Go to content

Niezawodny, domowy sposób na czyszczenie pędzli do makijażu. Jak to zrobić najlepiej?

czyszczenie pędzli do makijażu
Fot. iStock / lokisurina

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie czyszczą szczoteczek do makijażu zbyt często (mając oczywiście poczucie winy), to jest właśnie dla ciebie! Czyszczenie pędzli do makijażu nie powinno być uciążliwe i tak naprawdę nie jest! Tak jak pierzesz swoją pościel lub myjesz naczynia, tak pędzle, których używasz do makijażu, potrzebują wyczyszczenia, ponieważ zawierają więcej bakterii, niż myślisz. Za każdym razem, gdy brudnym pędzlem dotykasz swojej twarzy, zwiększasz ryzyko wystąpienia problemów skórnych. Tak naprawdę pędzle do makijażu powinniśmy czyścić raz w tygodniu! I powinno to stać się naszym nawykiem.

Jak najlepiej czyścić pędzle do makijażu?

To czyszczenie jest bardzo łatwe i tanie w wykonaniu, ale przede wszystkim niezwykle skuteczne! Naprawdę nie ma potrzeby szukać i kupować środków do czyszczenia pędzelków, ponieważ zrobienie własnego jest niezwykle proste.

Potrzebujesz jedynie szklankę płynu  antybakteryjnego do mycia naczyń i połowę szklanki oliwy z oliwek (proporcje muszą być 2:1).

W miseczce wymieszaj płyn i oliwę. Zmocz pędzel, a następnie zanurz go (strona z włosiem w dół) w mieszance. Upewnij się, że pędzel jest dokładnie zamoczony i masuj go delikatnie, aż będzie czysty. Opłucz włosie w letniej wodzie, aż przestaną płynąć mydlane pozostałości. Powieś pędzel do wyschnięcia włosiem w dół lub połóż na papierowym ręczniku, niech osuszy go powietrze, co może potraw dzień, a nawet dwa. Tak samo wyczyść pozostałe pędzle. Niektóre mogą wymagać podwójnego czyszczenia w zależności od stopnia zabrudzenia.

Prawidłowe czyszczenia pędzli do makijażu jest bardzo ważne, ponieważ może zapobiec wypryskom i podrażnieniom skóry, nie wspominając już o tym, że pędzle będą znacznie lepiej rozprowadzać kosmetyki po naszej twarzy.


źródło: styletips101.com