Lifestyle

Byłyśmy jak siostry… Za dwa miesiące ona wychodzi za mąż, ale to nie ja będę trzymała jej welon…

Karolina Krause
Karolina Krause
15 listopada 2016
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

No właśnie, ile tak naprawdę powinna trwać nasza przyjaźń? Moja trwała 16 lat. Dziś Ona jest już dla mnie tylko znajomą, choć przez większość życia była mi jak siostra. Razem przeżywałyśmy wszystkie „pierwsze razy”: pierwszy pocałunek, pierwszy okres, pierwszy seks. Za każdym razem nie mogłyśmy wytrzymać z niecierpliwości, żeby sobie o tym opowiedzieć. Obiecywałyśmy sobie, że będziemy świadkowymi na swoich ślubach. Za dwa miesiące ona wychodzi za mąż, ale to nie ja będę trzymała jej welon…

Olka, bo tak miała na imię moja przyjaciółka, wiedziała o mnie wszystko. Nie ma chyba drugiej osoby na świecie, która zna mnie tak dobrze jak ona. Nawet ja sama. A przynajmniej znała, kiedy jeszcze trzymałyśmy się razem. Poznałyśmy się mając pięć lat. Mieszkała niedaleko mnie. Pamiętam, że co sobotę spotykałyśmy się na naszym placu zabaw i godzinami przesiadywałyśmy na huśtawce. Rozmawiałyśmy o tym, co nas boli, o tym co się z nami dzieje, o chłopakach. O wszystkim, co tylko dziewczynki, a potem dziewczyny mają w zwyczaju rozmawiać. Lata mijały, a my dalej przychodziłyśmy w to samo miejsce. Zmieniłyśmy tylko porę spotkania na wieczór i chipsy wymieniłyśmy na trunki (nielegal bardziej stosowny do wieku).

Wiedziałam, że nie ma rzeczy, której nie mogłabym jej powiedzieć. Nie martwiłam się o to, co sobie o mnie pomyśli. Bo na pewno nie pomyślałaby źle. Najwyżej, by ochrzaniła, że co jak co, ale tym razem przegięłam. Gdybym się wtedy zgubiła lub postanowiła zniknąć, byłaby jedyną osobą na świecie, która wiedziałaby, gdzie mnie znaleźć. Tylko, że w pewnym momencie po prostu przestała mnie szukać…

Przez 16 lat nasza przyjaźń trwała w najlepsze. A potem po prostu zniknęła. Jak mydlana bańka. Dlaczego?

Bardzo długo nie potrafiłam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Fakt, wysłałam jej kiedyś SMS-em zaproszenie, w którym nie uwzględniłam jej faceta (bo wydawało mi się to oczywiste, że zapraszam ich razem!). Nie takie gafy przyszło mi w życiu popełniać. Ale, żeby od razu zrywać przez to wieloletnią przyjaźń? Więc wytłumaczyłam, przeprosiłam i myślałam, że zrozumie. Zrozumiała, ale nie przyszła. Dla zasady. Dowiedziałam się potem, że nie tyle ona poczuła się urażona co on. On, czyli jej przyszły mąż. Może to jego powinnam była wówczas przeprosić?

Cokolwiek wtedy zawiniło, dziś należy już do przeszłości. Po wielu miesiącach zadręczania się, doszłam w końcu do wniosku, że najwidoczniej tak właśnie miało być. Nikt w końcu nie jest nam dany raz na zawsze. Ludzie przychodzą i odchodzą. Związki się rozpadają, przyjaciele rozchodzą, a po wspólnie spędzonych czasach zostaje nam tylko folder (bo przecież już nie album) ze zdjęciami.

Czytałam ostatnio, że tracenie znajomych to etap dorastania, a człowiek dojrzewa przez całe swoje życie. Na przestrzeni lat dzieją się z nami najróżniejsze rzeczy. Przynależymy do różnych grup, zmieniamy środowiska, dochodzimy do nowych wniosków. Mówimy – ludzie się nie zmieniają – to prawda, ale mogą dorastać. Najwyraźniej przegapiłam po prostu ten moment, w którym te nasze ścieżki rozjechały się w dwie różne strony…

Choć z drugiej strony myślę, że może i dobrze, że tak właśnie się stało? Może dzięki temu stanęłam w końcu na własnych nogach? Bez złudnej nadziei na to, że ktoś złapie mnie, kiedy się przewrócę? Dziś moja najbliższa paczka składa się z czterech niezwykłych czarodziejek, na które zawsze mogę liczyć. Ale wiem już, że nie musi tak być zawsze. Nawet na boisku te same składy po jakimś czasie przestają działać. Nie ma w tym nic złego. To naturalna kolej rzeczy. Płynna rotacja.

