Go to content

Cuda z płynu do mycia naczyń?! Dlaczego nie!

Screen Instagram / yarn twister

Płyn do mycia naczyń, co to jedną kropelką zmyje wszystkie brudne gary świata, w przy tym oszczędzi nasze paznokcie, nawilży dłonie i będzie pięknie pachniał. Całe szczęście, marzenia nic nie kosztują! Płyn do mycia naczyń można jednak wykorzystać na co najmniej siedem sposobów innych niż znienawidzone przez wszystkich zmywanie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

1.Domowe bańki mydlane 

Która z nas ciągle ich nie kocha?! Są idealną atrakcją dla dzieci, świetnym dodatkiem do zdjęć, a przede wszystkim doskonałą zabawą. Wszystko czego ci trzeba to woda i płyn do mycia naczyń. Nie masz starego opakowania po bańkach? Nic nie szkodzi! Wystarczy, że dwa kijki połączysz dwoma cienkimi sznurkami. Jeżeli wybierzesz drugą, bardziej efektywną opcję, miksturę sporządzaj w dużym naczyniu.

 

2.Środek do czyszczenia pędzli

Czyszczenie pędzli do makijażu do prawdziwy koszmar. Kochamy makijaż, ale dbanie o idealną kondycję narzędzi, których używamy do stworzenia codziennego dzieła sztuki do najłatwiejszych nie należy. Specjalne środki, rękawiczki, suszenie… Okazuje się, że jest na to sposób! Nie musisz wydawać kilkudziesięciu złotych, by wyczyścić pędzle. Wystarczy hipoalergiczny płyn do mycia naczyń oraz kilka kropel oliwy z oliwek.

3.Sposób na przetłuszczające się włosy

Raz w tygodniu umyj włosy kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Po co? Dzięki temu twoje włosy nie będą się tak szybko przetłuszczać. To także dobry sposób na powrót do dawnego koloru po farbowaniu. Wybierz zapach, który lubisz najbardziej i do dzieła!

4.Lodowy opatrunek DIY

Nigdy nie wiadomo, kiedy w domu pojawi się kontuzja. Dlatego zawsze warto mieć w lodówce kilka lodowych opatrunków. Jednak zamiast przepłacać, możesz zrobić je sama w domu! Wszystko, czego potrzebujesz to torebka spożywcza zamykana na zamek i płyn do mycia naczyń. Wystarczy, że wlejesz płyn do torebki i wrzucisz do zamrażalki. Po kilku godzinach będzie gotowy do użycia, a jakością nie będzie obiegał od tego zakupionego w aptece!

 

Homemade ice packs for my dad! #DishSoap #ZipLockBag #BrokenAnkle

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kaylie Roberts (@kayliemarie94)

5.Natchmiastowa pomoc przy pozbyciu się owadów

Owady w domu to koszmar każdego domownika. Niezależnie od tego, czy są to mrówki czy wszechobecne biedronki. Wymieszaj łyżkę płynu z butelką wody. Spryskaj miejsca, w których szkodniki lubią się pojawiać. Dzięki temu pozbędziesz się ich na dobre.

6.Domowe eksperymenty 

Sposób na długie jesienne wieczory? Płyn do mycia naczyń, mleko i barwniki spożywcze! Brzmi prosto i pewnie nigdy byś nie pomyślała, że te trzy rzeczy mogą się łączyć. A jednak! Do odrobiny mleka w płaskim naczyniu dodaj barwniki spożywcze, a następnie zanurz wacik nasączony detergentem. Będą działy się cuda!  

7. Trudne plamy

Kiedy nie pomaga woda z szarym mydłem, pora zwrócić się ku kuchni. Zanim wrzucisz brudny ciuch czy obrus do prania, nanieś na niego odrobinę płynu do mycia naczyń, zostaw na kilka chwil, a następnie energicznie pocieraj. Plama powinna zniknąć, a na pewno zdecydowanie się zmniejszy. Przed wrzuceniem materiału do pralki, koniecznie wypłucz w zimnej wodzie!

8.Szybkie odetkanie toalety 

Zatkana toaleta? Wlej do niej kubek płynu do mycia naczyń i zostaw na 10 minut. Po tym czasie wystarczy wlać miskę gorącej wody, spuścić wodę i voila! Toaleta odetkana. Możesz zostać bohaterką we własnym domu.