Go to content

Uśmiechnij się do siebie. Tydzień drugi, dzień #1

Fot. Flickr / CC BY

Dziś rozpoczynamy drugi tydzień naszej akcji: „Bądź dobra dla siebie”. Pomyślałyśmy, że świetnym zadaniem będzie…śmiech. Już Immanuel Kant mawiał, że  dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia, niebo oferowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech. A my myślimy też, że śmianie się to jest jedna z najlepszych rzeczy jakie my sami możemy sobie dać. Nie trzeba pieniędzy, świetnej pracy, udanej miłości do tego.

Śmiejąc się dotleniamy organizm (nabieramy trzy razy więcej powietrza niż normalnie), ćwiczymy mięśnie (nie tylko twarzy), hamujemy, w organizmie, wzrost adrenaliny i kortyzolu – czyli hormonów stresu. Śmianie się daje dystans do życia, siebie, każdej sytuacji, w której się znalazłyśmy. Choć na chwilę. Dlatego śmiejcie się i piszcie nam o tym koniecznie.

Kogo potrzebujecie do tego? ( do wyboru:))

– fajnych ludzi z poczuciem humoru i dystansem do życia (nie ma to jak przyjaciółki)

– fajnej komedii

– śmiesznych filmików i obrazków

– własnego dziecka (każda matka to wie)

– siebie i swojej decyzji: pal licho, dziś się śmieję!

Niech ten dzień będzie najweselszym dniem tej jesieni. Ściskamy i powodzenia 🙂


Akcja „Bądź dobra dla… siebie”

Dołącz do nas i codziennie zrób coś dobrego dla siebie! To może być drobiazg albo marzenie życia. Godzinna w domowej wannie, 5 minut na wypicie kawy bez pośpiechu, czy zapisanie się na siłownię, a może kupno książki dla siebie na wieczór? To zależy tylko od ciebie.

ZASADY:

  1. Redakcja Oh!me codziennie opublikuje wpis pod hasłem akcji „Bądź dobra dla… siebie”.
  2. Aby wziąć udział w akcji, należy w komentarzu do wpisu opublikowanego na stronie ohme.pl dodać odpowiedź na zadanie konkursowe: „Co dobrego dziś dla siebie zrobiłaś?”
  3. Wśród osób, które będą regularnie zamieszczały komentarze z odpowiedziami, wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej się spodobają się Jury i nagrodzimy je!
  4. Akcja będzie odbywała się w cyklach tygodniowych (Drugi tydzień: 17-23.11.2015). Po każdym zakończonym tygodniu, Jury wybierze Laureatki.
  5. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.
  6. Nagrody – tydzień drugi:
    2 x  Voucher na zabiegi, ufundowany przez gabinet kosmetyczny S&B 
    1 x zestaw kosmetyków ufundowany przez markę Sesderma

Każdego dnia należy umieszczać komentarze pod aktualnym wpisem – nie przegap naszej zabawy i śledź nas na Facebooku. Zacznij już dzisiaj i napisz w komentarzu do tego tekstu – co dobrego zrobiłaś dziś dla siebie.

Tydzień drugi – zobacz wszystkie zadania