Lifestyle

Co jest w związku akceptowalne, a co już nie. Lista kontrolna

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 września 2018
5 mitów o szczęśliwych związkach
Fot. iStock / shironosov
 

Czasami zachowania, których doświadczasz w związku są czymś, z czym dorastałeś lub co znasz z dzieciństwa, więc nawet ich nie kwestionujesz, ale wiesz, że sprawiają, że czujesz się źle. Twój poziom tolerancji dla niedopuszczalnych zachowań jest wysoki i możesz nie zdawać sobie z tego sprawy.

Tolerowanie lub akceptowanie takich zachowań zbiera swoje żniwo. Możesz odczuwać depresję, lęk, złość. Możesz mieć problemy ze snem, możesz nie być w stanie skupić się, gdy twój umysł odtwarza ostatnią niepokojącą rzecz, której doświadczyłaś ze strony partnera. Możesz mieć nieprzyjemne uczucie, że coś jest nie tak.

Czasami jedyne narzędzie, które masz w zasięgu ręki to twoja intuicja. To ona podpowiada, że twoja relacja powinna wyglądać inaczej.

Zachowania nieakceptowalne w związku:

Kłamstwa wszelkiego rodzaju.

Randki lub próba nawiązania związku, gdy partner wciąż pozostaje w związku małżeńskim.

Gniew skierowany na partnera.

Przewlekła złość i agresja wszelkiego rodzaju.

Obalenie, uwłaczające uwagi.

Wyśmiewanie partnera na oczach innych.

Odmawianie rozmowy na temat problemów w związku.

Odmawianie partnerowi uczucia lub fizycznego kontaktu jako forma kary.

Ignorowanie problemów partnera.

Brak zainteresowania życiem, karierą, przyjaciółmi i marzeniami partnera.

Flirt z innymi osobami niż partner.

Odmowa rozmowy o finansach w związku.

Częste anulowanie wspólnych planów w ostatniej chwili.

Ukrywanie faktów ze swojego życia.

Nadużycie fizyczne jakiegokolwiek rodzaju.

Zachowania akceptowalne w związku:

Czekanie na odpowiedni moment, by powiedzieć partnerowi coś ważnego.

Związek z osobą zamężną w przypadku, gdy dokumenty rozwodowe zostały złożone w sądzie, a partner/partnerka nie mieszka z małżonką/małżonkiem.

Zdenerwowanie.

Drażnienie, przekomarzanie, które nie sprawia, że ​​czujesz się źle.

Drażnienie, przekomarzanie, które nie pozostawia uczucia zażenowania.

Odmowa przedyskutowania problemów, dopóki oboje partnerzy są zdenerwowani.

Wstrzymywanie kontaktu fizycznego ze względu na potrzebę przestrzeni.

Brak zrozumienia problemu,przy jednoczesnej chęci wysłuchania i prób zrozumienia drugiej strony.

Bycie zbyt zmęczonym lub zajęty, by czasem porozmawiać.

Pozdrowienie kogoś buziakiem w policzek lub uściskiem dłoni.

Konieczność anulowania spotkania lub spóźnienie się z powodu natłoku pracy lub czegoś ważnego.

Skryte planowanie niespodzianki z okazji urodzin partnera lub planowanie wakacji – niespodzianki.


Na podstawie: blogs.psychcentral.com


Lifestyle

4 typy mężczyzn, którym jedyne, co możesz dać, to kopa w tyłek. Przynajmniej, jeśli chcesz związku…

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
14 września 2018
Fot. iStock / PeopleImages
 

Czy osiągnąłeś ten punkt w randkowaniu, w którym czujesz, że masz niewytłumaczalną zdolność przyciągania „nieodpowiednich” mężczyzn?

Panowie  wydają się praktycznie idealni, kiedy zaczynasz się umawiać i zakochujesz. Ale niedługo po tym, jak zdecydujesz się zaangażować – PUF – dzieje się magia. Pan Idealny nagle zamienia się w czepliwego, apodyktycznego, kontrolującego lub zwyczajnie upośledzonego życiowo świra. A może nawet stają się oziębli i nieuczciwi?

Faceci, których spotykałaś w ciągu ostatnich kilku lat, mają potencjał, ale zamiast go wykorzystać, idą w zaparte uprawiając swój dramatyczny teatr, co gorsza obsadzając cię w jednej z najważniejszych ról.

