Lifestyle Związek

Kiedy czujesz, że on bierze cię „za pewnik” udaj, że ci nie zależy – dlaczego to zawsze działa?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 lutego 2018
Fot. iStock/SIphotography
 

No dobrze, prawie zawsze. Powiedzmy – w większości przypadków. Zdarzyło ci się, że byłaś w relacji, w której w pewnym momencie to tobie zaczęło na waszym związku bardziej zależeć niż jemu? Przyszedł dzień, w którym zauważyłaś po prostu, że on już „odpuścił” – wierzy, że będziesz z nim tak czy siak. Jesteś rozczarowana, zła, smutna? Psycholog radzi – udaj, że ci nie zależy. To się zawsze sprawdza.

Jak to działa?

Pokazanie partnerowi, że „wcale nie jest taki najważniejszy” wzbudza te obszary jego móżgu, które aktywizują uczucie niepokoju i niepewności. Trzeba tylko pamiętać, że na większość z nas takie zachowanie partnera czy partnerki działa motywująco, ale są  tacy, którzy stwierdzą, że „nic tu po nich” i odpuszczą. Wiele zależy od siły uczucia, ale również od indywidualnych predyspozycji, poczucia wartości naszego patrnera (może się zamknąć w sobie na amen i odejść).

W miłości trzeba się starać, więc daj mu się postarać

Jasne, że jest ci przykro i pewnie jeszcze nic nie powiesz, bo czekasz, aż on się domyśli, że powinien okazać ci więcej zainteresowania, bardziej doceniać to, że z nim jesteś. Ale jeśli ci na nim zależy, przejdz do działania. Aby „wstrząsnąć” partnerem, psycholog radzi kilka prostych sposobów:

Odwołaj spotkanie, od czasu do czasu

Oczywiście, że to trudne, uwielbiasz go i chcesz spędzić z nim jak najwięcej wolnych chwil. Problem polega na tym, on to wie! Bierze za pewnik to, że jesteś zawsze „dostępna” – ponieważ jesteś zawsze dostępna… Więc nie bądź!

Wybierz się w podróż bez niego

Bo ty też możesz chcieć spędzić czas sama lub z przyjaciółką. Dobrze spędzony czas nie musi być czasem z nim. Niech to zrozumie, daj mu do myślenia.

Niech to on inicjuje fizyczny kontakt

Postaraj się powstrzymać od łapania go za rękę, pocałunków. Pozwól mu, by sam zaczął szukać tego kontaktu, by zaczęło mu go brakować.

A przede wszystkim, cokolwiek by się nie działo, bądź bardziej pewna siebie, dąż do realizacji swoich celów i pragnień sama. Bo nie wolno całego swojego szczęścia uzależaniać od drugiej osoby.


Na podstawie: huffingtonpost.com

 


Lifestyle Związek

To MIT. Kobiety wcale nie radzą sobie lepiej z bólem niż mężczyźni, co lekarze nieustannie ignorują

Redakcja
Redakcja
17 lutego 2018
Niedobór żelaza – objawy, przyczyny, skutki. Czy wiesz, jak uzupełnić żelazo w organizmie?
Fot. iStock/MaximFesenko
 

Na pytanie, kto lepiej radzi sobie z bólem, większość odpowie, że kobiety, zwłaszcza, gdy bierzemy pod uwagę bóle porodowe. Wszystkie doskonale wiemy, że niejeden mężczyzna poległby na porodówce. Jednak to, że kobiety mają wyższy próg bólu potwierdzały także badania, więc takie przekonanie wśród nas ma się całkiem dobrze.

 

Okazuje się jednak, że to myślenie może być błędne, przez co lekarze nie traktują nas poważnie, gdy skarżymy się na ból. Otóż ból nie dzieli się na płeć, jest raczej subiektywnym doświadczeniem. Tego, co jedna osoba może uważać za bolesną rzeczy, druga może wcale nie zauważyć i płeć nie ma nic z tym wspólnego.

W 2009 r. zespół naukowców z uniwersytety na Florydzie przeanalizował badania dotyczące bólu i stwierdził, że kobiety odczuwają więcej jego rodzajów. Doszli także do jeszcze innych wniosków, otóż okazuje się, że kobiety przyjmują więcej środków przeciwbólowych, częściej niż mężczyźni idą do lekarza z powodu problemów związanych z bólem. Najczęściej kobiety cierpią na bóle krzyża i migreny.

