Go to content

Bądź młodsza bez skalpela

Twarz jest naszą wizytówką, jej wygląd ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, komfort psychiczny, a także na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Niestety, wraz z upływem lat skóra traci jędrność, sprężystość, młodzieńczy blask i koloryt. Pojawiają się też pierwsze zmarszczki i bruzdy, które są wynikiem naturalnego procesu zachodzącego w organizmie każdego człowieka.

Aby czuć się olśniewająco i kobieco niezależnie od wieku, warto przywrócić twarzy świeży i zdrowy wygląd. Jest to możliwe dzięki skorzystaniu z nowoczesnych technologii stosowanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Jakie zabiegi pomogą skutecznie odmłodzić twarz?

Bądź piękna każdego dnia ‒ zabiegi odmładzające

Rozwój technologii zrewolucjonizował medycynę estetyczną, pojawiły się nowe możliwości zabiegowe dające bardzo skuteczne rezultaty przy dużym bezpieczeństwie i małej inwazyjności.

Zdecydować się można na zabiegi ‘kamuflujące’, które niwelują niedoskonałości i poprawiają wygląd, ale nie rozwiązują problemu. Medycyna estetyczna i nowoczesna kosmetologia proponują także terapie, które w naturalny sposób uruchamiają i stymulują procesy naprawcze w skórze, dzięki czemu w trwały sposób odwracają i opóźniają starzenie, a twarz odzyskuje jędrność, sprężystość i młody wygląd.

Zabiegi ‘kamuflujące’

Bardzo skuteczne zabiegi ‘kamuflujące’, które praktycznie natychmiast dają widoczne efekty odmłodzenia to wolumetria twarzy, wypełnienie zmarszczek, botox. Na czym polega każdy z wymienionych zabiegów?

Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki któremu możemy przeprowadzić naturalny lifting twarzy. Terapia polega na precyzyjnym podawaniu kwasu hialuronowego w głąb skóry przy użyciu igły lub kaniuli. Cele zabiegu to:

  •   wymodelowanie konturu twarzy,
  •   podniesienie owalu,
  •   uniesienie policzków,
  •   uwydatnienie kości policzkowych i linii żuchwy,
  •   wypełnienie zmarszczek i bruzd.

Aby zmniejszyć dyskomfort odczuwany w trakcie zabiegu, na skórę aplikowany jest krem znieczulający.

Wolumetria twarzy to całkowicie bezpieczna i skuteczna terapia. Pierwsze efekty widoczne są niemal natychmiast, skóra odzyskuje młodzieńczą świeżość, elastyczność, sprężystość i gładkość. Wszelkie niedoskonałości związane z utraconą z wiekiem objętością tkanek zostają zniwelowane. Rezultaty utrzymują się  nawet do 12 miesięcy.

Wypełnianie bruzd i zmarszczek

Kwas hialuronowy umożliwia wypełnianie zmarszczek i bruzd, najczęściej wykorzystywany jest jako wypełniacz bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek palacza. Preparat podany do skóry właściwej nie tylko niweluje niedoskonałości, lecz także poprawia owal twarzy oraz podnosi opadające kąciki ust.

Terapia z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to droga do redukcji zmarszczek, a tym samym do uzyskania młodszego wyglądu i lepszego samopoczucia.

Botox, czyli toksyna botulinowa

Botox, czyli toksyna botulinowa, to skuteczny i sprawdzony sposób redukcji zmarszczek. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w określone miejsca na twarzy. Toksyna botulinowa blokuje połączenia między nerwami i mięśniami, wskutek czego dochodzi do skurczów mięśni mimicznych, a w konsekwencji do wygładzenia zmarszczek i bruzd. Pierwsze efekty pojawiają się w ciągu 2-14 dni po zabiegu i utrzymują się przez 3- 6 miesięcy.

Trwała niwelacja oznak starzenia

Jeśli szukasz zabiegów, które trwale niwelują oznaki starzenia, działają prewencyjnie poprzez stymulowanie skóry do naturalnej regeneracji, to doskonałym rozwiązaniem będą radiofrekwencja mikroigłowa (wykonana urządzeniem Virtue RF), fotona 4D, biostymulatory oraz mezoterapia. Na czym polega każdy z zabiegów? Poniżej najistotniejsze informacje.

Radiofrekwencja mikroigłowa (termolifting mikroigłowy)

Radiofrekwencja mikroigłowa (lub termolifting mikroigłowy) to skuteczna technologia bezoperacyjnego liftingu twarzy, ujędrnienia i zagęszczenia skóry. To synergia dwóch, klinicznie przebadanych technologii: radiofrekwencji RF i mikronakłuwania, w jednym urządzeniu ‒ Virtue RF.

Mikronakłuwanie stymuluje i pobudza skórę, uruchamiając w niej procesy naprawcze. W tym samym czasie odbywa się aplikacja precyzyjnie kontrolowanej fali elektromagnetycznej o częstości fali radiowej. Fala wywołuje efekt termoliftingu, dzięki czemu rozpoczynają się procesy regeneracji i przebudowy struktury skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa należy do zabiegów regeneracyjnych, czyli takich, które odmładzają w sposób naturalny, poprzez stymulowanie naturalnych procesów naprawczych skóry. Uzyskujemy spektakularne efekty przy minimalnej inwazyjności zabiegu i bez konieczności rekonwalescencji. Zabieg jest całoroczny, może być wykonywany również latem.

