Go to content

Czysty dom to spokojna głowa. Jak mieć pranie nie tylko czyste, ale i higieniczne?

Fot. iStock

Utrzymanie czystości w domu i zasad higieny jest ważne na co dzień. Nic dziwnego, że w sytuacji szczególnej, w dobie pandemii koronawirusa, te aspekty codziennego życia stają się jeszcze bardziej istotne. Może się wydawać, że na temat sprzątania, prania, czy mycia rąk wiemy już wszystko, ale możemy robić jeszcze więcej, by zadbać o zdrowie własne i bliskich. 

Ile razy słyszymy lub powtarzamy, że musimy dokładniej zadbać o higienę? Czasem aż trudno to zliczyć. Jednak nie można dziwić się trosce, którą okazujemy sobie nawzajem, chcąc pozostać zdrowym. Wielką wagę przykładamy do zachowania zasad higieny poza domem, ale nie mniej ważne jest, by i w domu czuć się bezpiecznie.

Czysty dom to spokojna głowa 

Brzmi górnolotnie? Być może, ale nie sposób zaprzeczyć, że to prawda. Czystość i porządek w domu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i pozwala się zrelaksować. W domu spędzamy większość czasu z bliskimi, odpoczywamy, a także szukamy kojącej równowagi w świecie przepełnionym informacjami. Tu także chronimy się przed ryzykiem zakażenia. Poza domem przestrzegamy odstępów, zakładamy jednorazowe rękawiczki i maseczki. W domu pamiętamy, by myć dłonie jeszcze częściej niż zawsze. Czasem jednak umyka nam aspekt równie ważny, ale tak oczywisty, że o nim już nie pamiętamy – czyste i higieniczne ubrania.

O ubrania należy dbać – wiemy to i bez koronawirusa. I zazwyczaj opieramy się na wybraniu od lat tego samego programu w pralce, a następnie wysuszeniu i prasowaniu ubrań. O ile mamy na to czas i ochotę. Tymczasem można mieć za jednym zamachem czystość, wygodę i pewność, że to, co na siebie zakładamy, jest nie tylko czyste, ale i bezpieczne dla zdrowia. Tu z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania zastosowane w pralkach i pralko–suszarkach.

Żegnajcie drobnoustroje i alergeny! Żelazku też podziękujemy

Funkcja pary kojarząca się głównie z żelazkami, znalazła zastosowanie także w nowoczesnych pralkach. Jej działanie opiera się na wnikaniu pary we włókna tkanin, co przekłada się na skuteczną eliminację drobnoustrojów. Uderzenie gorącej pary pozwala na wyeliminowanie szkodliwych drobnoustrojów, których nie brakuje na ubraniach. To niezwykle ważne również dla osób borykających się z alergiami, ponieważ para wodna osiągając w procesie prania wysoką temperaturę likwiduje alergeny. Inną, równie kuszącą zaletą funkcji pary, jest zmiękczanie włókien w ubraniach, co ma niebagatelny wpływ na zmniejszenie ilości zagnieceń. Tym samym skraca czas potrzebny na wyprasowanie odzieży. Chyba każdy doceni taką pomoc, szczególnie, gdy tradycyjny stosik prania zbyt często spogląda tęsknym okiem w stronę żelazka. Takie naprawdę czyste i higieniczne pranie, oraz łatwiejsze prasowanie, czyli nieoceniona funkcja pary wodnej, dostępna jest w serii urządzeń Candy SmartPro i RapidO.

Fot. Materiały prasowe

Czyste i higieniczne pranie w mniej niż godzinę

Ten pomysł może brzmieć dość abstrakcyjnie, zważywszy na to, z czym się kojarzy tryb prania krótkiego. Zwykła pralka po góra 30 minutach, „oddaje” ubrania może i wyprane, ale nie zawsze czyste, a już na pewno mało higieniczne. Krótki tryb prania wiąże się także z niską temperaturą, co nie daje większych szans na dopranie wszystkich zabrudzeń. A te ujrzymy w pełnej krasie dopiero po wyschnięciu ubrań. Po takim praniu najczęściej odzież wraca do bębna, by „odbębnić” tym razem pełny cykl prania. Szkoda czasu i pieniędzy, ale często pośpiech nie pozwala czekać dwóch godzin, aż wszystko upierze się jak trzeba. Na szczęście są pralki i pralko–suszarki, takie jak Candy z serii RapidO i SmartPro, które wyposażono w krótsze programy prania. I te programy naprawdę skutecznie radzą sobie z dopieraniem odzieży, mimo krótszego czasu działania.