W innym badaniu z 2012 roku stwierdzono natomiast, że kobiety odczuwają ból intensywniej. Zespół z Uniwersytetu Stanford przeanalizował ponad 11 000 dokumentacji medycznej i podając, że kobiety proszone o ocenę od zera do dziesięciu oceniają swój ból średnio o jeden punkt wyżej niż mężczyźni, którzy także odpowiadali na pytania w tej skali. Kolejne badania potwierdziły te wyniki.

Tymczasem do niedawna uważano, że kobiety przesadzają się skarżąc na ból pleców, zresztą podobnie jak na ból głowy. Takie podejście było niezwykle dla kobiet krzywdzące, ponieważ bagatelizowano objawy i sugestie uważając, że kobiety przesadzają. Badanie opublikowane w European Heart Journal w 2016 roku wykazało, że lekarze dwa razy częściej ignorują objawy zawału serca u kobiet zakładając, że ​​lepiej radzą sobie z bólem. „Skoro facet może wytrzymać, to ty nie dasz rady” – to słowa potwierdzające tylko stereotyp, nie dajmy sobie wmówić, że powinnyśmy wytrzymać więcej tylko dlatego, że jesteśmy kobietami.


 

źródło: The Sun

 

 


Lifestyle Związek

„Dotychczas żyłam w przeświadczeniu, że rodzinę tworzy się wtedy, gdy są dzieci, to było błędne myślenie, bo rodziną jesteśmy już od dawna – TY i JA”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
16 lutego 2018

Mężu,

tak dużo słów wypowiedziałam w złości, gniewie i niepewności… Nie wiem jak mogłabym Ci podziękować, za Twoją cierpliwość, wyrozumiałość, za to, że wytrwałeś, że znosiłeś moje humory i kłótnie. Wiem, że to nie Twoja wina, ktoś inny zawiódł moje zaufanie, niestety obrywasz za to Ty, przepraszam.

Jesteś wspaniałym i cierpliwym mężczyzną, byłeś przy mnie gdy było mi źle, smutno, gdy myślałam, że już nie dam rady, wspierałeś mnie i pocieszałeś, gdy prawie przez dwa lata staraliśmy się o dziecko, byłeś największą podporą, gdy straciłam naszą upragnioną ciążę…

Jako jedyny wyszukiwałeś powody do radości w tak trudnej sytuacji, doceniam to dopiero teraz, przepraszam, że wtedy myślałam, że Ci nie zależało.

Dotychczas żyłam w przeświadczeniu, że rodzinę tworzy się wtedy, gdy są dzieci, to było błędne myślenie bo rodziną jesteśmy już od dawna – TY i JA. Dziękuję Ci za to, że wreszcie to zrozumiałam.

Czasami zapominam, że mam tak wiele, mam Ciebie!

Partnera do rozmów, kompana do wycieczek górskich czy rowerowych. Kochanka w łóżku i najprzystojniejszego męża na świecie! Zdarza się, że brakuje mi słów żeby pokazać swoją miłość i podziękować Ci za wszystko co dla mnie robisz. Doceniam każdy gest, każdą pomoc z Twojej strony, wiem, że nie każdy facet odkurza czy myje podłogi, a Ty dodatkowo robisz pyszne naleśniki. To, że nic nie komentuję, nie znaczy, że nie widzę. Pewnie jeszcze nie raz się pokłócimy, jeszcze nie raz zwątpię w Ciebie i Twoje uczucie do mnie ale liczę na to, że nadal przy mnie będziesz. Choć czasami się mijamy i spędzamy razem mało czasu, to wiem, ze wieczorem położymy się do naszego łóżka, przytulisz mnie, dasz buziaka i już nic innego nie będzie miało znaczenia. Moje pragnienie posiadania dziecka było ogromne, teraz pragnę tylko tego, żebyśmy zawsze byli razem, żeby nasza miłości nigdy nie minęła. Codziennie będę Ci przypominać, ile dla mnie znaczysz i jak bardzo Cię kocham.

Twoja żona,

P.

Nie zależy mi na nagrodach, największą nagrodą będzie publikacja listu, chcę w ten sposób podziękować mężowi, za wszystko co dla mnie robi.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

Jeśli budzisz się w nocy, zawsze o tej samej godzinie, koniecznie sprawdź, co to może oznaczać

„Kocham cię i marzę o dniu, w którym od niej odejdziesz, bo zasługujesz na więcej”. Nieoczywisty list miłosny do ukochanego

Kto ubiera się na czarno

Ładni, pewni siebie, godni zaufania… Kto ubiera się na czarno?