Go to content

Biżuteria w prezencie? Może znaczyć więcej. Zobacz, co może wyrażać biżuteria, którą nosisz

Fot. Materiały prasowe | YES

Może znaczyć bardzo wiele lub wręcz przeciwnie – tylko od ciebie zależy, czy podarowanej biżuterii nadasz większy wymiar, ukryty sens. Czy podarujesz komuś pospiesznie wybrany przedmiot, czy coś więcej. Bo choć biżuteria to klasyka, która nigdy z mody nie wychodzi, to jednak coś więcej, niż błyskotka.

Szczególnie, gdy podarujesz ją kobiecie, ponieważ razem z wybraną biżuterią, możesz podarować różne emocje, symbole i życzenia.

Urok

Klasyka, delikatność, zdecydowanie – tymi wszystkimi cechami można biżuterię opleść. Dając w prezencie delikatny naszyjnik można sprawić komuś o wiele więcej przyjemności niż , gdy podarujemy ciężką od przepychu kolię. Bo właśnie w takim prezencie kryje się urok codzienności.

Cała magia i wyjątkowość, to pragnienie posiadania przy sobie drobiazgu, który dostałyśmy od bliskiej osoby. Rzadko kiedy w pamięć zapada nam duża i obfita biżuteria, zarezerwowana na szczególne okazje. To zazwyczaj te drobne kolczyki od pierwszego chłopaka, które nadal mamy w szufladzie i do których uśmiechamy się pod nosem; pierścionek od babci czy mamy, naszyjnik od ukochanego, delikatny, zwiewny – ten sam, który zaraz po rozpakowaniu na długie tygodnie czy miesiące stał się dla nas elementem codziennej garderoby, pamięcią, symbolem. Ten sam, na który lubi szybko spojrzeć, gdy coś nas w życiu uwiera.

Aby to się udało wystarczy spełnić tylko jeden warunek – dając w prezencie biżuterię, wybierz ją osobiście, poświęć na to chwilę, niech nie będzie wyborem najłatwiejszym.

Emocje

Czy wiesz, jaką emocję zaklęto w pierścionku czy naszyjniku? Nie musisz być ekspertem i czarnoksiężnikiem. Po pierwsze zobacz, co o swojej biżuterii mówi jej projektant.

Dobór materiałów i kolorów ma naprawdę olbrzymi potencjał. Możesz podarować komuś zamiast naszyjnika lekkość, energię, chęć do zmian, sposób na wyrażenie emocji czy mały talizman pomagający w odnalezieniu spokoju. Drobiazg, który razem ze świadomością, że ktoś wybrał go specjalnie dla nas, może stać się czymś więcej niż dodatkiem.

Forma

To jaki kształt i formę przybiera biżuteria również może mieć ukrytą moc. To jak masywna powinna być biżuteria w dużej mierzy zależy od kobiety – i w grę wchodzą tu nie tylko jej fizyczne warunki, ale również to, jaką ona sama siebie widzi.

Duży i błyszczący pierścionek lub wisior, to okazanie tego, że lubimy zwracać na siebie uwagę otoczenia. Proste formy, to oznaka naszej elegancji, ale też mała wewnętrzna potrzeby kontrolowania swojego życia. Delikatna i romantyczna biżuteria z kolei posiada dodatkowe atuty – w zależności od tego, jak użyje i z czym zestawi ją właścicielka, może symbolizować jej wolność, delikatność albo umiłowanie do szczególnych detali.

Wybierajcie biżuterię tak, aby mogła być symbolem choć małej cząsteczki obdarowanej osoby. Nie próbowała jej ani przyćmić, ani zamienić w kogoś innego. Najlepsza biżuteria to ta, która tworzy z tobą harmonijną całość.

Kolory

Psychologia kolorów doczekała się już wielu ujęć. Od ulubionego koloru, po dobór barw, jakie najchętniej zapraszamy do garderoby. A jak jest z biżuterią?

Lada moment Dzień Kobiet i wiosna… dlatego u nas dziś pastelowo, lekko i bardzo kobieco. Bo jeden naszyjnik lub bransoletka mogą być równocześnie uwodzicielskie, klasyczne w formie i kreatywne.

Różowy
2

Zielony

3

Niebieski

1

 

Loop, czyli radość życia

Loop to podróż w czasie! To powrót do lat 60, gdzie wszystkie problemy pękały jak bańki mydlane, a wiatr przenosił dobrą energię. Atmosfera radości pozwalała czerpać z życia pełnymi garściami. Poczuj klimat wyjątkowej beztroski! Razem wróćmy do czasów harmonii i dobrej energii, do czasów pięknych piosenek o miłości i szalonych kolorów. Loop to symboliczna kolekcja dla cieszących się życiem.

ab-s-000-swa-zncl608  Srebrny naszyjnik wykonany ze srebra próby 0,925,ozdobiony kryształami Swarovski. Rozmiar: 48
ab-s-000-swa-nncl609  Srebrny naszyjnik wykonany ze srebra próby 0,925,ozdobiony kryształami Swarovski. Rozmiar: 48
ab-s-000-swa-ibcl609 Srebrna bransoletka wykonana ze srebra próby 0,925,ozdobiona kryształami Swarovski.
ab-s-000-swa-zpcl611_ Srebrny pierścionek wykonany ze srebra próby 0,925,ozdobiony kryształami Swarovski.
ab-s-000-swa-incl607  Srebrny naszyjnik wykonany ze srebra próby 0,925,ozdobiony kryształami Swarovski. Rozmiar: 48
ab-s-000-swa-nncl610  Srebrny naszyjnik wykonany ze srebra próby 0,925,ozdobiony kryształami Swarovski. Rozmiar: 48
ab-s-000-swa-zkcl608 Srebrne kolczyki wykonane ze srebra próby 0,925,ozdobione kryształami Swarovski.

 


Artykuł powstał we współpracy z marką YES