Fotona 4D – 4 zabiegi w 1, czyli laserowy eliksir młodości

Absolutnie złoty standard w odmładzaniu to zabieg Fotona 4D – 4 zabiegi w 1, czyli laserowy eliksir młodości. Efekt? Spektakularny już po jednym zabiegu.

 

Fotona 4D to innowacyjny lifting i odmłodzenie twarzy, opierające się na połączeniu czterech procedur zabiegowych w jednej terapii, działamy czterema sposobami tak, aby całościowo odmłodzić twarz.

  •   Pierwszy etap to EndoLifting, jest to innowacyjny zabieg stymulacji wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Precyzyjne działanie nieablacyjnego trybu lasera stymuluje kurczenie się włókien kolagenowych na całej grubości skóry. Efekt? Natychmiastowe wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, uniesienie policzków, lifting twarzy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
  •   Drugi etap to trójwymiarowe ujędrnianie skóry poprzez nieablacyjne stymulowanie głębszych warstwach skóry. Efekt to napięcie i zagęszczenie skóry w trzech wymiarach.
  •   Trzeci etap zabiegu wykorzystuje najdłuższą wiązkę lasera w celu zwiększenia napięcia skóry na całej jej grubości. Szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry do temperatury 42 stopni Celsjusza działa liftingująco na skórę właściwą dzięki depozytowi energii w głąb skóry. Nie ma tutaj ryzyka powstania urazów termicznych.
  • Ostatni etap zabiegu Fotona 4D to peeling laserowy, czyli działanie na powierzchni skóry. Peeling laserowy ma za zadanie poprawę powierzchniowego wyglądu skóry, czyli redukcję drobnych zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych porów. Cera jest wygładzona i  rozświetlona. Peeling laserowy jest zdecydowanie bardziej skuteczny i bezpieczny w porównaniu do peelingów chemicznych, czy dermabrazji.

Biostymulatory ‒ rewitalizacja i odmłodzenie

Doskonałą metodą rewitalizacji i odmłodzenia są biostymulatory. To doskonałe uzupełnienie zabiegów Hi-Tech czy laserowych. Biostymulatory to nowoczesne zabiegi iniekcyjne, które rewitalizują i odmładzają skórę twarzy. Iniekcja polega na podaniu w miejscach zabiegowych specjalnych preparatów biostymulujących (stymulatorów tkankowych), które zarówno odbudowują tkankę, jak i stymulują produkcję kolagenu i elastyny, tym samym redukując widoczność zmarszczek, poprawiając owal twarzy oraz, nadając jędrności i sprężystości zwiotczałej z wiekiem skórze. Efektem terapii jest zdecydowanie młodsza oraz bardziej nawilżona, napięta i elastyczna skóra. Ponadto podawane preparaty nie tylko niwelują oznaki starzenia się, lecz także działają przeciwstarzeniowo.

Mezoterapia

Finalnie mezoterapia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kondycję skóry, wyraźnie ją odmłodzić i nawilżyć. Zabieg polega na podaniu w skórę substancji aktywnych (aminokwasów, witamin, kwasu hialuronowego, mikroelementów) za pomocą serii kilkudziesięciu, a nawet kilkuset płytkich, punktowych iniekcji. Nakłucia pobudzają procesy regeneracyjne skóry oraz stymulują do produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra wyraźnie się odżywia i nawilża.

Mezoterapia jest doskonałym zabiegiem regenerującym skórę, doskonale uzupełnia zabiegi laserowe, czy z wykorzystaniem innych technologii.

Absolu Clinic

Wymienione powyżej, jak również wiele innych zabiegów, wykonać można w warszawskiej klinice piękna, w Absolu. Absolu Clinic to miejsce, w którym każda z pań poczuje się piękna i wyjątkowa, a panowie na nowo odkryją swoją męskość.

Klinika stawia wyłącznie na bezpieczne metody redukcji niedoskonałości oraz na innowacyjne technologie umożliwiające podkreślenie piękna i zachowanie go na dłużej. Terapie dobierane są indywidualnie, po konsultacji z lekarzem bądź kosmetologiem.

W Absolu przeprowadzane są zabiegi odmładzające, z zakresu medycyny estetycznej, modelowania ciała, depilacji czy laseroterapii. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą zadbać zarówno o sylwetkę, jak i o kondycję skóry i włosów, a co za tym idzie, poczuć się piękniej i podnieść jakość życia.

Innowacyjnych i skutecznych metod odmładzania jest naprawdę dużo, ważne, żeby dobrać właściwą terapię do problemu, który chcemy rozwiązać oraz wykonać zabiegi w serii. Tylko seria zabiegów oraz łączenie terapii daje trwałe, skuteczne rezultaty i pozwala cieszyć się młodym wyglądem.