Go to content

Czas tylko dla siebie, czyli twarzą w twarz ze sobą!

Czas tylko dla siebie
Fot. Pixabay / jill1111 / CC0 Public Domain

Nie masz czasu dla siebie? Jesteś zagoniona, pracujesz, może masz dzieci, męża? Zapomniałaś już o sobie, bo twoje życie kręci się wokół… Nie! Nie wokół ciebie! Wokół innych osób, innych spraw, wokół problemów i kłopotów dnia codziennego. Masz wrażenie, że oddalasz się coraz bardziej, nie tylko od bliskich ci osób, ale też od siebie? Nie masz już na nic wpływu, co dotyczy ciebie i twojego życia? Nie wiesz nawet, kim jesteś! Zagubiłaś się po drodze? Może to czas żeby zwolnic, zatrzymać się, złapać oddech i rozejrzeć wokół siebie?

Mieć czas tylko dla siebie?!

Wiesz o tym, ale… Tu podajesz setki argumentów, dlaczego jest to niemożliwe. Taka gonitwa codzienna, ustalony od dawna rytm, a właściwie rutyna powodują, że przestajesz myśleć, czujesz się jak w kołowrocie. Masz wrażenie, że wszyscy cię wykorzystują? Jednak czy to jest prawda? Czy naprawdę nie możesz znaleźć kilkunastu czy kilkudziesięciu minut w ciągu dwudziestu czterech godzin tylko dla siebie? Czy może bronisz się przed chwila refleksji nad sobą i swoim życiem? Po przyjściu do domu włączasz radio, telewizor, żeby nie słyszeć własnych myśli? Boisz się siebie, własnych myśli, prawdy o sobie!

Każda wymówka jest dobra…

Jestem wspaniała matką, żoną, partnerką, kochanką, świetnym pracownikiem, może szefem, kochającą córką, siostrą, babcią… Ale czy jesteś sobą? Nie wiem… Nie mam czasu dla siebie, bo…

Poczuj się dobrze w twojej skórze

Spróbuj znaleźć chwilę czasu tylko dla ciebie, jeżeli nie codziennie, to z pewnością wygospodarujesz ją w ciągu tygodnia.   Zrób tez coś, co sprawi ci przyjemność, tylko tobie, jedna drobną przyjemność w ciągu dnia. Może to będzie kąpiel, może dobra herbata, może spacer, może książka, która lubisz. To nie jest wiele. Dzięki temu zaczniesz myśleć o sobie, co lubisz ,czego nie .Taki krótki oddech , pozwoli tez rozejrzeć się wokół ciebie , nabrać dystansu do siebie, do ludzi i otaczającej cię rzeczywistości .Poczuć się dobrze w twojej „skórze” , jako ty! Najpierw jesteśmy sobą , czyli kobietą lub mężczyzną, dopiero potem spełniamy inne role w rodzinie czy społeczeństwie. Jeżeli nie czujesz się dobrze w swojej skórze ,jako ty, to jak ktoś inny może się dobrze czuć w twojej obecności?

Mam prawo do bycia sobą, ale i moi bliscy również

Bez poczucia winy, wręcz przeciwnie, uświadamiając sobie ,że nie robisz tego tylko dla siebie, ale też dla innych , bądź po prostu sobą ! Nie perfekcyjną , bo nikt taki nie istnieje ,ale znającą swoją wartość ,jak też słabości ,osobą, godną szacunku, miłości i prawa do radości.

Pozwól sobie na to, ale i twoim bliskim, aby znaleźli czas także tylko dla nich, bez ciebie ,i dobrze poczuli się w swojej skórze. Każdy z nas potrzebuje trochę przestrzeni do oddechu. Nie bądź zazdrosna o ten czas bez ciebie. Inaczej możemy  się wzajemnie dusić, nawet z wielkiej miłości.  Zrób to dla ciebie! Zrób to dla nich !  Zrób to dla was !