Lifestyle

Córka topmodelki z lat dziewięćdziesiątych robi karierę na wybiegu. Zgadniecie kto jest mamą Kai Gerber?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /kaiagerber
 

Pamiętacie jeszcze supermodelki z lat dziewięćdziesiątych? Naomi Campbell Linda Evangelista czy Cindy Crawford odznaczały się wyjątkową urodą i charyzmą. Dziś mają swoje rodziny (Linda Evangelista została nawet babcią!), swoje biznesy i nadal są pewnym stopniu obecne w świecie mody. Niekiedy zdarza się, że również ich dzieci

Ta odważnie patrząca w obiektyw szesnastolatka to Kaia Gerber, córka Cindy Crawford i Rande Gerbera. Prawda, że jest uderzająco podobna do mamy? Kaia reguarlnie bierze udział w pokazach mody i sesjach dla różnych magazynów lifestylowych.

 

  Post udostępniony przez Kaia (@kaiagerber)

A tu słynna mama na okładce Playboya


Lifestyle

11 zasad wychowawczych Billa Gatesa, których nie poznasz w szkole

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2018
Fot. iStock/AleksandarGeorgiev
 

Co może mieć do przekazania młodym ludziom najbogatszy człowiek na świecie? Człowiek, który w 100% wykorzystał swoją szansę? Przeczytajcie 11 zasad, których zdaniem Gatesa, nie poznamy w szkole, a których znajomość świetnie przyda nam się w życiu.

Zasada 1

Życie nie jest fair – po prostu przyzwyczaj się do tego

Zasada 2

Świata nie obchodzi Twoja samoocena. Świat będzie oczekiwał, że czegoś dokonasz zanim będziesz z siebie zadowolony

Zasada 3

NIE będziesz zarabiał 60 000 dolarów rocznie zaraz po ukończeniu szkoły. Nie będziesz też wiceprezesem ze służbowym telefonem w samochodzie, dopóki nie zapracujesz na jedno i drugie.

Zasada 4

Jeśli myślisz, że twój nauczyciel jest wymagający, poczekaj aż będziesz miał szefa.

Zasada 5

Przewracanie hamburgerów na patelni nie jest poniżej twojej godności. Twoi dziadkowie mieli inne określenie na przerzucanie hamburgerów: oni nazywali to szansą.

Zasada 6

Jeśli coś schrzanisz, to nie będzie wina twoich rodziców, więc nie użalaj się nad swoimi błędami, wyciągaj z nich lekcje.

Zasada 7

Zanim się urodziłeś, twoi rodzice nie byli tak nudni, jak teraz ci się wydaje. Stali się tacy ponieważ muszą opłacać twoje rachunki, prać twoje rzeczy i wysłuchiwać twojego gadania o tym, jaki twoim zdaniem jesteś świetny. Więc zanim zaczniesz zbawiać lasy tropikalne przed pasożytami z pokolenia twoich rodziców, spróbuj pozbyć się robactwa z szafy we własnym pokoju.

Zasada 8

Może twoja szkoła wyeliminowała zwycięzców i pokonanych, ale życie tego nie robi. W niektórych szkołach zniesiono oceny niedopuszczające i można podchodzić do sprawdzianów tyle razy, ile się chce, żeby wybrać w końcu właściwą odpowiedź. To w najmniejszym stopniu nie przypomina prawdziwego życia.

Zasada 9

Życie nie dzieli się na semestry. Nie ma letnich wakacji i tylko nieliczni pracodawcy będą chcieli ci pomóc odnaleźć siebie. Rób to raczej w czasie prywatnym.

Zasada 10

Telewizja to nie jest prawdziwe życie. W prawdziwym życiu ludzie muszą w końcu wyjść z kawiarni i wracać do pracy.

Zasada 11

Bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich. Jak my wszyscy.


Na podstawie: www.snopes.com


Lifestyle

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Jest przynajmniej 5 powodów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 lipca 2018
Fot. iStock
Następny

Zastanawiasz się dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Powodów jest całkiem sporo, pora pożegnać mit o „rosnących” mięśniach.

Wiele kobiet obawia się ćwiczeń z obciążeniem, nie chcą bowiem wyglądać jak Rocky w latach świetności. Drogie panie, spokojnie, gdyby to było takie proste, „panowie bez szyi” nie mieszkaliby na siłowni i nie zajadali cudownych białych proszków. Aby zagwarantować sobie przyrost masy mięśniowej i ją porządnie wyrzeźbić, potrzeba sporego obciążenia, bardzo wielu  ćwiczeń i specjalnej diety. Z domowymi ciężarkami, możemy jedynie (a raczej AŻ!) zadbać o to, co już mamy… i pozbyć się tłuszczyku czy obwisłych ramion (tak, tak, to najlepsze ćwiczenie na wiszące motylki)

Na dobry początek kilka rad 😉

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z hantlami, nie potrzebujesz zbyt wiele. Doskonale sprawdzą się najlżejsze, neoprenowe hantelki, czyli te o wadze 0,5 kg. Obciążenie stopniowo zwiększamy. Dla kobiet poleca się ćwiczenia z obciążeniem do 3 kg. To absolutnie wytaczający ciężar, by porządnie poćwiczyć, zadbać o ramiona i biust.

Nie musisz się wykręcać – możesz użyć małych butelek z wodą, jako gadżet tymczasowy. Małe hantle kupisz nawet w markecie, za dosłownie kilkanaście złotych, nie zajmą też dużo miejsca.

Hantle lubią dyscyplinę. Wystarczy 10-15 minut ćwiczeń, ale regularnych. Idealnie, gdybyś poćwiczyła codziennie, nie rzadziej jednak niż 3 razy w tygodniu.

Pamiętaj, że podczas ćwiczeń pracują nie tylko mięśnie ramion.

 5 powodów, by złapać za hantle:

Zobacz także

Dzieci muszą wziąć odpowiedzialność za to, co piszą w sieci. Akademia 5.10.15. mówi „Nie hejtuję”

Obudź się! 10 sygnałów na to, że powinnaś zmienić coś w swoim życiu

pielęgnacja cery po 40

10 najważniejszych porad kosmetycznych, które muszą znać kobiety po „40”