Lifestyle

Dlaczego on tęskni za tobą dopiero wtedy, gdy orientuje się, że już go nie potrzebujesz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2017
Fot. iStock/mauro_grigollo
 

Nadejdzie moment, w którym zobaczy cię z kimś innym. Zacznie się zastanawiać, kim jest ten facet i dlaczego to nie on stoi u twojego boku. Dlaczego nie ma go na twoich zdjęciach na Facebooku, dlaczego pojawia się na nich ktoś inny. Nie powiedziałeś mu jeszcze, że z kimś się spotykasz, bo uważasz, że nie jesteś mu tego winna.

Zadzwoni do ciebie, ty nie odbierzesz. Napisze – ty nie odpowiesz natychmiast, więc będzie się zastanawiał, co takiego się zmieniło, co się wydarzyło w twoim życiu, że nie jesteś już na każde jego skinienie. Może podejrzewa, że kogoś masz. Nawet jeśli podejrzewa, nie chce w to uwierzyć.

Nie możesz wytłumaczyć tego twojemu nowemu facetowi. Przecież  ludzie, którzy są tylko przyjaciółmi, nie wysyłają sobie nawzajem wiadomości o 1 w nocy. Więc ignorujesz te SMSy aż do rana, a może nawet dłużej, bo rano nie pamiętasz, by na nie odpowiedzieć.

„Przepraszam, że nie odpisałam …” Nie mówisz więcej ani nic nie wyjaśniasz. A on powie, że to w porządku, bo będzie po prostu szczęśliwy, że cię słyszy.

Kiedyś odpowiadałaś natychmiast, w ciągu kilku sekund i zawsze byłaś tą osobową w związku, która czeka z telefonem w ręku. Teraz jego kolej.

I nie jesteś złośliwa, ale odczuwasz z tego powody lekką satysfakcję.

Będzie za tobą tęsknił, kiedy coś zaplanuje, ale tobie coś wyskoczy i, tak jak on to robił wcześniej milion razy, odwołasz spotkanie. Tylko teraz to on jest tym, który został zraniony.

Będzie za tobą tęsknił, kiedy zobaczy coś, co przypomni mu o tobie, co wywoła wspomnienia. Twoja ulubiona piosenka, serial w telewizji. Miejsce, w którym uwielbiałaś z nim spacerować. Wszystko to przypomni mu się właśnie teraz.

Będzie za tobą tęsknił, kiedy się spotkacie, a ty będziesz zerkać na ekran telefonu czekając na wiadomość od kogoś innego.

Będzie za tobą tęsknił, gdy wydarzy się coś wspaniałego i uświadomi sobie, że jesteś pierwszą osobą, której chce o tym powiedzieć.

Albo wtedy, gdy wydarzy się coś naprawdę strasznego i zda sobie sprawę, że byłaś jedyną osobą zdolną zrozumieć jego emocje.

Może byłaś zbyt troskliwa, za dużo miałaś w sobie miłości. Może byłaś zbyt silna. Może zawsze „na wyciągnięcie ręki”. Może uczyniłaś swoje uczucia zbyt oczywistymi, dla niego. Nie myślałaś o tym wtedy.

Będzie za tobą tęsknił, gdy nie dostanie od ciebie codziennej wiadomości z pytaniem „wszystko w porządku?”, ponieważ teraz budzisz się obok kogoś, kto pokazał ci, że ważniejszy jest prawdziwy dotyk i obecność.

Będzie za tobą tęsknił, kiedy przestaniesz się starać, by cię dostrzegł. Dostrzeże cię w końcu sam i zrozumie, że jesteś o wiele bardziej niezwykła, niż myślał.  I znienawidzi samego siebie za to, że tak późno zdał sobie z tego sprawę.

Bo nawet on wie, że zasługujesz na coś lepszego.

