Go to content

Dobry mąż zna swoje miejsce, czyli seksistowski poradnik perfekcyjnego pana domu

Fot, iStock/kupicoo

Zalewają nas poradniki podpowiadające jak być dobrą żoną, matką i kochanką. Czytamy o tym, jak sprawić, żeby JEMU chciało się wracać do domu, żeby ON nie zechciał szukać szczęścia gdzie indziej, a także czuł się WAŻNY, KOCHANY i POTRZEBNY (nawet jeśli w domu nie robi nic, poza tym, że JEST lub BYWA). A gdyby tak zastosować ten typ seksistowskiej ideologii w stosunku do panów i stworzyć poradnik dobrego męża?…

Jednostki zbyt wrażliwe na męskie cierpienie prosimy o nieczytanie 🙂 

1. Praca

Zawsze szukaj zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin, przynoszącego regularne dochody, okolicznościowe premie oraz prestiż. Pamiętaj, że masz żonę i dzieci, a oni potrzebują twojego wsparcia finansowego, nie zapominaj, że masz obowiązek zapewnić im wszystko, co najlepsze.

2. Atmosfera

Zawsze wracaj do domu wypoczęty i zadowolony – za drzwiami zostaw swój zły dzień, emocjonalne koszty konfrontacji z szefem i korkami ulicznymi, zapomnij o fizycznym wyczerpaniu. Bądź tak wesoły i miły, jak to możliwe. Twoja żona zmagała się z opieką nad dziećmi i wykonywała różne prace w domu przez cały dzień, nie ma potrzeby, by zamęczać ją teraz twoją chandrą.

3. Obowiązki domowe

Bądź gotowy na to, by po powrocie do domu przejąć na siebie większość obowiązków swojej żony. Ona może w tym czasie się zrelaksować albo porozmawiać przez telefon. Przygotuj lub zamów dla niej kolację, a potem pozmywaj, żeby mogła odpocząć i poczuć się doceniona.

4. Samodzielność

Nie zamęczaj swojej żony opowieściami o problemach i trudnościach jakie przydarzyły ci się dziś w pracy. No, naprawdę! Pamiętaj, że masz szczęście, że w ogóle masz pracę, wielu innych mężczyzn chciałoby być na twoim miejscu. A tak poza tym, to bardzo niemęskie narzekać.

5. Oczekiwania vs rzeczywistość 

Nigdy nie oczekuj, że po powrocie do domu zastaniesz idealny porządek – i nie narzekaj, jeśli go nie będzie. Twoja żona miała i tak pracowity dzień, naprawdę nie możesz jeszcze wymagać, że wszystko będzie stało „na swoim miejscu”, a w twojej szufladzie znajdziesz czyste skarpetki (i to dobrane w pary).

6. Finanse

W kwestii finansów jest oczywiste, że to ona ma nad nimi kontrolę. Żona wie lepiej niż ty, jak wydać lub zainwestować pieniądze. Nigdy nie zakładaj, że pieniądze które zarobisz, będziesz mógł wydać na jakąś „głupotę” – masz rodzinę, ich potrzeby zawsze stawiasz nad swoimi „zachciankami”.

7.Wsparcie (dla żony)

Słuchaj uważnie skarg swojej żony. Ona potrzebuje wiedzieć, że jest ważna, doceniona, że została wysłuchana. Nigdy nie wskazuj, w jaki sposób mogłaby rozwiązać swój problem. Wystarczy tylko słuchać, twoje sugestie są prawdopodobnie i tak do niczego. Dobry mąż zna swoje miejsce.

8. Dzieci

Kiedy wrócisz z pracy, bądź zawsze gotów przejąć opiekę nad dziećmi. Twoja żona jest zajęta przez cały dzień i zasługuje na czas wolny. Pozwól jej w spokoju poczytać, porozmawiać z przyjaciółmi przez telefon, pójść na zakupy lub po prostu odpocząć. To są również twoje dzieci i naprawdę,  byłoby bardzo niesprawiedliwe gdybyś oczekiwał, że po powrocie do domu po prostu położysz się na kanapie. Jeśli byłeś na tyle nieodpowiedzialny, aby pomóc swojej żonie zajść w ciążę, to przez najbliższe 18 lat będziesz ponosił tego konsekwencje.

Mocne? Do tego prowadzi seksizm, panowie…


Źródło: andtheylivedhappilyeverafter.com