Lifestyle

Córka topmodelki z lat dziewięćdziesiątych robi karierę na wybiegu. Zgadniecie kto jest mamą Kai Gerber?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /kaiagerber
 

Pamiętacie jeszcze supermodelki z lat dziewięćdziesiątych? Naomi Campbell Linda Evangelista czy Cindy Crawford odznaczały się wyjątkową urodą i charyzmą. Dziś mają swoje rodziny (Linda Evangelista została nawet babcią!), swoje biznesy i nadal są pewnym stopniu obecne w świecie mody. Niekiedy zdarza się, że również ich dzieci

Ta odważnie patrząca w obiektyw szesnastolatka to Kaia Gerber, córka Cindy Crawford i Rande Gerbera. Prawda, że jest uderzająco podobna do mamy? Kaia reguarlnie bierze udział w pokazach mody i sesjach dla różnych magazynów lifestylowych.

 

Post udostępniony przez Kaia (@kaiagerber)

  Post udostępniony przez Kaia (@kaiagerber)

A tu słynna mama na okładce Playboya


Lifestyle

11 zasad wychowawczych Billa Gatesa, których nie poznasz w szkole

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2018
Fot. iStock/AleksandarGeorgiev
 

Co może mieć do przekazania młodym ludziom najbogatszy człowiek na świecie? Człowiek, który w 100% wykorzystał swoją szansę? Przeczytajcie 11 zasad, których zdaniem Gatesa, nie poznamy w szkole, a których znajomość świetnie przyda nam się w życiu.

Zasada 1

Życie nie jest fair – po prostu przyzwyczaj się do tego

Zasada 2

Świata nie obchodzi Twoja samoocena. Świat będzie oczekiwał, że czegoś dokonasz zanim będziesz z siebie zadowolony

Zasada 3

NIE będziesz zarabiał 60 000 dolarów rocznie zaraz po ukończeniu szkoły. Nie będziesz też wiceprezesem ze służbowym telefonem w samochodzie, dopóki nie zapracujesz na jedno i drugie.

Zasada 4

Jeśli myślisz, że twój nauczyciel jest wymagający, poczekaj aż będziesz miał szefa.

Zasada 5

Przewracanie hamburgerów na patelni nie jest poniżej twojej godności. Twoi dziadkowie mieli inne określenie na przerzucanie hamburgerów: oni nazywali to szansą.

Zasada 6

Jeśli coś schrzanisz, to nie będzie wina twoich rodziców, więc nie użalaj się nad swoimi błędami, wyciągaj z nich lekcje.

Zasada 7

Zanim się urodziłeś, twoi rodzice nie byli tak nudni, jak teraz ci się wydaje. Stali się tacy ponieważ muszą opłacać twoje rachunki, prać twoje rzeczy i wysłuchiwać twojego gadania o tym, jaki twoim zdaniem jesteś świetny. Więc zanim zaczniesz zbawiać lasy tropikalne przed pasożytami z pokolenia twoich rodziców, spróbuj pozbyć się robactwa z szafy we własnym pokoju.

Zasada 8

Może twoja szkoła wyeliminowała zwycięzców i pokonanych, ale życie tego nie robi. W niektórych szkołach zniesiono oceny niedopuszczające i można podchodzić do sprawdzianów tyle razy, ile się chce, żeby wybrać w końcu właściwą odpowiedź. To w najmniejszym stopniu nie przypomina prawdziwego życia.

Zasada 9

Życie nie dzieli się na semestry. Nie ma letnich wakacji i tylko nieliczni pracodawcy będą chcieli ci pomóc odnaleźć siebie. Rób to raczej w czasie prywatnym.

Zasada 10

Telewizja to nie jest prawdziwe życie. W prawdziwym życiu ludzie muszą w końcu wyjść z kawiarni i wracać do pracy.

Zasada 11

Bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich. Jak my wszyscy.


Na podstawie: www.snopes.com


Lifestyle

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Jest przynajmniej 5 powodów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 lipca 2018
Fot. iStock
Następny

Zastanawiasz się dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Powodów jest całkiem sporo, pora pożegnać mit o „rosnących” mięśniach.

Wiele kobiet obawia się ćwiczeń z obciążeniem, nie chcą bowiem wyglądać jak Rocky w latach świetności. Drogie panie, spokojnie, gdyby to było takie proste, „panowie bez szyi” nie mieszkaliby na siłowni i nie zajadali cudownych białych proszków. Aby zagwarantować sobie przyrost masy mięśniowej i ją porządnie wyrzeźbić, potrzeba sporego obciążenia, bardzo wielu  ćwiczeń i specjalnej diety. Z domowymi ciężarkami, możemy jedynie (a raczej AŻ!) zadbać o to, co już mamy… i pozbyć się tłuszczyku czy obwisłych ramion (tak, tak, to najlepsze ćwiczenie na wiszące motylki)

Na dobry początek kilka rad 😉

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z hantlami, nie potrzebujesz zbyt wiele. Doskonale sprawdzą się najlżejsze, neoprenowe hantelki, czyli te o wadze 0,5 kg. Obciążenie stopniowo zwiększamy. Dla kobiet poleca się ćwiczenia z obciążeniem do 3 kg. To absolutnie wytaczający ciężar, by porządnie poćwiczyć, zadbać o ramiona i biust.

Nie musisz się wykręcać – możesz użyć małych butelek z wodą, jako gadżet tymczasowy. Małe hantle kupisz nawet w markecie, za dosłownie kilkanaście złotych, nie zajmą też dużo miejsca.

Hantle lubią dyscyplinę. Wystarczy 10-15 minut ćwiczeń, ale regularnych. Idealnie, gdybyś poćwiczyła codziennie, nie rzadziej jednak niż 3 razy w tygodniu.

Pamiętaj, że podczas ćwiczeń pracują nie tylko mięśnie ramion.

 5 powodów, by złapać za hantle:

Zobacz także

Pokrzyczmy sobie nad aborcją, żeby się trochę lepiej poczuć... Kto dał nam prawo krzyczeć nad czyimś nieszczęściem?

Pokrzyczmy sobie nad aborcją, żeby się trochę lepiej poczuć… Kto dał nam prawo krzyczeć nad czyimś nieszczęściem?

Żyjesz z narcyzem? Jeśli nie chcesz wywołać wojny, nie mów mu tych pięciu rzeczy

Zapalenie pęcherza. Zanim sięgniesz po leki, wypróbuj naturalne metody