Go to content

Wolisz róże czy bzy? Sprawdź, co mówi o tobie twój ulubiony kwiat

Kochamy kwiaty, chętnie ozdabiamy nimi pomieszczenia, w których przebywamy, balkony i ogródki. Jedni preferują cięte bukiety, fantazyjne, choć krótkotrwałe, inni zachwycają się możliwościami ożywienia przestrzeni, jakie dają kwiaty doniczkowe. Piękno kształtów, barw, zapachu, ilości i różnorodności kwitnienia — wybór przyprawia o zawroty głowy.

Każda z nas ma ulubione kwiaty, które sprawiają szczególną przyjemność i przywołują cudowne wspomnienia. Wiadomo również, że poszczególnym gatunkom roślin kwitnących przypisano niegdyś pewne cechy, które mają świadczyć o tym, kim jest osoba je wybierająca. Jeśli jesteś ciekawa, co mówi o tobie twój ulubiony kwiat, zajrzyj do galerii.

Co mówi o tobie twój ulubiony kwiat?

źródło: kobieta.onet.pl, www.glamour.pl

Fot. Pixabay / <a href=”https://pixabay.com/pl/r%C3%B3%C5%BC-kwiat-r%C3%B3%C5%BCa-r%C3%B3%C5%BCowy-kwiat-r%C3%B3%C5%BCy-1566792/”target="_blank">castleguard</a> / <a href="http://bit.ly/CC0-PD”target="_blank">CC0 Public Domain</a>\n\n

1/8 Róża

Ten zjawiskowy, pięknie pachnący kwiat najbardziej podoba się osobom otwartym na świat i ludzi, ciekawym nowym znajomościom. Podróże i przygody są cudownym wyzwaniem, które dodają wiatru w skrzydła. Czerwone  róże chętnie wybierają również romantyczki, które cenią piękne wspomnienia.

storczyki - pielęgnacja, jak dbać o storczyki Fot. Pixabay / <a href=”https://pixabay.com/pl/orchidee-kwiaty-r%C3%B3%C5%BCowy-p%C5%82atki-1324122/”target="_blank">Negativ-Space</a> / <a href="http://bit.ly/CC0-PD”target="_blank">CC0 Public Domain</a>\n\n

2/8 Orchidea

Orchideami najczęściej otaczają się osoby tajemnicze, ekscentryczne, wyróżniające się w tłumie. Nietuzinkowy charakter sprawia, że przyciągasz do siebie ludzi i sprawiasz, że chcą się na tobie wzorować. Daleko ci do zahukanej szarej myszki.

Fot. iStock/VITAL_ML

3/8 Tulipan

Jesteś nieprzewidywalna, bywasz zagadkowa dla otoczenia i niełatwo jest wniknąć w twoje myśli. Niestała w poglądach i uczuciach, szybko się nudzisz, nie potrafisz odnaleźć się w rutynowym działaniu. Do twojej głowy wpada mnóstwo nowych pomysłów i czasem sama nie możesz się zdecydować, co dla ciebie będzie najlepsze.

Fot. iStock/Blackregis

4/8 Bzy

Jeżeli ty również nie wyobrażasz sobie domu bez kilku gałązek z kwiatami w wazonie, najpewniej jesteś osobą pozytywnie podchodzącą do życia, czerpiącą z niego garściami. Potrafisz cieszyć się małymi rzeczami i z uśmiechem podchodzisz do codzienności. Wiesz, co jest ci potrzebne do szczęścia i starasz się je osiągnąć, choć nie na wszelką cenę. Czasem możesz mieć ciągoty do lenistwa i nie lubisz komplikować sobie życia.

Fot. iStock/bgwalker

5/8 Piwonia

Jesteś osobą bardzo emocjonalną, trudno ci ukryć, co czujesz naprawdę. Reagujesz od razu i bardzo żywiołowo, taki masz charakter. Wszędzie cię pełno, trudno jest przeoczyć twoje towarzystwo. Tak samo szybko jak się złościsz, wybaczysz, bo nie umiesz i nie chcesz chować urazy.

6/8 Konwalie

Ludzie poszukują twojej kojącej obecności, bo dajesz im ogrom dobrej energii, której nigdy ci nie brakuje. Jesteś wielką miłośniczką przyrody, kochasz łąki, ogrody, gdzie możesz napawać się ciszą i spokojem natury. Żyjesz dobrze i szczęśliwie, bo nawet w pozornie nieistotnych rzeczach widzisz sens i piękno.

Fot. Pixabay / <a href=”https://pixabay.com/pl/lilia-kwiat-charakter-lato-1028023/</a> / <a href="Peggy_Marco”target="_blank">CC0 Public Domain</a>\n

7/8 Lilia

Jesteś delikatną i czułą romantyczką, masz dobre serce i chętnie pomagasz bezinteresownie tym, którzy tego potrzebują. Czasem bywasz naiwna i ludzie cię wykorzystują, ranią. Ale masz swój kodeks etyki, którym zawsze kierujesz się dokonując wyborów. I tak czujesz się w porządku wobec siebie.

Fot. iStock/knape

8/8 Goździki

Kompromis to twoje drugie imię, nie lubisz się wykłócać o swoje, wolisz dojść do porozumienia, by korzystały na tym wszystkie strony. Nie znosisz awantur i konfliktów, ale znasz swoją wartość i zawsze wychodzisz z takich sytuacji z podniesioną głową. Niepowodzenia ciebie motywują, a nie załamują. Masz w sobie spokój i siłę do działania.