Długo patrzył, jak starałaś się być wystarczająco dobra dla niego. Długo sprawiał, że czułaś, że taka nie jesteś

Będzie za tobą tęsknił, gdy tylko zda sobie sprawę, że go nigdy go nie potrzebowałeś, a jednak go wybrałaś. I że powinien był zauważyć w tym wartość.  Kiedy to sobie uświadomi, zjawi się, by ci o tym powiedzieć. Powie wszystko, co chciałaś usłyszeć wcześniej. I to będzie moment, w którym zdecydujesz, że w dalszą drogę ruszasz już bez niego.


Na podstawie: thoughtcatalog.com

 


Lifestyle

10 sygnałów, które świadczą o tym, że twój związek nie ma większych szans na przetrwanie. Jeśli widzisz je u siebie, odpuść

Redakcja
Redakcja
5 grudnia 2017
Fot. iStock / nd3000
 

Miłość piękna, romantyczna, trudna czy szalona — jaka by nie była, zawsze przynosi zakochanym morze emocji. Poczucie absolutnego szczęścia przeplata się z małymi dramatami, rezygnacja z powrotami. To, jak wygląda relacja między dwojgiem ludzi nie podlega żadnym odgórnym regulacjom. Jeśli uczucie istnieje, rozwija się tak długo, jak długo pozwalają na to partnerzy.

Nie każdy związek przetrwa, tylko czasem chcemy trzymać się ułudy, że coś jeszcze z tego będzie, tyle rzeczy można naprawić. Wypieramy z głowy i serca sygnały, które są jak żółte ostrzegawcze światło. Jeśli choć raz przez głowę przemknie myśl, że trzymanie się tego układu nie ma sensu, lepiej rozejrzyj się dookoła. Być może przeoczyłaś sygnały, które jasno dają do zrozumienia, że ten związek nie ma większych szans na przetrwanie.

10 znaków, że przyszedł czas odpuścić 

1. Partner próbuje cię zmienić

Jeśli ktoś próbuje cię „przerobić ” na jego modłę, przemyśl taki układ. Czy warto być z kimś, kto nie akceptuje cię w pełni i przy kim nie będziesz do końca sobą?  Łatwiej jest wypełnić pustą przestrzeń w życiu po byłym partnerze, niż wypełnić pustą przestrzeń wewnątrz siebie.

2. Słowa nie pokrywają się z czynami

Nie ufaj komuś, kto jedno mówi, a drugie robi, bo nigdy nie będziesz mogła na nim do końca polegać. Zawsze lepiej być samemu, niż tkwić w złym towarzystwie.

3. Naciskasz na miłość za wszelką cenę

Tak bardzo pragniesz uwagi i miłości, że jesteś w stanie zrobić wiele, by on był z nadal tobą, choć wasze drogi się rozchodzą. Nie powinnaś błagać kogoś, żeby został. Tylko ktoś wyjątkowy pozostanie przy tobie i udowodni, jak bardzo cię kocha.

4. Seks opiera się jedynie na atrakcyjności fizycznej

Pociąg fizyczny jest ważny w relacji i dopełnia związek, jego sferę uczuciową. Ale jeśli partner zauważa tylko twoje piękno, a nie głębię twojego serca, trudno o prawdziwą bliskość. Przecież nie jesteś rodzajem trofeum, poza tym ładna twarz lub ładne ciało, nie będą towarzyszyły wam zawsze. A co wtedy?

5. Nie możesz ufać partnerowi

Brak zaufania z różnych powodów prędzej czy później zniszczy każdy związek. Czas odkryć, kto jest fałszywy, a kto jest prawdziwy i zaryzykuje dla ciebie wszystko.

6. Nie otrzymujesz szacunku

Nie ma nic smutniejszego od braku szacunku, ignorowania i pogardy. Pamiętaj, że lepiej być samotnym z godnością, niż tkwić w związku, który wymaga poświęcenia twojego szczęścia i poczucia własnej wartości.

