Lifestyle

Avon ponownie wspiera „Niebieską Linię”

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2021
 

Avon to coś więcej niż firma kosmetyczna – to realne wsparcie dla kobiet. Dlatego marka od wielu lat prowadzi w Polsce kampanię Avon Kontra Przemoc, podejmuje działania budujące świadomość na temat przemocy oraz wspiera takie inicjatywy jak „Niebieska Linia” dla ofiar i świadków tego zjawiska. Teraz pomaga po raz kolejny, przekazując 90 tys. zł dla Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.

Współpraca Avon z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ trwa od 2011 roku. Od tego czasu udało się zrealizować wiele inicjatyw edukacyjnych i prewencyjnych dotyczących przemocy oraz wspierających ofiary przemocy domowej. W tym roku marka po raz kolejny przeznaczyła środki finansowe w wysokości 65 tys. zł, które wesprą działalność dwóch poradni „Niebieskiej Linii” IPZ – telefonicznej i mailowej. Co więcej, Avon już dwunasty raz zorganizował bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. W tym roku odbył się już bieg stacjonarny w Garwolinie, a do końca sierpnia trwa wakacyjne wyzwanie #KilometryPoMocy, do którego można dołączyć w aplikacji Strava. Za wspólne pokonanie 25 tys. kilometrów fabryka Avon w Garwolinie przekaże dodatkowe 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia.

Wiele kobiet doświadczających przemocy nigdy nie zgłasza tego problemu na policję. Z powodu strachu i wstydu boją się one otwarcie mówić o problemach, dlatego tak ważne jest, by ofiary i świadkowie przemocy mieli do kogo zwrócić się po pomoc w bezpieczny sposób, zachowując przy tym całkowitą anonimowość. Taką możliwość daje im właśnie „Niebieska Linia”. Misją Avon jest wspieranie kobiet, szczególnie tych doświadczających przemocy, dlatego już kolejny rok z rzędu przekazujemy środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i mailowej oraz organizujemy bieg w Garwolinie. Nie wyobrażamy sobie, by mogło być inaczej – mówi Agnieszka Isa, Dyrektor Generalna Avon Cosmetics Polska.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” jest wyjątkowym wydarzeniem. Wspólnie pokonujemy swoje słabości i kolejne #KilometryPoMocy, by razem przeciwstawić się przemocy. To nie tylko wyraz solidarności z osobami dotkniętymi tym problemem, ale przede wszystkich realna pomoc. Wystarczy niewiele, jedynie dołączyć do wydarzenia i zarejestrować swój bieg, aby dołożyć swoją cegiełkę do wspólnej walki z tym zjawiskiem – dodaje Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie.

Avon mówi „STOP” przemocy

Marka od 2008 roku prowadzi w Polsce kampanię Avon Kontra Przemoc, w ramach której podejmuje działania na rzecz zapobiegania przemocy domowej oraz przełamywania społecznego tabu. Avon od lat wspiera Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przekazując środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i mailowej. Co więcej, w 2019 roku firma razem z fundacją Feminoteka uruchomili pierwszą przeciwprzemocową aplikację Avon Alert, która pozwala kobietom sięgać po pomoc w bezpieczny sposób, a w listopadzie 2020 roku (z okazji 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć) wspólnie przeprowadzili kampanię „Mów o tym głośno!”, która zwracała uwagę na różne przejawy przemocy domowej i szkodliwe przekonania panujące w społeczeństwie.

***
Informacje o Avon Products Inc.

Misją Avon od blisko 135 lat jest tworzenie lepszego świata dla kobiet. Firma pomaga im wyrażać siebie, mówić odważnie o swoich marzeniach oraz spełniać się zawodowo, dając im możliwość pracy na własnych zasadach. Avon troszczy się również o ich zdrowie i bezpieczeństwo, działając w ramach programów Avon Kontra Rak Piersi i Avon Kontra Przemoc. Tylko od 2019 roku dofinansował ponad 13 000 badań USG piersi w Polsce. Firma wspiera także 4 linie pomocowe dla kobiet, które doświadczają przemocy. Ponadto wspólnie z Fundacją Feminoteka uruchomił pierwszą przeciwprzemocową aplikację Avon Alert, która pozwala sięgać po pomoc w bezpieczny sposób. Avon dba również o naszą planetę – m.in. walczy ze zmianami klimatycznymi, dba o zwierzęta oraz stara się wykorzystywać opakowania wykonane z surowców pozyskanych w zrównoważony sposób.