Program Daily Hygiene w pralkach i pralko–suszarkach RapidO już w 59 minut i w temperaturze 60°C gwarantuje najlepsze efektywności prania w najwyższej dostępnej klasie A oraz usunięcie szkodliwych bakterii. Natomiast seria SmartPro posiada program Higiena Plus 59’, który przeznaczony jest do prania tkanin bawełnianych i zapewnia najlepsze efekty prania świeżość i higienę ubrań w temperaturze 60°C.

Fot. Materiały prasowe

Programy te idealnie sprawdzą się, zarówno w przypadku białych bawełnianych ubrań, ubranek dla dzieci jak i dla pościeli, obrusów oraz ręczników. Dzięki nim odzież zachowa barwę, będzie pozbawiona drobnoustrojów, a ręczniki nie zniszczą się i nie stracą puszystości.

Uczulenie na detergenty już nie takie straszne

Nie od dziś wiadomo, że niedostatecznie wypłukane z detergentów ubrania mają na sobie związki chemiczne, które mogą powodować na skórze uczulenie. Po takim kontakcie skóra bywa zaczerwieniona, swędząca i łuszcząca – nic przyjemnego! Żeby zapobiegać tego rodzaju kłopotom, w serii pralek z technologią Mix Power System+ detergent mieszany jest z wodą, a następnie, poprzez dedykowaną dyszę, rozpylany bezpośrednio na praniu. To sprawia, że lepiej wnika on w tkaniny i skuteczniej usuwa nawet silne zabrudzenia. Proszek zwiększa swoją efektywność poprzez znacznie lepsze łączenie się z wodą, a specjalnie przystosowane do tego sensory czuwają nad optymalnym płukaniem prania. Z pewnością technologię tę docenią alergicy uczuleni na detergent oraz środki do prania.

I jeszcze jedna wisienka na torcie – technologia Mix Power System+ dostępna w urządzaniach Candy, pozwala na skuteczne usunięcie trudnych zabrudzeń w temperaturze nawet 20°C i uzyskanie efektów prania w temperaturze 40°C.  Czy można chcieć więcej? Owszem, można!

Fot. Materiały prasowe

Nieskazitelna czystość i higiena to jedno – wygoda jest równie ważna 

Wysokiej jakości pralka, czy pralko–suszarka, zrobią za nas całą robotę. W dodatku sami jeszcze bardziej możemy sobie cały ten proces ułatwić, dzięki wygodnej aplikacji. Firma Candy wyposażyła pralki, pralko–suszarki i suszarki z serii RapidO i SmartPro w moduł łączności Wi-Fi, z którym można się połączyć za pomocą smartfona. Wystarczy zainstalować aplikację Candy simply-Fi na swoim urządzeniu i już można sterować naszą pralką zdalnie z dowolnego miejsca. Dużą zaletą aplikacji jest możliwość wybrania dodatkowych programów, czy stworzenie własnego programu prania (z indywidualnym doborem temperatury i obrotów wirowania) dostosowanego do rodzaju odzieży umieszczonej w bębnie. Można także połączyć pranie z dodatkową funkcją pary wodnej, dzięki czemu mamy pewność, że pranie będzie czyste pozbawione bakterii, drobnoustrojów czy alergenów.

Wysokiej jakości pralka lub pralko–suszarka, która zadba o czyste ubrania, to jeden luksus. Drugi, to świadomość, że ubrania są również higieniczne i bezpieczne, także dla alergików. Nie sposób tego przecenić, gdy troszczymy się o zdrowie. 

Fot. Materiały prasowe


Artykuł sponsorowany