A Olka? Kilka tygodni temu dostałam od niej zaproszenie na ślub. Zupełnie mnie zamurowało. Przecież nie rozmawiamy ze sobą już od tak bardzo dawna… Nie myślałam, że jeszcze o mnie pamięta. No i w szafie mam już sukienkę, którą kupiłam specjalnie na tę okazję, a w portfelu jej zdjęcie (którego nigdy nie wyjęłam). Nic w życiu nie jest stałe. Kto wie, może jeszcze kiedyś przyjdzie nam usiąść razem na tamtej huśtawce? Tak jak w tym wpisie, który jako dziecko zostawiła mi w pamiętniku: „Jak i w życiu mijają pociągi tak i my poszukamy swych dróg, na maleńkiej stacyjce przyjaźni, może kiedyś spotkamy się znów…”.


Lifestyle

Regulamin akcji: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Redakcja
Redakcja
15 listopada 2016
Fot. iStock/Eva Katalin Kondoros
 

Regulamin akcji „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą Konkurs „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016.
 3. Sponsorami nagród w Konkursie są Braster,  Plantwear, Czarny Potok, Ziaja, Ćmielów, Krosno, Naturativ, klinika Uśmiech Zdrowia, Semilac, Garneczki.pl, Wendre, Recman, Polmed  – zwani dalej Sponsorami.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsorów nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE: Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

  1. List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem  „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

   Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
   Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
   Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora
  3. W czasie trwania konkursu można dodawać wiele komentarzy. Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu aktywność uczestników podczas wszystkich wyzwań.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 40 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 20.12.2016 na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Sponsorami nagród w Konkursie są Braster,  Plantwear, Czarny Potok, Ziaja, Ćmielów, Krosno, Naturativ, klinika Uśmiech Zdrowia, Semilac, Garneczki.pl, Wendre, Recman, Polmed – zwani dalej Sponsorami.
  2. Laureatami Konkursu zostanie 40 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  3. Nagrody:

   braster-logo

   Braster – Twój najzdrowszy nawyk

   Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

   *Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

   1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

   _DSC1193

   Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości 10% wartości Nagrody. Fundator, jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, przed wydaniem Nagród Laureatowi obliczy, pobierze i odprowadzi do właściwego Urzędu Skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy należny z tytułu wygranej. W tym celu do wartości Nagrody zostanie dodane świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób fizycznych z tytułu wygranej w Konkursie w kwocie stanowiącej 11,11% wartości danej Nagrody. Laureat oświadcza, że wyraża zgodę aby kwota premii pieniężnej nie podlegała wypłacie na jego rzecz, lecz przeznaczona została na zapłatę podatku należnego z tytułu wygranej w Konkursie.

   Czarne

   1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* ( o wartości 1.600 zł)

   Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

   *z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

   Logo PFP

    

   Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

   1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 
   1x zestaw dwóch filiżanek India 
   1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

    

   PlantWear_logo_New

   Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

   1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

   1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

   1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

    

   logaziaja-02

    

    

   10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

   – kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

   – kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

   – kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

   – arganowy szampon wygładzający 300 ml

   – arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

   – arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

    

   logo KROSNO GLASS

   3 x komplet do likieru – Liqueur

    

   2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

    

   2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

    

   2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

    

   1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

    

   W zestawie:

   Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

   Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

   Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

   1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

   W zestawie:

   Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

   Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

   Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

   USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

   1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

    

    

   semilac logo jpg

   2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

   Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

   Zestaw świąteczny Semilac:

   W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

   W skład zestawu świątecznego wchodzi:

   • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
   • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
   • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

   Zestaw startowy Semilac:

   W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

   W skład zestawu startowego wchodzi:

   • lampa Semilac LED 6W,
   • Semilac BASE
   • Semilac TOP
   • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
   • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
   • Semilac Acetone
   • folie do usuwania lakieru hybrydowego
   • waciki bezpyłowe
   • Semilac Striper
   • blok polerski
   • pilniki do paznokci

Wendre_logo1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:
1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200
2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

logo_biale
1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

 

5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.

6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne akceptacją niniejszego regulaminu oraz z prawem do wykorzystania tejże pracy przez Organizatora w celach promocyjnych.

7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.

Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.

Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.

Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.

Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.

Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).Lifestyle

Zawsze wybieraj miłość. Zawsze. Przykazania miłości, o których zapominamy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
15 listopada 2016
Fot. iStock / franckreporter

Była miłość. Pojawiła się nagle, bo tak już ma w zwyczaju. Zaskoczyła wszystkich, ich najbardziej. Albo wręcz przeciwnie, po cichu wzrastała gdzieś między przyjacielskimi zwierzeniami o pierwszym chłopaku, a pierwszą poważną pracą. Jest. I są oni, my jesteśmy. Zakochani, kochający coraz mocniej i mocniej, aż w końcu jakby mniej, może wcale.

A jednak gdzieś głęboko trzyma nas przekonanie, że skoro była, przyszła do nas, wybrała nas z tłumu – to jeszcze wróci, nie zapomni adresu. Dlaczego w ogóle ta nasza miłość – taka idealna, romantyczna i gorąca, gdzieś sobie poszła?

Każdy z nas wie, że są przykazania miłości. Każdy z nas czasem o nich zapomina. Bo kiedy zaczyna się robić coraz chłodniej, przypominamy sobie dopiero, jak się w miłość gra…

Jeśli nadal chcesz ją znaleźć, w sobie, w was, pamiętaj, że jej tak niewiele potrzeba. Jeśli tylko jeszcze kochasz.

Spal te wszystkie scenariusze…

Te które wymyśliłaś leżąc wieczorem w łóżku, jeszcze jako mała dziewczynka. Oddaj kostiumy księcia i królewny. Wymaż z głowy biały domek z płotkiem na wysokość kolan i zasadzone drzewo. I ten o tym, jak on ratuje cię od samotności, ten scenariusz też spal. Wszystkie. Wyrzuć je z serca i przestań reżyserować miłość. Przecież wiesz, że to nie może się udać.

Miłość trzeba przyjąć, tak jak życie. Można ją głaskać po grzebcie siedząc razem na kanapie. Można się z nią drażnić, aż w końcu nawet na nią obrazić. Ale nigdy nie można jej mieć na własność, swojej idealnej, narysowanej, zaplanowanej, bezwzględnie bezpiecznej. Bo życie we dwoje, to wielka improwizacja.

Jeśli kochasz, jeśli warto – nie wyrywaj tylko ostatniej strony „i żyli długo i szczęśliwie”, bo razem.

Nigdy nie przestawaj…

Bo miłość ma swój początek, ale gdy trwa i wzrasta nigdy nie zobaczysz jej „końca”. Nigdy nie przestawaj zabiegać o nią/o niego. Rozpieszczać tego, co was połączyło.

Nigdy nie przestawaj widzieć tego, którego pokochałeś.

Nie przestawaj myśleć o tym, co ogrzewa cię najmocniej.

Nie przestawaj dawać siebie, nie odbieraj komuś swoich słów, ramienia i kuksańców pod wspólną kołdrą.

Nie warto. Nie warto karać brakiem. Nie warto dopinać swego za cenę, która dla miłości jest zbyt wysoka. Nie warto nie widzieć, nie słyszeć, nie czuć. Wtedy na pewno ją stracisz. A  najtrudniej będzie patrzeć jak gaśnie, w was. Tak cichutko, żeby można było udawać, że tak naprawdę przecież nic się nie zdarzyło.

Zakochaj się w zmianach… 

Kochaj je miłością szaloną, jak wariat – bez reszty. Bo tylko ich możesz być pewien. Ciesz się tym jak zmienia się wasza miłość, jak zmieniacie się wy, wasze dzieci, plany, wspólne wieczory. Nigdy tych zmian nie powstrzymasz, bo przecież nie da się zatrzymać czasu głośno krzycząc „my będziemy inni”. Inni, czyli jacy? Zawsze młodzi, zawsze w tym samym punkcie, zawsze we dwoje.

Nie udawaj, że świat nie zna zmian, możesz nie chcący przegapić nie tylko miłość, ale i życie.

… i bądź czasem głupcem

Radosnym, lekkim w tej miłości jak piórko. Pozwól wygrywać od czasu do czasu swojej miłości z rachunkiem bankowym i z praniem, które zostało wczoraj w pralce. I z tym spóźnieniem też.

Odrzuć od czasu do czasu to wszystko, co ważne jest tylko przez chwilę – żeby mieć dość miejsca na to, co ważne na zawsze.

A co jest tak ważne w miłości? Dla każdego z nas coś innego.

Te wszystkie wspólne śniadania, i zaparzona co rano przez niego kawa. Liścik, rozmowa, wspólny spacer. Pocałunek na pożegnanie, taki oklepany a jakby konieczny, żebyście zawsze byli sobą. To, że gdy on się złości zaczyna machać rękami, aż w końcu oboje zaczynacie się śmiać. A ty nie potrafisz się na niego obrazić, choć tak bardzo próbujesz załatwić go cichymi dniami. Bądź czasem głupcem na krótką chwilę, takim, który zdaje się nie widzieć tych wszystkich krótkich i niepotrzebnych małych wojen.

Pozwól sobie zapomnieć

O tym co złe. O tym, co się zdarzyło, a jednak postanowiliście nieść to nadal razem. O tym, co wybaczyliście.

To zawsze będzie cząstką was, zawsze będzie jednym z kawałeczków całej tej układanki, ale już nigdy więcej nie powinno być ważniejsze od tego, co macie teraz. Od tego, co możecie mieć za chwilę. Wybaczyć, rozwiązać, naprawić. Nie podsycaj samej siebie. Nikt nie powinien być „lepszy” w miłości.

Zawsze wybieraj miłość. Zawsze

Tak długo jak jest i nie krzywdzi. Czy warto walczyć, dopóki czujesz – zawsze warto próbować, choć dróg jest bardzo wiele.


Zobacz także

Lato to spotkania… Powiew lata w twoim ogrodzie. Zobacz jak to zrobić!

Regulamin konkursu „Teraz albo nigdy”

Najpiękniejsze kwiaty na balkon. Jakie wybrać? Zapytałam o to kwiaciarki