7. Twoje zdanie się nie liczy

On, jego, dla niego — jeśli w waszej codzienności wybrzmiewają przede wszystkim te zwroty, nie masz zbyt wiele do powiedzenia. Twoje zdanie jest mało istotne, choć to przecież ty tworzysz drugi filar podtrzymujący wasz związek.

8. Poświęcasz się dla niego

Rezygnujesz z realizacji własnych planów i marzeń, aby twój partner dostał tego, czego pragnie. Popadasz w rutynę, omijasz wszelkie ryzyko, dokonujesz tylko bezpiecznych i łatwych wyborów, ponieważ boisz się tego, co może się stać. Jeśli w tym będziesz trwała, nic się nie wydarzy.

9. Uwiera cię twoja sytuacja

Odczuwanie dyskomfortu, trudność w odnalezieniu się w relacji świadczy o poważnych kłopotach między partnerami. Pojawiające się łzy i niepokój świadczą o bezradności i zachęcają raczej do tego, by uwolnić się i otworzyć na możliwość nowych relacji.

10. Nie potrafisz wyjść z cienia wspomnień

Żyjesz przeszłością, bo ona niesie ze sobą najpiękniejsze wspomnienia. To może oznaczyć, ze twój związek nie przynosi ci już nic dobrego, nowego.

Pamiętaj, że pewne rzeczy muszą rozwijać się i przemijać w sposób naturalny, a jedyną rzeczą, której nie powinnaś wypuszczać z rąk, to nadzieja.


 

źródło: www.marcandangel.com


Lifestyle

Naukowcy odkryli 11 cech idealnego mężczyzny. Chyba nie tego się spodziewaliśmy…

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 grudnia 2017
Fot. iStock/stock-eye

Idealny facet, który ma piękne i wysportowane ciało, mądrość dojrzałego mężczyzny, jest odważny jak wojownik – umówmy się –  raczej nie istnieje. Zresztą jaki ideał? Kobiety na różne rzeczy zwracają uwagę, mają różne gusta, co innego każdej z nas się podoba. Mimo tego naukowcy wciąż próbują znaleźć wizerunek tego jedynego, który przykułby uwagę każdej kobiety. 

I tak na podstawie badań i doświadczeń wytypowano 11 cech świadczących o atrakcyjność mężczyzny. Z niektórymi faktycznie można się zgodzić, inne są jednak zaskakujące.

Gęste brwi i kwadratowy podbródek

Okazuje się, że kobiety wybierają  mężczyzn z grubymi, gęstymi brwiami i kwadratowym podbródkiem, gdy szukają długotrwałego związku.

Broda

Naukowcy przeprowadzili interesujące badania, by dowiedzieć się, jakie znaczenie ma zarost dla atrakcyjności mężczyzny. Kobietom przedstawiono do oceny zdjęcia panów gładko ogolonych, z lekkim zarostem, jasnym, ciemnym, a także z większym zarostem – utrzymanym dłużej niż 10 dni. Okazało się, że kobiety najczęściej na najbardziej atrakcyjnych wskazywały tych z wielodniowym zarostem, ponieważ kojarzyły takich mężczyzn z dojrzałością i męskością.

Blizny

Kobietom pokazano zdjęcia mężczyzn mających blizny na twarzy i tych, którzy blizn nie mieli. Niektóre niektóre zakładały, że trwałe ślady na twarzy były wynikiem przemocy (w rzeczywistości był to photoshop). Jaki był wynik? Atrakcyjniejsi okazali się mężczyźni ci z poważnymi bliznami – na przykład po nożu, niż ci z bliznami po upadku z roweru.

Nieśmiały uśmiech

Jeśli mężczyźni chcą być bardziej atrakcyjni, ich uśmiech powinien być raczej stonowany, skryty. Jeszcze lepiej, gdy na ich twarzy pojawia się odrobina wstydu, onieśmielenia. Naukowcy sądzą, że to tłumaczy, dlaczego kobiety lubią złych facetów, oni często uśmiechają się dla kobiet tajemniczo.

