasze serduszka, które kochają mnie zawsze, nawet wtedy gdy mam gorszy dzień

– dziękuję Wam za to, że ja potrafię Kochać tak mocno, że nie da się tego opisać

– dziękuję Wam za odwagę, którą mi daliście, żeby walczyć o Was, ale też o siebie

– dziękuję Wam za każdy dzień, każdą sekundę z Wami, bo to one sprawiają, że mam tę moc, żeby iść przed siebie i spełniać nasze marzenia

Dla Was przeniosę góry i ściągnę z nieba gwiazdy….Wiecie o tym. Kocham WAS.

MAMA Magda

 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Zobacz także

Osiedle bez… dzieci

Osoby cierpiące na depresję narażone są na silniejsze odczuwanie bólu. Potwierdziły to badania

„Bycie blisko osoby chorej też wymaga mocy!”. Już jest druga część filmu o depresji, który podbił serca internautów