Wiele kobiet przyciąga i zakochuje się w wyobrażeniu tego, kim może się stać facet, a nie w prawdziwym mężczyźnie i tym, kim naprawdę w danym momencie jest. Niestety, gdy pragniemy szczęścia i miłości, potrafi bardzo mocno zacisnąć oczy na to wszystko, co niekoniecznie pasuje do naszego marzenia. Kiedy wiać, gdzie pieprz rośnie?

Jest kilka typów, których bez trudu rozpoznasz już na początku znajomości.

4 typy mężczyzn, którym jedyne, co możesz dać, to kopa w tyłek

1. Pan „Kocham cię” (zdecydowanie za szybko)

Ma bardzo płytkie emocje i związki z innymi ludźmi. Jedną z rzeczy, która prawdopodobnie przyciągnie cię do niego, jest jego wylewność w okazywaniu uczuć.

W ciągu kilku tygodni randkowania będziesz „miłością jego życia”, a on będzie chciał być z tobą na zawsze. Zasypie cię gradem prezentów i wyznań „kocham Cię”. Usłysz wiele obietnic i zobaczysz wizję domku z białym płotkiem, szczeniakiem golden retrievera i waszych bliźniąt w marynarskich wdziankach…  Będziesz przytłoczono szybkością z jaką związek się rozwija, ale będzie ci to również bardzo schlebiało…

Uwaga, czerwona flaga. Zwyczajni „zdrowi” ludzie wymagają długiego procesu tworzenia relacji. Owszem, każdy sobie może pomarzyć, jakby to było, ale od fantazji do rzeczywistości daleka droga. Dobrze wyważony facet będzie czekał, aby dowiedzieć się o tobie czegoś więcej, zanim zaoferuje zobowiązanie.

Należy pamiętać, że Pan „Kocham Cię” żyje w świecie fantazji, w którym nic nie jest prawdziwe. Ma bardzo powierzchowne emocje, zakochuje się szybko i szybko jest kapryśny. Może odkochać również szybko, jak zachował się „na zawsze”.

2. Pan Zazdrosny i Kontrolujący

Kiedy po raz pierwszy go spotkasz, zwykle nie dostrzeżesz tej  zazdrości. Z czasem jednak stanie się zaborczy, nadopiekuńczy, a nawet apodyktyczny. Uważnie i niepostrzeżenie będzie przesuwał granice.

Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby odciąć twój system wsparcia po to, by cię kontrolować. Zacznie od pokazania, w jaki sposób twoi przyjaciele traktują cię „źle”, a twoja rodzina cię wykorzystuje i nie rozumie. Chce, abyś się wycofała i stworzyła przestrzeń dla jego kontroli.

W od tego, jak pewnie będzie się czuł, będzie cię sprawdzał i śledził, gdzie jesteś i z kim jesteś.

3. Pan Wiecznie Spłukany

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz się umawiać, twój facet będzie nalegał, by zapłacić za wszystko. To daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa finansowego. A potem powoli zacznie cię doić. Pojawią się problemy z „przepływem gotówki” i nie potrwa długo, a zamienisz się w jego osobisty bankomat.

Najczęściej  żyje na kredyt i wydaje znacznie więcej niż ma.

Nie daj się oszukać przez kogoś, kto na początku związku zasypie cię hojnie prezentami. Szybko okaże się, że to ty za nie zapłaciłaś.

Najbardziej niefortunne jest to, że Pan Wiecznie Spłukany, wcale szybko nie będzie chciał się rozstać. Któż by go finansował?

4. Pan „JA, JA, JA!”

Tego typu faceci są niesamowicie samolubnymi egoistami. Ma całkowitą obsesję na punkcie siebie i swojego wizerunku. Znaki charakterystyczne? Zawsze chodzi o niego – nigdy o ciebie.

Będzie przez cały czas mówił o sobie, ty dostaniesz niewiele czasu na wypowiedzenie czegokolwiek. Twoim zadaniem jest sprawić, by czuł się dobrze i był z siebie zadowolony. Pan „JA, JA, JA!” nie chce, żebyś go zanudzała szczegółami ze swojego życia.

Brakuje mu empatii i nie wcale nie zamierza się jej uczyć. Nie obchodzi go to, co ty czujesz przez niego.  Co gorsza, będzie cię krytykował i wprawiał cię w zakłopotanie.

