Lifestyle

Decyzje

Backstage Sport
Backstage Sport
30 listopada 2015
 

 

Nie lubię podejmować decyzji. Ani w pracy ani w relacjach z drugim człowiekiem. Ani w jakimkolwiek innym aspekcie życia. Nie lubię zmian. Zmiany wywołują u mnie strach. Strach przed nieznanym. Tylko jest jeden problem. Życie to same decyzje i ciągłe zmiany…

Dzwonię do Ani : „jak się masz?” „a wiesz, nie wiem co zrobić..” „dalej?” ” tak, czekam…”

Życie to jedna wielka niepewność. Nie jesteśmy pewni swojego stanowiska w pracy, swojej drugiej połówki a przede wszystkim nie jesteśmy pewni SIEBIE. Poświęcamy się, zmieniamy, myślimy że tak jest okay. Myślimy że to coś pomoże i czekamy na ruch drugiej osoby lub innego czynnika niezależnego od nas. Teoretycznie wiemy że zrobiliśmy już wszystko, że więcej dać nie możemy. A praktycznie?

Dzwonie do Karoliny : ” gdzie idziecie na Sylwestra?” „nie wiem jeszcze” „ale przecież to za miesiąc” „tak, ale wiesz nie wiem jak będzie z…”

Boimy się jutra. Planowania miesiąc w przód. Nie wiemy co będzie. Z kim będziemy. Gdzie będziemy. Tylko dlaczego?

Wcześniej mieliśmy wszystko zaplanowane. Wiedzieliśmy gdzie będziemy nawet dwa miesiące w przód. Czy tak wygląda tylko „młodość” ?

Boimy się podjąć decyzję bo boimy się straty. Boimy się że to nigdy się już nie pojawi że stracimy to na zawsze….

Dlatego nie mów „Żegnaj”.  Życie to sztuka podejmowania decyzji i dokonywania wyborów ale odpowiednim czasie. Dlatego nie mów „Żegnaj..” . Przynajmniej jeszcze nie teraz.

 

 

 


Lifestyle

Jutra może nie być

Backstage Sport
Backstage Sport
14 grudnia 2015
 

Jutra może nie być.

Rozmawiając z Tobą często słucham o tym co było lub będzie. Podróże, nieudane relacje, zepsute przyjaźnie, stracone szanse, piękne wakacje. Plany związane z pracą, związkiem i z tym gdzie chcemy być za rok czy dwa.

A gdzie jesteśmy teraz?

Ciągły bieg pomiędzy pracą a siłownią. Żyjemy zadaniowo. Mail, spotkanie, zrobienie kolacji, wyjście na trening. Nawet przygotowanie do świąt jest dla nas kolejnym zadaniem. Choinkę kupujemy już prawie przyozdobioną a pierogi zamawiamy w znajomej restauracji. Dom ogarnia sprzątaczka. Siadasz 24.12 o 18:00 do stołu. Dwie, trzy godziny i już po wszystkim…. zadanie odrobione.

Jak wygląda Twoja teraźniejszość? Zatrzymaj się. Na chwilę. Może trochę dłużej. Co jest dla Ciebie ważne teraz? Jakimi ludźmi się otaczasz? Czy jesteś TERAZ szczęśliwy? Czy kochasz odpowiednią osobę? Czy ta osoba kocha Ciebie? Czy to co robisz, robisz dla siebie czy dla kogos? Czy to co jest teraz daje Ci spełnienie? Czy osoba za która skoczysz z mostu skoczy za Tobą też? Kiedy odwiedziłeś babcię? Czy dziś powiedziałeś to co chciałeś powiedzieć?

Jutra może nie być. Może być za późno. Ciężko jest żyć TERAZ. Tylko, że TERAZ powinieneś żyć.


Lifestyle

Zwolnij

Backstage Sport
Backstage Sport
21 listopada 2015

Kto z Was rozmawia sam ze sobą? O pracy. O związku ? O życiu? Kto z Was odpowiada sobie na pytanie : Czy tak jak żyje chce żyć? Czy tak jak żyje jest ok ?

5 dni w tygodniu wstaje do pracy. 5 dni w tygodniu jadę po pracy na trening. 5 razy w tygodniu mam kilka godzin na życie prywatne. Potem 5 godzin snu i wszystko zaczyna się od nowa.

2 dni weekendu. 2 dni „wolnego”. Trzeba spotkać się ze znajomymi, bo przecież tylko teraz masz czas. Idziesz też na imprezę. To nic że przez 5 dni narzekasz że nie możesz się wyspać i pospać do 8. Jest sobota to trzeba gdzieś iść. Wracasz o 2 wstajesz w o 10 i po chwili zaczynasz kolejne 5 dni z myślą „dam radę”.

Chcesz zrobić więcej niż inni i zawsze ponad to co powinieneś. Nie bierzesz wolnego, bo bez Ciebie w pracy sobie nie poradzą. Bierzesz więcej nowych projektów, bo trzeba iść do przodu.  Źle się czujesz ale i tak nie weźmiesz L4. Szkoda czasu….

Tylko odpowiedz sobie na pytanie. Jak ta firma działała, gdy Ciebie nie było? Co  się stanie gdy weźmiesz 2 dni wolnego? Zwolnią Cię? Będziesz mniej efektywny po dłuższym weekendzie?

Telefon dzwoni. Słuchawka przy uchu non stop. Facebook wysyła nowe powiadomienia, a snapchat informuje o nowych wiadomościach. Twitter mówi Ci o nowych polubieniach a instagram z pięknymi zdjęciami koleżanek prosi o like’i….

Wstajesz 6:45 i nie jesz śniadania, bo musisz być o 7 w biurze. Jesz coś na szybko o 8:15 potem kawa o 10 i kolejny posiłek o 13. Następny już wieczorem przed snem…

Wszystko w biegu. Wstawanie, jedzenie, trening. Wszystko szybko. Wszystko na chwile.

Ból brzucha. Nic nie możesz jeść. Jeden dzień, drugi. Jesteś śpiący. Rano ciężko wstać. W nocy ciężko zasnąć. Ręce się trzęsą na klawiaturze. Nie jesteś w stanie nic napisać. Na trening nie masz ochoty i jedyne na co masz siłę to na ucieczkę…

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś wolno? Jadłeś godzinę? Spałeś 8h? A telefon wziąłeś tylko wtedy gdy na prawdę musiałeś? Kiedy rozmawiałeś sam ze sobą?  Kiedy usiadłeś na kanapie i nigdzie się nie śpieszyłeś?

Masz jedno życie. Jedną rodzinę. Jedno zdrowie. Twoje zdenerwowanie nie pomoże ani Tobie ani innym. Doceń to co masz.  Żyj tu i teraz. Kochaj tak samo ale wolniej…

 

ernest_hemingway_nerwy_zdrowie_2013-08-07_01-23-23_middle