Wiek

Jeśli kobieta miałaby wybrać pomiędzy przystojnym mężczyzną a tym samym mężczyzną w nieco starszym wieku, zdecydowałaby się na starszego. Stajemy się mądrzejsi, bardziej pewni siebie i niezależni wraz z upływem lat. Dodatkowo wiek mężczyzny tak naprawdę nie wpływa na płodność (zależy to również od stylu życia), więc kobieta nie ponosi ryzyka nieposiadania dziecka. Naukowcy nazywają to zjawisko efektem George Clooney.

Oszczędność

To jedna z tych cech, którą bardzo cenią kobiety. Dlaczego? Ponieważ oszczędni mężczyźni sprawiają wrażenie większej samokontroli, a to zwiększa ich atrakcyjność.

Miłość do zwierząt

Naukowcy są pewni, że kiedy kobieta widzi mężczyznę z jego psem, myśli: „Jeśli on ma zwierzaka, prawdopodobnie będzie mógł zaopiekować się naszymi dziećmi i mną”. I dlatego faceci posiadający domowe zwierzaki są bardziej atrakcyjni dla kobiet. A dotychczas wydawało się, że miłość do zwierząt oznacza jedynie, że ktoś jest dobrym człowiekiem.

Czerwone ubrania

Okazuje się, że mężczyźni, którzy mają na sobie ubranie w czerwonym kolorze częściej przykuwają uwagę kobiet. Nawiasem mówiąc, kobiety również zwiększają swoje szanse zakładając rzeczy w tym kolorze.

Gra na instrumencie muzycznym

Przeprowadzono eksperyment – jeden i ten sam mężczyzna poprosił o numery telefonów kobiet. W różnych sytuacjach miał raz puste ręce, raz był z gitarą lub torbą do ćwiczeń.
35% kobiet, które zostały zaczepione przez mężczyznę trzymającego gitarę, podało mu numer telefonu. 14% kobiet, dało swój numer, gdy niczego nie miał w rękach, a tylko 9%, gdy niósł torbę do ćwiczeń.

Zapach ciała po zjedzeniu czosnku

Trudno w to uwierzyć, ale jest kilka faktów. Mężczyźni zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza grupa zjadła chleb i ser, a druga grupa zjadła chleb, ser i 12 gramów  czosnku. Następnie poproszono ich o trzymanie bawełnianych poszewek na poduszki pod pachami i nie używanie dezodorantów przez cały dzień. Kobietom dano do powąchania poduszki, okazało się, że dla nich te „czosnkowe” pachniały lepiej. Także panowie – na zdrowie!

Poczucie humoru

W barze było kilku facetów (podstawionych aktorów) i zwyczajna dziewczyna siedząca przy sąsiednim stoliku. Jeden z mężczyzn po tym, jak opowiedział kolegom dowcip, podszedł do dziewczyny i poprosił o ją numer telefonu. Eksperyment polegał na tym, że czekali na kolejną kobietę, gdy przychodziła, jeden z chłopaków powtarzał żart raz jeszcze, ale inny, nie on, prosił dziewczynę o numer telefonu. Tę sytuację powtórzono  60 razy. Okazało się, że mężczyzna opowiadający dowcip zdobył więcej numerów telefonów, ci żartujący wydawali się dla kobiet bardziej atrakcyjni i inteligentni.

Co o tym myślicie?


 

źródło: Brightside.me


Zobacz także

8 rzeczy, które komplikują ci życie. Czas się ich pozbyć raz na zawsze

Angel Shot. Tajemny kod, który ma uratować samotną kobietę przed niebezpieczeństwem ze strony nachalnego adoratora

Wyrzuć swój emocjonalny bagaż i uwolnij się od przeszłości