Wszędzie będziesz świadkiem jego egocentryzmu, np. będzie niegrzeczny wobec kelnerów. Uważa, że ​​jest najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek spotkała wszechświat.

Jeśli pragniesz miłości, z tymi Panami jej nie znajdziesz. No chyba, że ich miłość własną do wygodnego życia.


źródło: yourtango.com


Lifestyle

Sześć fizycznych cech, które czynią kobiety atrakcyjnymi dla mężczyzn

Redakcja
Redakcja
14 września 2018
Fot. iStock/filadendron

Zastanawiasz się: „Co takiego ona w sobie ma, że on do niej lgnie. Przecież jestem fajniejsza, ładniejsza”, a jednak to ona przyciąga facetów jak magnes. Okazuje się, że są pewne stałe cechy, które czynią nas atrakcyjnymi dla mężczyzn. 

Oni najszybciej dostrzegają u kobiet cechy związane z płodnością, młodością i dobrym zdrowiem. „Czy ona może urodzić dzieci” – dokonują oceny pod tym kątem poza swoją świadomością. Atrakcyjna dla nich kobieta ma zdrowo wyglądającą skórę, większe biodra, większe piersi i pośladki oraz duże oczy.

Sześć fizycznych cech, które czynią nas atrakcyjnymi dla mężczyzn

1. Duże oczy (i kontakt wzrokowy)

Badania pokazują, że mężczyźni uważają duże oczy za bardziej atrakcyjne utożsamiając je z kobiecością, zdrowiem, młodością i płodnością. Dla mężczyzn to sygnał, że kobieta ma wyższy poziom estrogenu – hormonu płodności, którego duże stężenie zapobiega wzrostowi kości twarzy, co powoduje, że oczy stają się większe i bardziej widoczne.

Kontakt wzrokowy ma też ogromne znaczenie, jeśli chodzi o „przyciąganie”, wywołuje podniecenie i ożywienie seksualne.

2. Białe zęby (i uśmiech)

Piękne białe zęby są oznaką zdrowia i dobrych genów. Niektórzy ludzie kojarzą białe zęby z wyższym statusem. Często ubóstwo, choroba niszczą nasze zęby, co jest widoczne na pierwszy rzut oka.  Kobiecy uśmiech przesyła mężczyźnie sygnał pod tytułem: „jestem pozytywna, miła i otwarta”.

Jedne z badań wykazały, że rzeczą, na którą w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na randce, są zadbane zęby.

3. Pupa

Mężczyźni uważają, że duża pupa u kobiet jest niezwykle atrakcyjna. Naukowcy z Uniwersytetu w Bilkent w Turcji poprosili 300 mężczyzn o wybranie najbardziej atrakcyjnych kobiet na podstawie zdjęć. Większość wskazała na te, z większą pupą.

4. Stosunek talii do bioder

Jedną z bardziej znanych cech fizycznych, jaką mężczyźni preferują u kobiet, są (oprócz większej pupy) szerokie biodra. Jak bardzo szerokie? Otóż okazuje się, że idealny stosunek talii do bioder wynosi 7:10, ponieważ jest najlepszy do rodzenia dzieci. Mniej może sygnalizować, że kobiety nie nadają się do porodu, a więcej – problemy z płodnością związane z nadwagą.

5. Promienna skóra

Gładka, promienna skóra jest oznaką młodości, zdrowia i dobrych nawyków życiowych. Kobieta z dobrze wyglądającą skórą to znak, że trzyma zdrową dietę, nie sięga po używki (np. alkohol).  Faktycznie – piękna cera jest jednym z niewielu wskaźników dobrego stanu zdrowia, co samo w sobie jest atrakcyjną cechą.

6. Grube i zdrowe włosy

Gęste włosy to symbol zdrowia, młodości i witalności. Włosy wypadają, stają się cieńsze, kiedy źle się odżywiasz, chorujesz. Okazuje się ponadto, że długie, grube i zdrowe włosy stymulują mężczyzn seksualnie, łączą je z seksapilem i kobiecością.


źródło: Yourtango


Zobacz także

Newidzialny front

„Pobieram wymaz na tego pieprzonego koronawirusa i proszę, aby poczekali na dalsze decyzje”

Buduję MOCne Kobiety! Z wdzięczności za to, kim dzisiaj jestem!

Szukasz oryginalnego prezentu? Może skusisz się na catering dietetyczny LightBox? Prezentownik Oh!me 2018