Lifestyle

#BabaDeLaKrem – bo jak wszystko się wali, to tylko Karpatka może ocalić święta, no bo kto by się nie skusił? Akcja #BabaCud – wyzwanie #10

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
12 kwietnia 2019
Fot. iStock
 

Idealne może być tylko ciasto. Czy jesteś gotowa przyznać, że perfekcja w ludzkiej skórze nie istnieje? Jak znaleźć równowagę między dążeniem do perfekcjonizmu a nie chorobliwym zaniedbywaniem siebie? To wcale nie takie trudne, jak się wydaje. Ale przyda się kilka wskazówek. Do dzieła – pora nauczyć się nie dźwigać ponad własne siły.

Nieustanne próby osiągnięcia ideału prowadzą tylko w jedne miejsce – do frustracji, stresu i napięcia. Naucz się odpuszczać. Bycie nieidealnym jest piękne. Naprawdę.

Chcesz skończyć z Panią Perfekcyjną? Zacznij do tych dziesięciu kroków!

Dziesięć kroków. Dziesięć kroków, które dzieli cię od bycia nieperfekcyjną. Uwierz, to bycie nieidealną nie boli, a życie nabiera różowych barw.

1. Wybacz sobie swoje niedociągnięcia

Zazwyczaj okazuje się, że to my sami stawiamy sobie nierealne do wykonania zadania, zbyt wygórowane oczekiwania.

2. Skup się na tym, co jest dla ciebie naprawdę ważne

Zastanów się, czy naprawdę musisz się tak bardzo poświęcać sprawą, które nie są dla ciebie ważne?

3. Określ jasno swój cel

Tylko ty wiesz, czego chcesz!

4. Rób to, co dobre dla ciebie

Przestań inwestować czas i energię w rzeczy, których nie chcesz i nie potrzebujesz.

5. Ustal sobie limit

Szczególnie ten czasowy. Każdy ma swoje granice. Postaw je. Możesz zrobić tyle, ile zaplanujesz – i kropka.

6. Spróbuj czegoś nowego

Co ci to da? Wszystko co nieznane, zmusza nas do błądzenia i poszukiwania. Jeśli popełnisz błąd – przyjmij go, to nie koniec świata. Tego też trzeba się nauczyć!

7. Pogódź się z tym, że nigdy nie zadowolisz wszystkich

To nie możliwe. Na próbach zadowolenia całego świata zawsze stracisz tylko TY.

8. Ucz się na błędach, zamiast ich żałować

Każdy błąd nas czegoś uczy. Nie unikaj chorobliwie popełniania błędów – te też są bardzo potrzeby, by móc się rozwijać.

9. Zrozum, że jesteś dość dobra

Wystarczająca dla wszystkich ważnych dla ciebie osób. Perfekcja nie istnieje, jest tylko bardzo dobre udawanie.

10. Skup się na swoich sukcesach

Bo kiedy coś się udaje, trzeba się z tego cieszyć i  to doceniać! Zawsze 🙂

Akcja #BabaCud

Pomyśl tym razem też o sobie, o zdrowym rozsądku przed świętami i podczas nich – a poprzez to także swoich bliskich. Niech te  święta znów nie będą kolejną udręką, a frajdą, radością, przyjemnością, smakowitością, delektowaniem się pysznymi potrawami – najlepiej tymi wspólnie przygotowanymi. Nie zapomnij podelektować się  fantastycznym czasem.

Przez 14 dni będziemy zdradzać wam sposoby na uwolnienie głowy od zbędnych obowiązków i poczucia przymusu. Nie musisz robić tego wszystkiego sama. Krok po kroku pozwól sobie na zrelaksowane święta!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy super nagrodami. Niech te święta będą naprawdę dobre! Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku.

Gotowa na przedświąteczne odpuszczanie? Wiemy, to wcale nie będzie łatwe! Zrób pierwszy krok i wykonaj nasze dzisiejsze wyzwanie!

II tydzień:

12.04.2019 – Mini wyzwanie na dziś:

Idealne może być tylko ciasto. Czy jesteś gotowa przyznać, że perfekcja w ludzkiej skórze nie istnieje? Przyjrzyj się swoim oczekiwaniom. I zastanów, czy to co zaplanowałaś, musi być (i czy może) być w te święta idealne? Napisz nam o tym, czy jesteś gotowa porzucić nadmierną perfekcję.

Sprawdź przepis na dziś – i już więcej się nie martw!

Karpatka

Karpatka to jedno z najpopularniejszych w Polsce ciast, a jego nazwa pochodzi od specyficznego kształtu powierzchni ciasta przypominającej polskie góry Karpaty.

Pomiędzy dwoma warstwami delikatnego ciasta można znaleźć najbardziej delikatny, waniliowy krem, którego smaku nie da się zapomnieć.

W zestawie znajduje się krem i ciasto.

Cena: ok 4,49 zł za opakowanie

Partnerem akcji jest

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Weź również udział w naszym konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną!

Nagrody:

8 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Lifestyle

Kilka irytujących nawyków twojego partnera, które „przejdą z wiekiem”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 kwietnia 2019
Fot. iStock/Bogdan Kosanovic
 

Z wiekiem i stażem związku uczucia ewoluują. Ba! My również się zmieniamy – dojrzewamy, inaczej pojmujemy miłość i związki. Zmieniają się nasze nawyki, nasze zbyt obsesyjne pragnienie miłości, pragnienie posiadania partnera. I całe szczęście… Do historii przechodzą na szczęście również pewne irytujące zachowania.

