Go to content

Celebrytka – biżuteria, która szturmem zdobyła nasze serca

Celebrytka – biżuteria, która szturmem zdobyła nasze serca

Często zastanawiamy się nad tym, jaką biżuterię zakupić dla siebie bądź ukochanej osoby. Złoto jest bardzo cennym kruszcem i chociażby z tego powodu je wybieramy. W ich kontekście mówimy o próbach i karatach. Tak naprawdę wiemy, że czym więcej karatów, tym bardziej rzecz jest cenna, ponieważ jest w niej więcej złota, ale pytanie – jak to sprawdzić? Co oznaczają próby? Jak odróżnić dobrą od złej złotej biżuterii? Na te oraz inne pytania odpowiemy sobie w naszym artykule.

Biżuteria złota – co oznaczają próby złota?

Decyzja o zakupie złotej biżuterii zawsze jest dobrą decyzją. Nie dość, że jest to piękna ozdoba, to również może ona mieć wymiar sentymentalny. Wystarczy tylko wziąć lupę prezenty od ukochanego, który może dać nam złote kolczyki, naszyjnik czy jeszcze inną ozdobę. Innym przykładem może być złota obrączka, która przecież jest symbolem nieprzemijającej miłości i wiecznego uczucia. Próba złota jest czymś, co charakteryzuje konkretny produkt. Próba 333 oznacza, że stop zawiera 33,3% czystego złota. 

Wyróżniamy 6 prób złota: 999, 960, 750, 585, 500, 375 i wyżej wspomniana 333. Porównując produkty, najczęściej decydujemy się na zakup 585 z prostego powodu – odpowiednim stosunkiem jakości do ceny. Chociaż złoto 999 jest bardziej szlachetne, to jednak jest ma ono swoje wady w postaci zbyt dużej miękkości i plastyczności i mówiąc w skrócie, nie nadaje się do wyrobów biżuterii. Oczywiście, trzeba zaznaczyć, że biżuteria złota często jest kupowana w celu inwestycyjnym. Wierzymy, że w przyszłości stanie się ona naszą polisą, którą będziemy mogli spieniężyć, gdy będzie gorzej z finansami. Gdybyśmy mieli kupować biżuterię tylko w takim celu, to na pewno warto wybrać 750 czy 960, natomiast wiąże się to z tym, że nie możemy jej zbyt często nosić.

Powiedzieliśmy o zaletach wyższych prób złota, ale co z tymi niższymi? To dość ważne, ponieważ niższa próba to niższa zawartość czystego złota, jednak złoto próby 333 jest twarde i wytrzymałe, ale w zamian będzie śniedzieć znacznie szybciej, jak również może powodować uczulenia i wysypkę na skórze. Nadal jest to złoto, ale znacznie mniej szlachetne.

Celebrytka – biżuteria, która szturmem zdobyła nasze serca

Celebrytka, czyli bransoletka damska, którą pokochała każda z nas!

Trudno znaleźć kobietę, która nie doceni dobrej biżuterii. Przykładem jest choćby bransoletka damska, która przepięknie zdobi kobiece dłonie. Co więcej, jest jej specjalny rodzaj, który jest nazywany (tak, tak!) celebrytką! Czym tak naprawdę ona jest? To cienki, delikatny łańcuszek, posiadający element ozdobny – może być to serduszko, a może i jeszcze inny symbol. Celebrytkami nazywa się nie tylko bransoletki, ale również naszyjniki, chociaż warto zastanowić się nad genezą tej nazwy. Pochodzenie jest bardzo proste, wzięła się ona od gwiazd, które ją rozpropagowały na salonach. 

Co jeszcze charakteryzuje bransoletkę damską, która jest nazywana celebrytką? To, że każdy z symboli ma coś oznaczać. Bransoletki damskie, gdzie pojawia się motyw serca, mają symbolizować miłość i oddanie. Jeszcze innym symbolem jest znak nieskończoności, przy czym niektórzy odbierają to jako znak braku przemijania, nieśmiertelności czy nawet większej płodności. Na pewno podarowanie takiej bransoletki mamie czy przyjaciółce będzie pięknym wyrazem dbania o relację i dzięki temu zacieśnimy relacje z najbliższymi. Celebrytki mogą mieć również inne symbole jak, chociażby aniołki, czy też kotwice. 

Ogromną zaletą celebrytek jest ich minimalizm, ponieważ nie są to wielkie łańcuchy, które rzucają się na pierwszy plan. Są to skromne bransoletki, które są przeznaczone dla kobiet kochających skromność, elegancję i fason. Takie celebrytki będą świetnym elementem do wieczornej kreacji, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić je na co dzień. Ich kolejnym plusem jest to, że są dostępne w wielu wzorach, dzięki czemu nie wyróżniają się tylko dodatkowymi ozdobami, ale samą budową. Najchętniej wybierane są złote bransoletki damskie, jednak w ofercie można znaleźć również produkty dostępne z innych materiałów, jak chociażby ze srebra, czy stali szlachetnej, aby mogły je kupić kobiety niezależnie od zasobności portfela.

Celebrytka – biżuteria, która szturmem zdobyła nasze serca

Celebrytka to idealny pomysł na prezent!

Złota biżuteria w formie celebrytki to piękna rzecz na prezent i nie ma co tego ukrywać. Wspominaliśmy o tym, że nie ma kobiety, która nie doceni dobrej biżuterii i można kupić ją nie tylko ukochanej, ale również bliskiej osobie (mama, siostra, przyjaciółka). Jesteśmy przekonani, że taki zakup sprawi, że na ustach drugiej osoby pojawi się uśmiech, a niewątpliwie oczy będą się radować z tak pięknego prezentu.