Lifestyle

Miejsca (jeszcze) bez turystów – warto się wybrać, zanim inni je odkryją

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2021
Cabo San Lucas, fot. ferrantraite/iStock
 

Na bałtyckich plażach (w większości) tłum, na tatrzańskich szlakach kolejki do wejścia na szczyt, na mazurskich jeziorach łódka przy łódce, nawet w Bieszczadach trudno o luz. Oczywiście dla chcącego nic trudnego i można w każdym z tych miejsc znaleźć odrobinę przestrzeni, a nawet całkiem puste miejsca, ale trzeba się trochę postarać. Podobnie jest zresztą na całym świecie. Serwis Tripadvisor przygotował listę kierunków, które powoli zyskują na popularności, ale jeszcze jest tam niewielu turystów. Większość miejsc wskazanych w tegorocznym zestawieniu Traveller’s Choice Trending Destinations to naprawdę odległe zakątki świata, idealne na podróż życia. Ale są i takie, powiedzmy, bardziej w zasięgu.

Korsyka

Francuska wyspa na Morzu Śródziemnym oferuje turystom urokliwe zatoki z krystaliczną wodą, senne wioski rybackie i klimat idealny do wakacyjnego słodkiego lenistwa. Ale spokojnie, jeśli stawiasz na aktywny wypoczynek, właśnie tutaj znajduje się jeden z najtrudniejszych pieszych szlaków i ok.. 20 ponad dwutysięcznych szczytów górskich. Coś pięknego!

Korsyka, fot. sam74100/iStock

Kas

To tureckie miasto leży w prowincji Antalya. Zaskoczeni? Faktycznie, to bardzo popularne wśród polskich turystów wybrzeże, ale samo miasteczko jest jeszcze nie odkryte. Kas oferuje wszystko, co w Turcji najpiękniejsze. Kas, to po turecku brew, patrząc ze stoku wzgórza na linię zabudowy miasteczka, można dostrzec jej kształt. Miejscowość leży na wschód od Kalkan, a droga, która stamtąd wiedzie, należy do najpiękniejszych na całym śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji. Okolica sprzyja wspinaczkom górskim i trekkingowi. Panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania nurkowania. Liczne kluby, usytuowane wzdłuż wybrzeża oferują kursy i wypożyczają sprzęt. Fani rowerów znajdą dla siebie wiele interesujących tras. Niezapomnianych przeżyć dostarczą spływy kajakowe i pontonowe. Na plaży można uprawiać wiele sportów wodnych m.in. żeglarstwo, windsurfing, narty wodne. A zwiedzanie, piękne widoki, pyszne jedzenie? Proszę bardzo! Likijski sarkofag, amfiteatr z czasów hellenistycznych (wciąż czynny!) i wykute w skałach grobowce. Do tego mnóstwo bardzo ciekawych miejsc w okolicy. Przekonani?

 

Kas w prowincji Antalya, Turcja, fot. KenanOlgun/iSrock

Göreme

Położone ok. 160 km na południe od Sorgun, stanowi turystyczne centrum Kapadocji. Główną atrakcją jest tu muzeum na wolnym powietrzu, na które składa się kilka pięknych kościołów. Turyści uwielbiają także piesze wycieczki po okolicy. Przyroda jest tu wyjątkowo spektakularna. By ja chronić powstał Park Narodowy, który w 1985 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Turcja, fot. tawatchaiprakobkit/iStock

 

Matera

To jedyne na świecie miasto wykute w skale wciąż wolne od tłumów turystów. Kiedyś Włosi wstydzili się tego skalnego miasta, dziś jest ich dumą. Dziś w tych wykutych domach mieszczą się sklepy, restauracje, a także miejsca noclegowe. Warto zajrzeć, naprawdę.

Matera, Włochy, fot. ermess/iStock


Lifestyle

Poznaj najnowszy zapach z linii Little Black Dress

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2021

Historia zapachów Little Black Dress rozpoczęła się dwie dekady temu. Od tego czasu są one jednymi z najchętniej wybieranych przez kobiety na całym świecie. Z okazji celebracji 20. urodzin kultowej linii powstał nowy, ekskluzywny wariant zapachu – The Dress. To urzekająca, kwiatowo-orientalna kompozycja, dzięki której zostaniesz królową letnich nocy!

