Go to content

Czy warto robić zakupy spożywcze w sieci? Jeśli tak, to gdzie najlepiej?

Zakupy internetowe są obecnie już pewnego rodzaju standardem. Większość osób się do nich przekonała i nie wyobraża sobie innej opcji. Coś w tym jest. Mamy jednak co do nich kilka wątpliwości. Najwięcej z nich dotyczy artykułów spożywczych. Czy warto tego rodzaju zakupy również robić w Internecie? Gdzie są one najbardziej opłacalne? Pora to sprawdzić. 

Czy zakupy spożywcze online to dobry pomysł?

Nowoczesne technologie i rozwiązania na nich oparte, są wprowadzone po to, aby ułatwiać nam nasze codzienne funkcjonowanie. Cały czas narzekamy na brak czasu. Skoro nasze codzienne zakupy mogą trwać pięć minut zamiast czterdziestu pięciu, to chyba każdy z nas uzna to za opcję naprawdę korzystną, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Takie właśnie są zakupy spożywcze online. Na pewno wątpliwości tych zakupów dotyczą terminu przydatności konkretnych produktów. Pamiętajmy, że nie ma co się obawiać. Sklepy nie sprzedają swoim klientom produktów przeterminowanych, a nawet tych z końcówkami terminów. Sklepy dokładają wszelkich starań, aby produkty miały możliwie najdłuższą datę spożycia. Bardzo nam to odpowiada, ponieważ dzięki temu można zrobić nieco większe zakupy. Skoro tę wątpliwość udało się nam rozwiać, to pora zastanowić się, gdzie robić zakupy spożywcze online. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Opcji jest kilka

Na pewno sklepów spożywczych, które oferują sprzedaż internetową swoich produktów, przybywa niemal każdego dnia. Nie mamy wątpliwości co do tego, że jest to odpowiedź na potrzeby konsumentów. Mniejsze i większe sieci handlowe, chcąc nie stracić swoich klientów, muszą wprowadzić innowacyjne rozwiązania.

Zakupy internetowe spożywcze możemy robić bezpośrednio w konkretnym sklepie, czy też na platformach zakupowych, na których znajdziemy nie tylko produkty spożywcze, ale także produkty z innych działów. Okazuje się, że przygotowano dla nas nowe rozwiązanie, dzięki któremu zakupy codzienne będą jeszcze prostsze i wygodniejsze. Cóż to za rozwiązanie? Są to różnego rodzaju aplikacje na nasz telefon komórkowy.

Korzystanie z aplikacji jest zwykle prostsze od korzystania z przeglądarki internetowej. W aplikacji jesteśmy już zalogowani, a więc nie tracimy czasu na wpisywanie swoich danych, które potrzebne są do realizacji zamówienia. Jest to bardzo duże ułatwienie.

Chcielibyśmy szczególnie polecić aplikacje InPost Fresh, która to przeznaczona jest do robienia codziennych zakupów. W niej mamy dostęp do lokalnych sklepów, a także do znanych sieci handlowych. Nie musimy szukać specjalnych promocji i kodów rabatowych, ponieważ wszystko pojawia się nam z samego poziomu aplikacji. Wystarczy, że ją włączymy, wybierzemy opcję „w całej Polsce” lub „w Twoim mieście” i zaczniemy wybierać produkty spożywcze. Na koniec swoje zakupy opłacamy i oczekujemy dostarczenia paczki.

Jeśli chodzi o dostarczenie produktów, to dzieje się to na dwa sposoby. Możemy postawić na samodzielny odbiór w wybranym automacie Paczkomat® (tylko w przypadku opcji cała Polska), czy też zamówić kuriera pod same drzwi. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas.