Go to content

Być jak Julia Roberts. 15 rzeczy, których o aktorce nie wiecie

Być jak Julia Roberts. 15 rzeczy, których o aktorce nie wiecie
Fot. Screen z Youtube / Mr.Kittychow101

Uśmiech Mona Lisy, niezwykły, intensywny kolor włosów, a przede wszystkim ogromny talent – Julia Roberts jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek naszych czasów. Na pewno kochacie ją za takie role Viviane w Preety Woman, Erin Brockowich, czy Anna Scott w Notting Hill. Ale założę się, że jest kilka (a dokładnie 15) faktów w życiu Julii, których nie znacie. Zaczynamy odliczanie.

15. Julia poważnie interesowała się muzyką

W szkole miała nawet zespół, w którym grała na klarnecie. I była w tym naprawdę dobra.

14. Kariera aktorska nie była jej marzeniem z dzieciństwa

Poza karierą muzyczną, marzeniem Julii była praca weterynarza. Dziś aktorka znana jest ze swojej miłości do zwierząt i częstego udziału w akcjach charytatywnych na ich rzecz.

13. To ona miała zagrać w komedii romantycznej „Bezsenność w Seattle”

Tuż obok Toma Hanksa. To ona miała być Anną i stanąć u jego boku w niezapomnianej scenie w Empire State building. Ale odrzuciła tę rolę na rzecz Meg Ryan i … wyszła za mąż za muzyka Lyle’a Lovetta. Dwa lata później rozwiodła się.

Fot. Screen z Youtube / Mr.Kittychow101

Fot. Screen z Youtube / Mr.Kittychow101

 

12. Jako dziecko miała dziwny nawyk

Obgryzała paznokcie u … nóg. Zapytana o ten proceder przez nauczyciel w szkole, powiedziała po prostu, że jest „giętka” 🙂 .

11. Udany make-up to sztuka relaksu

Julia Roberts jest przygotowywana do „wyjść publicznych” przez swoje makijażystki zawsze w ten sam sposób: kładzie się na plecach, żeby mieć jak najbardziej zrelaksowany wyraz twarzy. Efekt – zachwycający.

10. Julia kocha dziergać na drutach

Kiedy aktualnie nie pracuje nad żadnym filmem, szydełkuje. To jej relaksujące hobby. Swoimi dziełami obdziela zazwyczaj członków rodziny, a zdarza się, że i członków ekip filmowych.

9. Jej pierwsza ciąża była zagrożona

Zanim na świat przyszły jej bliźnięta, Julia była wielokrotnie hospitalizowana. Dzieci, Phinneaus Walter i Hazel Patricia przyszły na świat w 2004 roku.

8. Julia pobiła pewien rekord

Za rolę Erin Brockovich, Julia Roberts zarobiła 15 lat temu 20 milionów dolarów. Była wówczas pierwszą aktorką, która otrzymała tak wysoką gażę.

7. Pewien szkielet nosi jej imię 🙂

 


Kiedy bułgarscy archeolodzy znaleźli prawie 10 000-letni szkielet, nazwali go na cześć aktorki jej imieniem i nazwiskiem.  Głównym powodem były fantastycznie zachowane, piękne zęby znaleziska… Równie piękne jak zęby Julii.

6. Jej firma producencka nazywa się Red Om

To nazwisko jej męża czytane od tyłu.

5. Julia jest znana z tego, że przeklina…

Przekonali się o tym wszyscy, którzy mieli okazję z nią pracować. Na szczęście Julia ma również czarujący uśmiech.

4. … i świetnie gotuje

A jej specjalnością jest kuchnia marokańska.

3. Julia jest leworęczna

Ale kiedy grała Erin Brockovich nauczyła się pisać prawą ręką, co było dla niej bardzo trudne.

2. Film ‘Pretty Woman’ wcale nie miał być komedią romantyczną…


A oryginalny scenariusz zakładał, że Viviane była uzależniona od narkotyków. W końcowej scenie Edward miał zostawić ją na ulicy dokładnie tam, gdzie ją spotkał. Jak to dobrze, że reżyser zmienił zdanie!

1. Pierwsza scena miłosna w filmie „Pretty Woman” była dla niej trudna. Bardzo trudna.

Julia tak bardzo się nią denerwowała, że dostała reakcji alergicznej na całej skórze, co wymagało aplikacji specjalnych leków.

Źródło: ppcorn.com