Zapach perfum to idealne uzupełnienie każdej kreacji, który podkreśla naszą osobowość i charakter, wpływa na ogólne samopoczucie i dodaje nam pewności siebie, kiedy tego potrzebujemy. Nowa woda perfumowana The Dress od Avon oparta jest na wyjątkowych, kwiatowo-orientalnych nutach, które razem tworzą wyrafinowaną mieszankę pełną klasy, stylu i ponadczasowej elegancji. To mała czarna wśród zapachów – nigdy się nie znudzi.

Kompozycję perfum LBD The Dress otwierają świeże i owocowe nuty mandarynki i japońskiej gruszki w połączeniu z ekskluzywnym składnikiem – Pomarose Captive®, nadającym wyrafinowanego charakteru całemu zapachowi. W jego sercu znajdziemy wyrazisty aromat kwiatu Oueen of the Night, stanowiący najważniejszy składnik wody perfumowanej. Doskonałe dopełnienie tej kompozycji stanowią orientalne, rozgrzewające nuty drzewa sandałowego, paczuli i bursztynu, których ciepłe aromaty tworzą niesamowicie otulającą woń.

20 lat pięknej historii

Linia zapachów Little Black Dress powstała w 2001 roku. Jej nazwa nawiązuje do „małej czarnej”, czyli zawsze eleganckiej i zawsze modnej sukienki, którą każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Wody perfumowane LBD stworzone zostały z myślą o kobietach, które zawsze chcą czuć się kobieco i elegancko oraz być podziwiane i zauważane, także dzięki używanemu przez siebie zapachowi.

W ciągu tych dwóch dekad linia zapachów LBD miała wielu ambasadorów. W zeszłym roku został nim projektant Maciej Zień, który w ramach kampanii „Sztuka noszenia perfum” przekonywał, że klasyczna elegancja ma wielką moc i nigdy nie wychodzi z mody. W ramach współpracy Zień zaprezentował propozycje sylwestrowo-karnawałowych kreacji, które idealnie łączą się z zapachami z serii Little Black Dress – Black, Red, Gold i Pink Edition.

Woda perfumowana Little Black Dress The Dress będzie dostępna w katalogu Avon 08/2021 w cenie 45,99 zł. Można je zamówić u Konsultantek Avon lub kupić za pośrednictwem strony www.avon.pl. Kupując produkty Avon, wspierasz biznes naszych Konsultantek.

***
Informacje o Avon Products Inc.

Misją Avon od blisko 135 lat jest wspieranie kobiet i utwierdzanie ich w przekonaniu, że są wspaniałe takimi, Misją Avon od blisko 135 lat jest tworzenie lepszego świata dla kobiet. Firma pomaga im wyrażać siebie, mówić odważnie o swoich marzeniach oraz spełniać się zawodowego, dając im możliwość pracy na własnych zasadach. Avon troszczy się również o ich zdrowie i bezpieczeństwo, działając w ramach programów Avon Kontra Rak Piersi i Avon Kontra Przemoc.

Tylko od 2019 roku dofinansował ponad 13 000 badań USG piersi w Polsce. Firma wspiera także 4 linie pomocowe dla kobiet, które doświadczają przemocy. Ponadto wspólnie w Fundacją Feminoteka uruchomił pierwszą przeciwprzemocową aplikację Avon Alert, która pozwala sięgać po pomoc w bezpieczny sposób. Avon dba również o naszą planetę – m.in. walczy ze zmianami klimatycznymi, dba o zwierzęta oraz stara się wykorzystywać opakowania wykonane z surowców pozyskanych w zrównoważony sposób.


Zobacz także

Znasz najlepszą położną? Zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”

„To właśnie paradoksalnie te wszystkie nieszczęścia, kłopoty umacniają naszą miłość, bo wystawiona na próby trwa…”. Akcja „Napisz nam swoją historię”

Przyroda w granicach wielkiego miasta? Oczywiście, jeśli zamieszkasz tam, gdzie cywilizacja łączy się z naturą