Go to content

Dlaczego mamy potrzebują odpoczynku bez dzieci?

Zaraz, zaraz… Jak to „bez dzieci”? Czy rodzice nie powinni spędzać ze swoimi pociechami jak najwięcej wolnego czasu, a wakacje to przecież wspaniała okazja, by bezstresowo i bez pośpiechu ze sobą pobyć, porozmawiać, poznawać się. Oczywiście, że tak! Ale psychologowie uważają, że mamom należy się również odpoczynek bez dzieci. A nawet, że jest to dla nich zbawienne. Wiecie dlaczego?

Odpocznij po wakacjach! Weź udział w naszej akcji i wygraj prawdziwy spokój

Jeśli choć raz w roku wybierzesz się na wyjazd bez dzieci:

1.Ochronisz się przed poczuciem wypalenia

To jest oczywiste. Bycie matką to praca w pełnym wymiarze godzin i chociaż większość matek uważa, że ​​ich szczęśliwe, zdrowe dzieci są wystarczającą nagrodą za tę ciężką pracę, nie ma co udawać, że nie jesteśmy po prostu zmęczone. W każdej pracy potrzebujemy urlopu, a urlop z dziećmi, którym musisz spakować walizki, które musisz przez cały czas mieć na oku i którym trzeba zapewnić jakieś aktywności nie jest prawdziwym odpoczynkiem.

2.Twoja rodzina na tym skorzysta

Wiele matek boi się zostawić nawet na kilka dni dom, partnera i dzieci, martwiąc się, że po prostu nie będą oni w stanie funkcjonować bez nich.  Niepotrzebnie. Kiedy wrócisz, okaże się, że:

  • więzi między członkami twojej rodziny są mocniejsze, bo podczas twojej nieobecności dynamika relacji się zmieniła
  • nikt nie umarł z głodu, a starsi potrafią obsługiwać pralkę
  • partner lepiej rozumie twoje codzienne zmęczenie i jest bardziej skłonny do wprowadzenia korzystnych dla ciebie zmian w funkcjonowaniu waszej rodziny
  • możesz zaufać swojemu partnerowi

3. Przypominasz sobie, jaka byłaś „przedtem”

Kiedy wyjeżdżasz, możesz w końcu wyjść z roli, którą grasz w domu i przypomnieć sobie, co lubisz, czego pragniesz, co sprawia ci przyjemność, radość. Spojrzysz z dystansem na swoje życie, związek, domowe relacje. Łatwiej ci będzie dostrzec czego potrzebujesz, by twoje życie układało się lepiej, pełniej.

4. Masz czas dla siebie

Taki „pełny”, prawdziwy, nie urywany ukradkiem, kiedy w domu jest chwila ciszy lub kiedy dzieci śpią. Odpoczywasz psychicznie i fizycznie, czujesz się dowartościowana bo wiesz, że na taki prawdziwy odpoczynek zasługujesz.


Na podstawie: powerofpositivity.com