Kilka irytujących nawyków twojego partnera, które „przejdą z wiekiem”

Chęć spędzania czasu tylko z tobą

Są ludzie, którym wydaje się, że pielęgnowanie miłości polega na jak najczęstszym przebywaniu obok ukochanej osoby. Jasne, musimy być blisko, ale jeśli po pewnym czasie nie zaczniemy dawać sobie wystarczająco przestrzeni, związek stanie się ciasną klatką, a nie bezpiecznym miejscem, w którym dwoje ludzi dba o siebie nawzajem, ale także stale się rozwija.

O ile jednak nie masz do czynienia z kontrolującym psychopatą, i twojemu partnerowi znudzi się w końcu ciągłe przebywanie w twoim towarzystwie.

Nadmierna opiekuńczość

Na początku nas to nie dziwi. Pierwsze zauroczenie sprawia, że chcemy pokazać się sobie z jak najlepszej strony – jako ktoś troskliwy, opiekuńczy, godny zaufania. Jednak z czasem martwimy się troszkę mniej, lub przynajmniej okazujemy nieco mniej gorliwości, jesteśmy spokojniejsi, co oczywiście absolutnie nie oznacza, że kochamy mniej. Po prostu stonowaliśmy już nieco nasze uczucia.

Obsesyjne dbanie o siebie

Cóż, kiedy miłość jest jeszcze bardzo świeża, chcemy się stale upewniać, że dla naszej drugiej połówki jesteśmy „naj”… Bywa, że przesadnie dbamy o swój wygląd i o to, jak wypadamy w jej/jego oczach. W miarę upływu czasu, jesteśmy bardziej pewni naszego związku i … nieco bardziej wyluzowani.

Szczerość do bólu

Krystaliczna uczciwość może być cechą, która potrafi przysporzyć kłopotów w związku, zwłaszcza jeśli twój partner ma tendencję do mówienia dokładnie o tym, co myśli. Z czasem to „mija”, bo i my uczymy się odpuszczać, czegoś nie powiedzieć, „kupić” sobie spokój, zawrzeć bezpieczny kompromis.

Wieczny optymizm

No bo przecież staramy się pokazać z jak najlepszej strony. Więc gramy nieco przed sobą, nawet jeśli nadmierny optymizm wcale nie leży w naszym charakterze. Zapewniamy naszego partnera na silę, że wszystko będzie dobrze, ze wszystkim sobie poradzi, a w ogóle to mamy siebie, więc w ogóle cud, miód, malina. Spokojnie, to minie, realizm wróci.

Cóż, wygląda na to, że należałoby spokojnie przeczekać pierwszy etap związku. To, co najlepsze i prawdziwe, pojawi się gdy minie zauroczenie i pojawi się prawdziwa, pewna miłość…


Na podstawie: bustle.com


Lifestyle

Co mówi o tobie kolor twoich oczu

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2019
Drżenie powieki z reguły samo przechodzi. Kiedy należy się niepokoić?
Fot. iStock/AzmanJaka

Czy znasz czynniki, które wpływają na kolor twojej tęczówki? Z pewnością większość odpowie na to pytanie po prostu „genetyka” i jest to częściowo prawdą. Zdaniem naukowców kolor oczu nie jest przykładem prostej cechy genetycznej. Za tę cechę odpowiada interakcja między kilkoma różnymi genami.

Podczas gdy badacze  z powodzeniem odszyfrowali ludzki genom, te „interakcje” są liczne – wiele z nich jest niewytłumaczalnych. Uznano więc, że warto zastanowić się, czy kolor oczu może mieć jakieś głębsze znaczenie.

Ciemne oczy: pijesz mniej i jesteś bardziej wiarygodny

Naukowcy zauważają, że związek między kolorem oczu a skłonnością do nadużywania alkoholu prawdopodobnie wynika z „większej wrażliwości na alkohol (i niektóre leki) u osób o ciemnych oczach” oraz powiązań między ośrodkami limbicznymi (emocjonalnymi i pobudzającymi) w mózgu.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie PLOS ONE naukowcy poprosili 238 ochotników, aby ocenili wiarygodność danej osoby na podstawie koloru oczu. „Kolor oczu miał znaczący wpływ”, zauważają autorzy, ale dodali że nie byli pewni, czy dodatkowe rysy twarzy – podbródek, wydatna szczęka, brwi itp. – wpłynęły na wyniki.

Jasne oczy: lubisz rywalizację, nie zachorujesz na bielactwo

Analiza badań wykazała, że ​​ludzie o jaśniejszych oczach (na przykład niebieskich i jasnozielonych) są postrzegani jako bardziej skłonni do rywalizacji i mniej przyjaźni. Odbieramy ich również  jako bardziej skłonnych do kłamstwa.

Ale nie skupiajmy się jedynie na tym, co negatywne. Jeśli masz jasne oczy, raczej nie zachorujesz na bielactwo – chorobę autoimmunologiczną, w której pewne obszary skóry tracą komórki pigmentowe. Objawy i oznaki bielactwa obejmują niejednolite lub odbarwione obszary skóry pokrywające ciało, w tym włosy, siatkówkę i błony śluzowe.

A wy? Macie jakieś przeczucia i przekonania dotyczące osób o konkretnych kolorach oczu? Koniecznie dajcie znać, czy jesteście bardziej skłonni zaufać osobom o piwnych tęczówkach ;).


Na podstawie: powerofpositivity.com


Zobacz także

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób #10 – odżywiaj się zdrowo!

A może rzucić wszystko i wypasać owce? Przeszło wam to przez głowę? To do dzieła!

„Mężczyzna po skończonej pracy potrzebuje pochwały i odpoczynku”. Brawo dla tego księdza! Teraz wszyscy faceci się nawrócą!